Skocz do zawartości

MIG-23 MF 1:32


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

To już ostatnia aktualizacja. Rozpocząłem prace na tylną ścianą przedniej części radaru. Fotki tak na szybko. Jeszcze dokleje parę elementów i rozpocznę pierwsze malowanie oraz dorabianie dodatków "kolorowych".

Tak wygląda ten element w realu do zobaczenia w Muzeum w Drzonowie-polecam bardzo i po raz kolejny dziekuję za pomoc Jarkowi.

vm4QL2E.jpg

 

A tu moje skromne wypociny

BSY2VMT.jpg

 

uk7j858.jpg

 

no i pierwsze przymarki do żółtych przewodów:

vpzqI0F.jpg

 

I tak na konic to WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ŚWIĄT ORAZ CAŁEGO WOLNEGO 2016 ROKU tak aby mozna poświęcic ten czas na uszczuplenie przepastnych zasobów naszych szaf.

Do zobaczenia za rok

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.A.V tzn. zbyt mało dokładnie? Nie za bardzo rozumiem o jakim szczycie szaleństwa mówisz chyba, że nim jest odkręcanie śrub przy 40 stopniach ciepła na rozgrzanym do czerwoności płatowcu lub godziny pracy nad zdobyciem dokumentacji, ganianie po Europie w tym celu, godziny spędzone na pomiarach oraz w warsztacie bliskie spotkania i znajomość z pilnikami, skalpelami itp. oto i całe szaleństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlis wbrew pozorom to że jest to skal 1:32 wcale nie ulatwia pracy a wręcz na odwrót. Nie można sobie pozwolić na uproszczenia jak w mniejszych skalach. A ilość dokumentacji do tej wielkości modeli też musi być stosowna nie da rady mieć już ogólnych zdjęć luków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ogólne zdjęcia to nie problem. Gorzej jak szukasz szczegółowej dokumentacj. Za etażerka biegałem 10 lat i blisko ją znalazłem. Musiałem zrbić około 600 km do Krakowa. Radar znalazłem teź blisko w muzeum w Szolnok na Węgrzech a po roku kolejnych poszukiwań znalazł się pod wiatą w Dęblinie. Po kolejnym pół roku oczekiwania przeniesiono go do muzeum. Po kolejnych dwóch misiącach udało mi się załatwić jego otwarcie i zrobienie zdjęc. Tak więc wszystko jesr w pobliżu ręki Dokumentację do 15 też znalazłem blisko bo w muzeum w Drzonowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodam kolejny wyjazd do Rzeszowa i te wszystkie wyjazdy zaczynały się w Słupsku tak więc odległości są spore jak i koszty ich pozyskania. Udało mi się również porozmawiać z osobą, która była podczas remontów migów w Dęblinie, a kopie zdjęć robiłem z ręki pod pomnikiem przed Szkołą w Dęblinie. Zapewiam cię iż jak zaczniesz szukać to kolejne furtki się otworzą i pojawią się osoby, które tobie pomogą. Mi gromadzenie takiej dokumentacji zajęło ponad 15 lat. Najwięcej czasu zajęło mi zdobycie dokumentacji do luku tuż za kabiną-etażerki. Stało się to dopiero w tym roku i to przez przypadek. Tak więc wszystko przed tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.A.V z okazji świąt mam dobrą wiadomość -robione są dwa radary. Jeden z nich będzie do zobaczenia na stojaku przed modelem. Pozdrawia i jeszcze raz Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt

Tobie również i dalszych sukcesów w pozyskiwaniu dokumentacji (też do nastepnych projektów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.A.V z okazji świąt mam dobrą wiadomość -robione są dwa radary. Jeden z nich będzie do zobaczenia na stojaku przed modelem. Pozdrawia i jeszcze raz Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt

Tobie również i dalszych sukcesów w pozyskiwaniu dokumentacji (też do nastepnych projektów)

 

Dokumentację do miga zakończyłem już zbierać, chyba że przez przypadek coś znajdę gdyż to co chciałem już mam. Kontynułując temat to szukam zdjęć rozebranego na części pierwsze garbu z Mig-a-29. Tadar już też mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam po "rocznej"przerwie". W tym czasie powstały kolejne detale:

LsQzSsR.jpg

 

I tak wyglądają one na swoim miejscu docelowym. W sumie ta plątanina składa się tylko z 50 elementów

3i293Ph.jpg

 

A tak po pomalowaniu i sklejeniu w całość

qGxYjwE.jpg

 

A tyle będzie widać po założeniu na miejsce

Ni1sQA7.jpg

 

M9uuGCA.jpg

 

Zamontowałem również na dole uchwyt do podłączenia przewodów co można zaobserwować na zdjęciu powyżej

widok od tyłu

kwlNvR8.jpg

 

z boku lewego

u2RXu4w.jpg

 

i prawego

wEHKAYd.jpg

 

i od spodu

2X6XAio.jpg

 

powoli również zmierzam do finiszu prac nad przednią częścią radaru

Żyroskop 11 elementów

TqxhrnF.jpg

 

i na swoim miejscu

QOgTN9I.jpg

 

a tak będzie to wyglądać po założeniu do reszty radaru

P0ehdlU.jpg

 

Uff, dokładniej nie udało mi sie tego zrobić ale walczyłem ostro nad jak największy zbliżeniem do oryginału. W sumie przedni "srebrno-żółto-niebieski"element to tylko 215 elementów plus zielona osłona 40 elementów. W sumie z tyłu tego elementu pozostało dokleić przewody i mogę połączyć z resztą. Przód to nadal trwające prace nad sama tarczą radaru wraz z uchwytem oraz doklejenie przewodów.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka szybka aktualizacja. Dorobiony został kolejny element-nie wiem jak się on fachowo nazywa, tak więc poprosze w tym temacie o pomoc, może Mariusz będzie po raz kolejny w stanie pomóc. Znajduje się on w środku samej tarczy radaru oraz jego podstawy i zakończony jest szklanymi bańkami.

Mój element składa się z 41 malutkich elemencików. Najdrudniejsze jest później pomalowanie tych elementów tak aby szczegółów nie zalać farbą. Po wykonaniu samej tarczy wraz z jej mocowaniem element ten zostanie dokończony- zostanie skrócony i doklejone zostaną wspomniane szklane bańki.

 

Epv82bV.jpg

 

umiejscowiony w środku

UFIh2jn.jpg

 

wspomniane szkalne bańki

L9AMVEs.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.A.V. cały rok nad tym pracowałem A tak po prawdzie, to te żółte przewody dały mi cholernie w kość. Najgorsze jest wymyślenie jak to zrobić, a samo zrobienie to już pestka. Na ten moment siedzę i wymyślam jak zrobić ostatnie trzy pojemniki na ramie radaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest wymyślenie jak to zrobić, a samo zrobienie to już pestka.

 

Dlatego też Irku mi czasem brakuje ujawnienia toku wymyślania, a myślę, że i wielu kolegom też. Efekty podziwiam, domyślam się co i jak, ale pisz i obrazkuj to więcej i częściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.