Skocz do zawartości

MIG-23 MF 1:32


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

youngtiger1

Thank you for your recognition. Is true that, I show my work only this forum. I have plan to show my model on the other forum foreign. I think about large scale planes,

 

Czas wakacji minął i czas iść do pracy. Powoli zabieram się za luk działka. Na pierwszy ogień tak na rozgrzewkę poszedł pojemnik na amunicję. Pierwsze wypociny w porównaniu do elementu z zestawu:

 

przód pojemnika

NkQSlvA.jpg

 

tył pojemnika

wXi6mWO.jpg

 

spód pojemnika

wXi6mWO.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dokleiłem "biżuterię" do głównego elementu. Z lewej moja praca z prawej dla porównania zestawowy element. W sumie składa się to teraz z 79 elementów. A teraz fotki:

 

dc4T2mM.jpg

 

EzDfbpQ.jpg

 

mLrXjqm.jpg

 

ZH659Pw.jpg

 

taśma wkładana do środka służąca do odpowiedniego ułożenia taśmy amunicyjnej w zasobniku. Ileż to mi krwi napsuło

 

neekiAX.jpg

 

Stan po pomalowaniu elementu. Dorobić muszę jedynie uchwyty do mocowania pojemnika do lawety, która jest już w trakcie opracowywania:

 

6QmPw2L.jpg

 

crmxGH0.jpg

 

włożona taśma do środka

L6VdFwE.jpg

 

4N4QlDx.jpg

 

0dNu2nO.jpg

 

i tyle na razie. Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Rozpocząłem robić lawetę. Na ten moment skończyłem główny element. Składa się on z 37 pojedynczo sklejonych detali. Oczywiście z prawej strony element wykonany przez speców firmy spod znaku trąbki. Element trumpetera nie zgadza się tak pod względem wizualnym jak i wymiarowym-za krótki i za wąski

 

Ca00eRA.jpg

 

z drugiej strony

IWcCTuL.jpg

 

kolejne zdjęcie pokazuje to nad czym obecnie pracuję

BRtKClP.jpg

 

jak skończę pozostanie działko i wózek do przewożenia całego zespołu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho, wielu oglądających a ja tylko prowadzę monolog . Ale do rzeczy, udało mi się zrobić kolejny krok przy lawecie-osłony służące do zamykania działka wraz z lawetą i pojemnikiem na amunicję w samolocie. Tak jak będzie to widać na zdjęciach główna osłona jest zrobiona od podstaw, wraz ze wszelkim rodzajem otworów w tym elemencie. Jako materiał używam blaszki do druku offsetowego, plus blaszka z kwiatów, z której to powstały miejsca przynitowania zawiasów. Do porównania z prawej strony wygląd elementu zaprojektowanego przez producenta. Dodałem kolejne 72 elementy. Do zrobienia zostało same działko,wózek na którym będzie to wszystko eksponowane, tylne uchwyty mocujące oraz wloty powietrza chłodzącego. Owszem są one zrobione jako blaszka dodana do zestawy, ale nieodparta chęć poprawienia powoduje iż zastanawiam się nad zrobieniem jej od podstaw tym bardziej mam już zrobione stosowne otwory.

Wpierw zdjęcia poglądowe

 

VVoOcZy.jpg

 

5O6gYyX.jpg

 

Osłona lawety

Zdjęcie poglądowe

H4X1X9i.jpg

 

W moim wykonaniu

3r6a7Qs.jpg

 

Laweta bez dodatków;

R6hq5HU.jpg

 

eSaUUFW.jpg

 

Uzbrojona częściowo

 

k8Y7tj0.jpg

 

pFya63L.jpg

 

ThaO4Nk.jpg

 

A to mnie czeka:

mC4zGtx.jpg

 

PzGHr0z.jpg

 

Pozdrawiam oglądających

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djack-odpowiedź jest bardzo prosta cała laweta jest klejona klejami super glue rzadki lub gęstym. Po sklejeniu wszystkie miejsca łączenia czyszczę z nadmiaru debonderem.

 

A tak z innej beczki poszukuję trzech kół przednich do MIga-15 w 1:48 od TRUMPETERA-może ktoś z licznej rzeszy czytających pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek, a nie ciekawiej by wyglądało, jak byś podwiesił działko z kasetą tak jak to wygląda na zdjęciu. Bo jak dobrze kumam to chcesz pokazać to na oddzielnym wózku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EM możesz podać więcej info odnośnie kółek, będę wdzięczny

 

GEM sam mam problem ale chcąc pokazać wnętrze luku, w które chowa się działko to sposób o którym mówisz może to wszystko zasłonić. Również sam pojemnik ma być otwarty i wywieszona z niego taśma amunicyjna. Tak więc sam mam dylemat co z tym fantem zrobić

Poniżej dwa zdjęcia poglądowe:

 

Na wózku:

JIBmiSD.jpg

 

I wisząca laweta

QAxR3xl.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak ktoś nie ma w głowie i źle pomierzy to musi wykonać element od nowa. Tak się stało z szerokością zasobnika na naboje-był za wąski

XHBS2Nn.jpg

 

a teraz czas pokazać kolejne zrobione elementy. Popracowałem nad wlotami powietrza do działka. Te załączone przez Trumpetera i w blaszkach Eduarda są za duże, mają nieprawidłowy kształt i brak i dodatkowych wlotów znajdujących się obok. Poniżej to co zrobiłem sam od nowa w sumie każdy składa się z trzech elementów.

 

eD1P8Bs.jpg

 

ex41sje.jpg

 

X2uQ09C.jpg

 

już z nowym zasobnikiem

lEY61Zk.jpg

 

rozpocząłem prace nad wózkiem. Czekam tylko już na koła aby go ostatecznie wykończyć

 

bPla86J.jpg

 

na razie osobno

 

nK6Xgq9.jpg

 

i w całości

 

H8j1hVy.jpg

 

Pierwsze kroki nad korpusem działka

 

ZWwRRaz.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Pięknie

Alez Ty masz talent i cierpliwość ,To już chyba 4 lata

Perfekcja pod każdym względem

 

Tak owszem od decyzji, że kolejny model to mig to cztery lata ale tak właściwie to ostatnie dwa lata były intensywne.

Zmęczony robieniem tych małych detali zapragnąłem odmiany. Zrobiłem nowe otwory pod kolejne luki oraz wkleiłem żywiczne wnęki podwozia głównego. Rozpocząłem prace nad wykończeniem luku działka.

 

lQR17HO.jpg

 

Ut1rCQX.jpg

 

laweta pasuje w otwór

CTq1kvL.jpg

 

skończyłem również wózek pod lawetę i tutaj chcę podziękować koledze Andrzejowi -em za kółka do lawety. Wózek to 37 elementów

zCooE8b.jpg

 

fkxyCe2.jpg

 

jQwDn4w.jpg

 

Skończony został również główny element działka, który czeka na lufy i malowanie i ostateczny montaż. w sumie to 43 elementy

bok

wSrHK22.jpg

 

góra

l02EfhW.jpg

 

dół

yPixo8y.jpg

 

przód

WGrRDle.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Po dłuższej przerwie i dojściu do zdrowia po chorobie prezentuję nowe luki, które powstają. Po zabawie z drobiazgami prace trwają z dużymi detalami.

1-Tylny kadłubowy zbiornik paliwa. Średnio statystycznie na jedną gotową wręgę przypadało 10 zrobionych wcześniej. Na ten moment pozostały mi do zrobienia wzmocnienia wręg oraz nakładki górne wraz z pokrywą. Najpierw zdjęcia oryginału. Warto zwrócić uwagę iż wewnątrz wszelkie połączenia i uszczelnienia są pomalowane ręcznie ze wszelkimi wadami tego rozwiązania-"krzywe linie"

 

2kbe2Ih.jpg

 

SlBlA51.jpg

 

9x5ATO5.jpg

 

zbiorniki w modelu:

Y1tmNw2.jpg

 

tutaj z nakładką służącą jako podstawa do wykonania wnęki, w które chowa się skrzydło

w3MxQHr.jpg

 

nZ6rBlF.jpg

 

z nałożonym kadłubem bez statecznika pionowego

rcBGLRX.jpg

 

widok z góry

mCR4QqX.jpg

 

D80Wg1N.jpg

 

widok z boku

HcxvdEV.jpg

 

jFqZKJK.jpg

 

inne luki widziane od spodu nad, którymi trwają prace

KnE6nDx.jpg

 

z luk z boku

OghFdUo.jpg

 

na razie tyle

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cięcia ciąg dalszy.

Odcięte zostało oprofilowanie dyszy tak aby pokazać cały mechanizm regulacji dyszy wylotowej. Wyrób Airesa jest obłędny i wart wydanych pieniędzy na niego.

kS8HXt0.jpg

 

BJuuHHM.jpg

 

i przymiarka do kadłuba

 

ekIy67D.jpg

 

Odcięta została część środkowej części kadłuba tak aby wykonać mechanizm składania skrzydeł. Cały czas trwają prace nad wykonaniem wnęk w które chowa się skrzydło. Odcięte zostały kawałki oprofilowania, gdyż Trumpeter zapomniał całkowicie o jego zaznaczeniu. Docelowo oprofilowania tez zostaną wykonane od podstaw.

 

7kV2Ca2.jpg

 

2t5piYW.jpg

 

Zostały również zrobione wszelkie wzmocnienia na wręgach w postaci kątowników. Pozostały tylko do umocowania płaskowniki do mocowania pokryw i wykonanie pokryw zamykających je.

 

uzSFJd1.jpg

 

a8SSspI.jpg

 

A tak to wygląd to po złożeniu na sucho.

 

gw30DsC.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi mówią na coś takiego INCREDIBILE, patrzę i aż mi wstyd wklejać na forum swoje modele.

Fantastyczna robota!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Chciałbym mieć go w garażu w skali 1:1, łatwiej by było zrobić model. Bo mimo potężnej ilości zdjęć zawsze się znajdzie coś czego nie widać albo jest zasłonięte przez inny element.

To również nie jest ICREDIBILE a żmudna modelarska robota krok po kroku. Najgorsze jest znalezienie metody wykonania detalu, ustalenie kolejności ich wykonania. Nie raz już się cofałem do tyłu aby zrobić inny element niż pierwotnie planowałem.

A teraz zdjęcie ostatniego elementu zrobionego w tylnych zbiornikach-nakładki na wręgach do przykręcania pokryw. W sumie zbiornik złożony jest z 1320elementów i do tego dojdą pokrywy zamykające, z których mam zrobione 35 elementów i czeka mnie ich poskładanie.

 

tHhJkq0.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Doszedłem do końca-złożyłem pokrywy tylnego zbiornika paliwa. Mam nadzieję iż finał będzie w weekend po pomalowaniu elementów i jak nic nie będzie do poprawki.

 

gRfBDpS.jpg

 

vFrE6UX.jpg

 

XjRUiCq.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero na ostatnim zdjęciu dopatrzyłem się otworów na brzegach tych blaszek - początkowo myślałem, że je jakoś po prostu zaznaczyłeś czy odcisnąłeś.

Wiercisz według jakiegoś szablonu, że tak odstępy między otworami tak równo wychodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.