Skocz do zawartości

Pz.kpfw IV Ausf.D - 1/35 Tamiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zasadniczo chyba ostateczna wersja podstawki (oczywiście jeszcze kupa roboty do końca). NIe wiem czy nie zmienić pozycji listonosza.

 

DSCF1194.JPG

 

Zdjęcie fatalne. Nowy aparat, a do tego widać jak światło tworzy poświatę. Chyba będę musiał stosować białe tło w celu ujednolicenia koloru tła.

W lampie jest żarówka, ale na tym zjęciu jej nie widać. Następnym razem spróbuję zrobić tak, aby było ją widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem z czarnym tłem. Nie mogę zrobić normalnego (nawet nie dobrego) zdjęcia. Mógł byś dać kilka zbliżeń?

Będziesz na drzewo dawał strzępy filtra akwarystycznego w celu zwiększenia ilości gałęzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post wymagał ode mnie dużo odwagi. Pokazuję wam drzewo (ale jeszcze bez listowia), które może nie jest najpiekniejsze jakie widzieliści, ale jest to moja pierwsza druciana przyroda. W mojej opinii nie jest aż tak tragiczne i chyba kupię listki polaka aby je nimi przybrać. Pod liśćmi i tak pewno część się schowa , więć tak to wygląda:

 

DSCF1207.JPG

 

P.S. Nastepnym razem zastosuję cieńszy drucik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest .Jak dasz duże kępy liści zgubi się kształt drzewa. Mogłeś może tylko trochę bardziej koronę rozbudować ale wygląda fajnie.Czekam na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewko wygląda całkiem realnie. Zobaczymy jak wypadnie z listowiem.

Cała scenka podoba mi się bardzo.

Listonosz fajnie by wyglądał gdyby go ustawić jakby uciekał ze środka jedni przed nadjeżdżającym czołgiem. Ale teraz to już za późno bo trzeba by go trochę przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Co do drzewa to zobaczymy jak wyjdzie. A listonosz? No cóż chyba by to była niezła masakra bo luzem były tylko rączki.

Ogrodzenie wstępnie pomalowane (jeszcze trochę roboty przy nim będzie). Sorki Piotrek że cię nie posłuchałem, ale chyba nie jest najgorzej?

 

DSCF1261.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesień nie nastraja jakoś do pracy, a i etap taki że kupa kombinacji a efektów mało. Pomalowałem graty, choć chyba tracę talent do tego. Ten zółty jest jakiś blady na zdjęciu. Zastanawiam się czy tego "ręczniczka" nie złoszować. Wtedy powinien mieć cienie ciemniejsze. A może wszystkie, ciemnym brązem?

 

DSCF1276.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi ci o literę "G"? Zasugeowałem się postaciami na opakowaniu. Potem iałem ją zaszpachlować, coś mi wypadło, zapomniałem i pomalowałem - przy washu mi się przypomniało jak Gasoline wylazło. Trzeba będzie od zera zaczynać. Eh co za pech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jak zawsze za odzew. Patrzyłem na te z RB ale...

kanistry z iksowatym przetłoczeniem będa zdecydowanie bardziej na miejscu. to własnie wcesniejszy wzór. nie pamietam jednak kiedy wprowadzono te z bardziej złozonym przetłoczeniem. 41-42?
i tu jest problem bo te z RB to wyglądają na te późniejsze - opierając się na słowach Kamila.

 

A tu pokazane o co chodzi:

 

tanksupplies.png

Źróło: www.cecitown.com

 

Tak więc szukam dalej, bo nie chcę kupować całego zestawu powyżej dla dwóch kanistrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanistry wymienię.

To jakaś kpina?

dlaczego watek poświęcony jednej biednej Pz.IV MA JUŻ 25 STRON?

A czy to coś nielegalnego? Regulamin chyba nie określa maksymalnej ilości stron na temat. Zresztą nie ma musu aby przeglądać, ale dzięki temu że np. Kamil wpadł i mi zwrócił uwagę na przyszłość będę bardziej pilnował jakie kanistry daję.

 

Ale warto za to zwrócić uwagę na mały przycisk na dole swojego postu z funkcją "zmień" i nie nabijać niepotrzebnych wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego wątek biednego Panzer IV ma 25 stron: bo są wątpliwości co do wykonania modelu i dioramy.

Kamil, mój post to podpowiedź, nie odpowiedź.

Na Wiki znalazłem:

Wehrmacht-einheitskanister.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mojehobby.pl/products/German-Fuel-Drum-Set.html

Krzysiku masz jeszcze taki zestaw jednak te od RB będą moim zdaniem lepsze widac je na zdjęciach z Afryki i podobne mam z okresu walk wrześniowych '39

To jakaś kpina?

dlaczego watek poświęcony jednej biednej Pz.IV MA JUŻ 25 STRON?

 

ktoś tu lewą nogą wstał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.