Skocz do zawartości

MIG-23 MF 1:32


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie pobrałem z Google gdzie nie było napisane kto jest autorem. Jeśli jesteś autorem tego zdjęcia to bardzo przepraszam za udostępnienie go na forum.

Wpisałem w wyszukiwarkę Gunze C60 i znalazłem takie zdjęcie. A ,że kolega budujący Miga-23-ego potrzebował pomocy to i mu ją okazałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czas na kolejną aktualizację:

Uzupełniłem o detale luki po obu stronach wnęki podwozia głównego. Każde żeberko było osobno wypiłowane oraz każdy odcinek nitów robiony i wykonywany osobno. Następnie wklejany na lakier bezbarwny i wzmacniany na super glue.

VvwLPIo.jpg

 

SjpAQYb.jpg

 

Pojedyncze wiązki kabli. Reszta jest pomalowana ale będzie układana i kształtowana dopiero po pomalowaniu luków:

OTjJG6a.jpg

żółte przewody zostaną pomalowane na zielony kolor a powstały poprzez owinięcie ich taśmą TAMIYA o szerokości 1mm a następnie ułożone w lukach

IInCSGh.jpg

 

1X0KsHs.jpg

 

Rozpocząłem prace nad termonamiernikiem bo ten zestawowy na zdjęciach z tworzywa przeroczystego okazał się iż niepoprawny. Próby poprawienia jego mnie kompletnie nie zadawalały. Na ten moment wyprowadziłem główny kształt. Została do zmiany-uzupełnienia jego tylna ściana wraz z mocowaniem do kadłuba. Zestaw w tym zględzie jest odległy o miliony galaktyg od prawdziwego elementu. Należy również pamiętać iż model chinczycy zrobili na podstawie planów 4+, które w/g mnie maja bardzo dużo błedów.

yf3jfDD.jpg

 

jdA3DyN.jpg

 

Przy obecnych mrozach (-14 stopni) udałem sie na oględziny kilku luków w prawdziwym samolocie. Cały czas nie dawał mi spokoju ich kolor. Zakupiony kolor GUNZE C60 dalej mnie nie przekonywał i tu za wszelką pomoc dziękuję. Po oględzinach okazało się iż przed remontem były one koloru żółtego i tu nie sprawdzałem jaki to jest odcień, ale po remoncie w/g moich oględzin na podstawie wzornika Kolorów PANTONE wyszedł mi kolor o numerze 453C. W tygodniu idę dorobic taki kolor i rozpoczynam malowanie

luków. Dla porównania zdjęcie obu kolorów. ten właściwy zaznaczony spinaczem a obok kolor Gunze

 

S3e7wUH.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kurna - jak ja mam się zabrać za dłubanie przy modelach, kiedy człowiek ogląda takie "opowiastki na temat"????

Pięknie ten model dłubiesz Irku.

Tylko jak patrzę na Twoją, Darka i Mikołaja robotę, to.... witki opadają

Wytrwałości życzę!!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czas na kolejny krok do przodu. Termonamiernik jest prawie gotowy, pozostały jedynie do zrobienia złaczki oraz dolny w ksztalcie koła zaślepka. Zrobiłem również uchwyty do zamocowani termonamiernika. Na zapalce uchwyt mocujący termonamiernik do kadłuba

sf6J0lT.jpg

 

Luki poniżej-powyżej termonamiernika w zależności jak się spojrzy

y1EKHYV.jpg

 

druga strona

n8WeVft.jpg

 

S5bU3VS.jpg

czarny okrągły element to 7 elementów. Mam nadzieje iż widać dwa złotawe elementy, które mają imitować śruby

Fachowców od Miga-23 poprosze o pomoc w nazewnictwie tych elementów.

 

Oba luki po zdjęciu termonamiernika

J5pYOcs.jpg

 

Mocowanie termonamiernika w widoku od tyłu. Termonamiernik mocowany jest ostatecznie za pomoca drucików mających imitować śruby. Do właściwego kształtu zostana docięte po pomalowaniu i w momencie ostatecznego montażu.

0HgavvI.jpg

 

yqA5Ced.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EM - dziękuje za rzeczową podpowiedź teraz i za wszelką pomoc w przyszłości.

ERROR.EXE - cóż ten model oraz MIG-21UM to jedynie chwilowe przeskoczenie na tą skalę -tak mała odskocznia. Co do skali 72 to w szafie jedynie leży B-2 i to również ma być mała odskocznia ale dopiero po zdobyciu dokumentacji kokpitu. W tym temacie jesli ktoś może pomóc to z góry wielkie dzięki. W szczególności interesuje mnie ta część kokpitu, która znajduje sie za fotelami pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo chronicznego braku czasu w ostatnich dwóch tygodniach udało mi się coś zrobić-mała rzecz a cieszy. W sumie to razem 14 elementów.

 

BGlIRvT.jpg

 

EaTc9st.jpg

 

widok od przodu

 

brioXah.jpg

 

i ostatnie zdjęcie dla porównania Trumpeter serwuje nam blaszkę do wykonania dodoatkowych wlotów.W porównainiu widać iż nijak ma to się do prawdziwego samolotu. Ot i kolejny element poprawiony

 

quL8f3q.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Co do skali 72 to w szafie jedynie leży B-2 i to również ma być mała odskocznia ale dopiero po zdobyciu dokumentacji kokpitu. W tym temacie jesli ktoś może pomóc to z góry wielkie dzięki. W szczególności interesuje mnie ta część kokpitu, która znajduje sie za fotelami pilota.

Też szukałem tych materiałów ale nie wiele znalazłem w rejonie kokpitu za fotelami. Lucas HS zrobił ładnego B-2 i ma dużo ciekawych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rizzi Gt dzięki za info-spróbuje się jakoś skontaktować z Lucasem HS

 

Wracając do tematu to ćwiczyłem ostatnie tworzenie materiału, którym wyłożone sa wszelkie wolne przestrzenie w lukach samolotu

A oto efekty mam nadzieje, że są Ok

tylna ściana-ważne dla mnie również było to iż każdy z tych kawałków materiału jest przeszyty tworząc kwadraty.

trBtw43.jpg

 

i ułożony w środku. Na bocznych ściankach jeszcze nie pomalowany.

nKqq1oW.jpg

 

eMHlxYK.jpg

 

bardzo pomocny w wykonaniu tego elementu okazał sie pomocnik w postaci mikołaja

w kolejnym luku wykonałem przetłoczenie-wzmocnienie. W przekroju element ten jest kątownikiem. Dodatkowo został on po wygięciu wyprofilowany w kształcie łuku tak aby pasował do krzywizny otworu i kadłuba. To ten na razie srebrny element a docelowo żółty.

 

oIgAWDr.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Marcinie te głębsze umieszczenie listew z otworami ma swój cel. Zły kształt przekroju kadłuba w tym miejscu oraz nowy podział kadłuba dokonany prz ze mnie spowoduje iż w ostatecznym rozrachunku wszystko zostanie jeszcze pocienione i zeszlifowane do finalnej grubości. Już teraz wygląda to inaczej.

Na dzień dzisiejszy wykończyłem dwo pierwsze panele w sumie liczą sobie one 105 elementów:

Lewa strona:

 

BUVaN6y.jpg

 

YyzZMqh.jpg

 

Prawa strona:

 

4hENeMa.jpg

 

dKL53yf.jpg

 

J9rVDxR.jpg

 

Rozpocząłem równiez prace nad radarem. Jak dotąd zrobiłem łoże dla agregatów oraz piersze elementy.

Samo łoże to 76 elementów plus dwa główne jako podstawa do montowania agregatów-24 elementy

 

KVuMGYQ.jpg

 

tsYUsTk.jpg

 

i pomalowane łoże dla radaru:

 

V2y48mt.jpg

 

łoże umieszczone w dziobie:

fLQp19z.jpg

u góry pierwsze dwa agregaty.

 

powoli uzupełniam luki wzdłuż komory podwozia przedniego

 

LQfgKfz.jpg

 

ten zielony przewód to w sumie 8 elemntów

druga strona:

tMpxhys.jpg

 

W sumie również wkleiłem od środka 70 elemtów mających imitować gniazda śrub.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujesz na poziomie do którego nas przyzwyczaiłeś. Czyli super mistrzowskim. Ja bym na twoim miejscu w międzyczasie potrenował malowanko. Bo tak szczerze mówiąc nawet tak pootwierany model jak posiada jeszcze z 85% powierzchni, która pomalować trzeba.I od jakości tego malowania dużo zależy, a rozwój modelarstwa, w temacie malowania podnosi poprzeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do malowania to jeszcze daleko i w między czasie pewnie zrobię parę modeli prosto z pudła tak jak mówil Pawlak do Kargula -"dla zdrowotności". A jeśli uda mi sie otworzyć zaplanowane panele to raczej zostanie 15% powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc jak najszybciej wyjaśnić koledze Boros i innym sekret pochodzenia zielonego materiału to pragnę przypomnieć, że już wcześniej informowałem iż był to Mikołaj. Niestety nie Mikołaj75, ktorego nie miałem okazji poznać osobiście-może kiedyś sie to uda. Mikołajowi pomaga już kolejny oraz w niedługim czasie do pomocy szykuje się zajączek. Na zdjęciu poniżej zastępcy a u ich nóg to co pozostało z pierwszego mojego pomocnika-mam nadzieję, że nie jest mu zbyt zimno

W6yXjRm.jpg

 

ot i cały sekret.

Pozdrawiam i życzę szerokich uśmiechów a ja idę na masaż kręgosłupa.

P.s

Właśnie ukończyłem kolejny luk-po prawej stronie wnęki podwozia przedniego. Suma ukończonych luków to 6 z 62 planowanych.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak informowałem kolejny ukonczony luk, to tylko kolejne 131 części:

sTUtKKH.jpg

 

M41vWvU.jpg

 

widok po zdjęciu połówki kadłuba tak aby pokazać iż pod zielonymi przewodami jest jeszcze plątanina czarnych wraz ze złączkami

CF9GXr2.jpg

 

rozpocząłem prace w nosie samolotu od podłączania pierwszych przewodów:

zBfq7sb.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.