Skocz do zawartości

MIG-23 MF 1:32


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z pomalowaniem niebieskiej konstrukcji składającej się z 41 elementów i połączeniem z resztą zakończyłem prace nad w/g mojej terminologi pierwszym baniakiem. Pozostało jedynie okablowanie go.

IMG_8824_zpsjzknuw3x.jpg

IMG_8827_zpsqbtnu0bm.jpg

IMG_8825_zpszhzydmve.jpg

Rozpocząłem również prace nad tzw. "drugim baniakiem" do zrobionej podstawy doklejałem kolejne elementy podstawy oraz mocowania do ramy. Dorobiłem cztery uchwyty służace do podnoszenia baniaka z ramy. Z lewej strony patrząc od tyłu radaru zrobiłem podstawę pod podłaczenia radaru. Dzięki pomocy firmy Master ze Szczecina, która wytoczyła stosowne elementy. Mam nadzieję iż widać na zdjęciu gwinty. Podobne elementy widać również zamocowane na pierwszym baniaku. Obok widać również osłonę na tarczę radaru. W tym momencie to co widać na zdjęciach to 51 elementów.

Miłego oglądania i kontynuacja wkrótce.

IMG_8817_zpsr5btvk7f.jpg

IMG_8823_zpsqcgkacrs.jpg

IMG_8819_zpsuspkwtqb.jpg

Widok w całości obu baniaków na ramie wraz z osłoną:

IMG_8805_zpsb5qmpfk8.jpg

IMG_8802_zpshqbla4iv.jpg

IMG_8809_zpss0hucvyw.jpg

IMG_8812_zpsxnm6iecl.jpg

Oba radary razem

IMG_8815_zpsunqxpk1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po 25 godzinach i czterch nocach wykonałem połaczenie górnej części z dolną, takie tam połaczenie śrubowe,

IMG_8834_zpszponc8qf.jpg

w tym czasie również zrobiłem kolejny element, który nie wiem do czego służy i jak się nazywa i kto szalony go zaprojektował, ale w moim wykonaniu składa się on z 32 elementów, oczywiście wszystko razy dwa. Njwiększym problemem było wykonanie tego elementu z zachowaniem odpowiednich kątów oraz pomarańczowych połaczeń-ustawienie równoległe i imitacji czterech śrub. Podłużne elementy na tym etapie stanowią element mocowania podczas malowania. Po zamocowaniu w miejscu docelowy zostaną one tak jak poprzednio skrócone oraz podłączone żółte i niebieskie listwy.

IMG_8829_zpsdwhsnt2k.jpg

IMG_8836_zps7d0kihcd.jpg

a tak wygląda to postawione w miejscu docelowym:

IMG_8840_zpsmxwfhtqh.jpg

IMG_8842_zpsuswv8vpl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 07.08.2015 po 7,5 godzinach jazdy dotarliśmy z Markiem Świderskim oraz Ryszardem Kuras, technikami z 28PLM z Redzikowa do Krakowa. Tam dzięki uprzejmości oraz pomocy pana Piotra i Daniela otworzyliśmy i podnieśliśmy etażerkę oraz wymieniliśmy stożek wraz z zamontowaniem rurki pitota na Migu-23 numer 120. Praca odbywała się w skrajnie złej sytuacji pogodowej, gdyż nagrzany płatowiec miał chyba z 50 stopni.

Etażeka podnoszona ręcznie za pomoca pomki umieszczonej na wodzidle:

Podłączenie:

P1110109x%2034_zpsbqwsysrx.jpg

luk w płatowcu służący do podnoszenia etażerki

P1110109x%2033_zpslj9kpij5.jpg

 

ręczne podnoszenie

P1110109x%2048_zpshav7yujm.jpg

 

etażerka podniesiona po raz pierwszy od czasu przekazania do muzeum

P1110126_zpsvzwisdtt.jpg

P1110109x%204_zpsefubelu6.jpg

P1110194_zpslcscpv1j.jpg

 

tak jak wspomniałem zdjęty został również stożek i moja skromna osoba podczas pracy

11225740_873985625988520_1128529910337937250_n_zpsn8s21gsu.jpg

 

Po zrealizowaniu w 110% zadania, gdyż otworzyliśmy również luk pokazujący mechanizmy poruszania steru kierunku i po 9 godzinach pracy w upalnym słońcu zakończyliśmy zadanie. Pamiatkowa wspólna fotka

11863252_874033285983754_487110799971128937_n_zpssyt5jvsh.jpg

 

Bonusem wyprawy była również możliwość bliskiego spotkania z PZL P-11

P1110358_zpsg1mcdxco.jpg

 

Jeszcze raz chciałbym tutaj podziękować wszystkim, którzy pomagali, a w szczególności Ryśkowi bez, którego nie było by tego wyjazdu oraz zdjęć znajdujących się w specjalnym numerze Aero Planu o samolocie Mig-23. Dziękuję również Markowi-bez wiedzy i umiejętności jego, podniesienie etażerki trwało by znacznie dłużej lub by się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny krok do przodu

Widok z boku

IMG_8854_zpss3kajzfd.jpg

elementy na drugim baniaku

w sumie na podstawie drugiego baniaka umieściłem 19 elementów. Jak dobrze się przyjrzy udało sie zrobić nawet zegary- zbliżenie a to jeszcze nie koniec prac

IMG_8854%20-%20Kopia_zpsyizb8cmf.jpg

podłączenie zegarów i innych elementów za pomocą pierwszej wiązki przewodów

IMG_8861_zpsih7jcs2y.jpg

druga strona

IMG_8856_zpshe3kpfrv.jpg

drugi baniak od tyłu

IMG_8857_zps9lgtbgyc.jpg

i od frontu

IMG_8855_zpsuk8cstxi.jpg

i jedne z wielu elementów składowych

IMG_8859_zpsevbwlvo7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po przyjeździe z zawodów z Belgi w ramach weścia w prace dorobiłem kolejne agregary ,k tóre to znajdują się na miejscacg docelowych. Zrobiony został również ten zielony element złożony z 7 elementów, do którego dojdą jeszcze przewody stąd otwory. Rozpocząłem również prace na niebieskimi oraz żółtymi przewodami.A teraz zdjęcia:

IMG_9362_zps2p1gy3ad.jpg

druga strona i w narożniku zielony wymieniony wcześniej element:

IMG_9363_zpsx1wjqtie.jpg

z boku

IMG_9364_zpsmsoaadnn.jpg

z góry

IMG_9365_zpsaomydfa3.jpg

przewody

-ten bliżej zapałki to 31 elementów a muszę jeszcze zrobić jeszcze 6, z boku żółty zrobiony w 50% oraz słona z dołu

IMG_9360_zpsoilziapm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czas na kolejne elementy radaru. Przewód niebieski po domontowaniu sześciu elementów znalazł się na swoim miejscu. Ważny on był z punkty montażu, gdyż od niego wychodzą i łączą się z nim żółte.

IMG_9374_zpsoasyihgv.jpg

przyszedł rownież czas na wykonanie i montaż przewodów, w sumie liczą one 42 elementy. Najłatwiej robiło mi się najmniejszy zestaw złożony z 8 elementów-ten pomiędzy juz pomalowanymi żółtymi. Oczywiście leżą one pogrupowane na lewą i prawą stronę dla dwóch sztuk radaru.

IMG_9632_zps3dqneikp.jpg

i same wspomniane elementy. Mieszczą się one w kwadracie o,28 mm na 3mm. Doły zostały obcięte po malowaniu w trakcie montażu we właściwym miejscu.

IMG_9622_zpsh6zxxusw.jpg

Na górę zielonego baniaka poszedł mały kolejny żółty elemencik złożony z 9 elemntów

IMG_9639_zpsjfikfdym.jpg

A teraz widoku wykonanych i zmontowanych w całość elementów na drugim baniaku:

IMG_9649_zpscaypnpkc.jpg

IMG_9648_zpscl6kk25w.jpg

IMG_9647_zpso3xhfsh0.jpg

I w całości oba baniaki

IMG_9645_zpscv7bz5ba.jpg

IMG_9645_zpscv7bz5ba.jpg

IMG_9646_zpspudkllgh.jpg

Suszą się już kolejne elementy do motażu przewodów takie jak wszelkiej maści złączki oraz zrobiłem kolejny zespół znajdujący się na dole radaru ale po malowaniu okazało się iż musi powrócić na linię motażową gdyż nie przeszedł kontroli technicznej i należą się mu poprawki. W między czasie porobiłem otwory około 37, na osłonie tarczy pod przyszłe śrubki montażowe, gdyż w głowie powoli układam sobie pracę na przednią częścią i oczywiście finałem prac nad radarem.

 

PS

Poszukuję napisów rosyjskich do MIG-23 w 1:32 lub samego napisu "WNIMANIE" o długości nie większej niż 4 mm. Za pomc z góry dziękuję i mam nadzieje iż miło się oglądało.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja niewielki detal służący do mocowania złącz elektrycznych- u mnie na razie bez nich /12 elementów składowych na razie/. Tak jak pisałem rozpocząłem malowanie elementów. Niestety nie obejdzie się bez poprawek.

IMG_9651_zpsngjwwiw8.jpg

a tak wygląda ten element w realu

P1080045_zpsfwfim2wb.jpg

P1080046_zpssf2kwcs0.jpg

i przed poprawkami

IMG_9655_zpszc8brrjh.jpg

a to mnie czeka-widok od tyłu

2086206202_6_zpscof5blgq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas na kolejną porcję zdjęć z prac nad radarem. Rama oraz obydwa baniaki zostały ze sobą połaczone na stałe. Powoli wklejam złącza pod montaż przewodów. Wykonany został również z profil plastikowych stojak pod radar, który czeka na malowanie.

IMG_9657_zpsum2wvsgp.jpg

 

a tak to wygląda po włożeniu radaru na swoje miejsce do kadłuba

IMG_9661_zpsehzevzh6.jpg

 

Rozpocząłem prace nad podstawą ostatniego dużego elementu a mianowicie podstawy samej tarczy radaru-biały element. Pasuje idealnie gdyż trzyma sie bez kleju

IMG_9659_zpstdnjmuhv.jpg

 

a tak to wygląda w realu-kolejne wyzwanie

2086206202_1_zps63dpx1wn.jpg

10_zps6wzdqpqk.jpg

2086206202_1_zps63dpx1wn.jpg

 

A w ramach rozrywki zrobiłem fotel pilota z zestawu Aires uzupełnionego o blaszki oraz bardzo drobny wkład własny:

IMG_9664_zpsnz61kgel.jpg

IMG_9667_zpsy9iomffm.jpg

IMG_9668_zpsht9vd7q2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny etap prac na dostatnim elementem radaru. Doklejone zostały 63 elementy, część jeszcze trzyma sie na maskolu.

VYKd7X2.jpg

 

GnyVWpB.jpg

 

BAMe27M.jpg

 

widok z góry

Hb6Wqw7.jpg

 

na tych czterch "łapkach" zamontowana zostanie wprzyszłości osłona radaru

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na kolejna aktuaalizację.

Została zrobiona zielona osłona radaru wraz z umiejscowieniem na obwodzie 38 śrub, które znalazłem we własnym grajdołku poprzez odcięcie ich trochę z długości oraz napisów eksploatacyjnych. Ostateczne wykończenie nastąpi po zamocowaniu do radaru.

8FwHZsy.jpg

 

umieszczona na podstawie

s6Vn9dP.jpg

 

W podstawie, umieszczam kolejne elementy z drugiej strony. Do szewskiej pasji doprowadził mnie ten mały elemencik na dole o dziwnym kształcie. Wycięcie i doprowadzenie do stanu akceptowalnego, zajęło mi ponad 4 godziny. Na nim umieszczone zostaną jeszcze elementy o kształcie walca

 

swJ4npH.jpg

 

vd6d9dp.jpg

 

Dodatkowo umieścilem taki długi wystający element w przyszłości pomalowany na żółto. Powstał on z jednego kawałka wygietego w każdą możliwą stronę. Na końcu zostaną dodane jeszcze 4 elementy

JdM1S8i.jpg

 

xuY7BBn.jpg

 

umieściłem napisy na dwóch poprzednich baniakach i pomalowałem stojak pod radar

68NX3ZM.jpg

 

TAHeFCQ.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.