Skocz do zawartości

Haubica 100 Skoda wz 14/19 + jaszcz motorowy 1/35


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Poniżej mój najnowszy i najszybszy chyba projekt - haubica 100 mm wz 14/19 Skoda dostosowana do ciągu motorowego + jaszcz w skali 1/35.

 

100mmskoda_choroszy_3_zpsc4ed952a.jpg

Poza Wojskiem Polskim sprzęt ten, w różnych wersjach i modyfikacjach, występował licznie w armiach Węgier, Austrii, Czech, Jugosławii, Włoch, Austro-Węgier (wcześniej), Grecji, III Rzeszy oraz ZSRR jak również państw ameryki południowej. Model haubicy nie jest niestety produkowany. Dostępna na rynku jest tylko wersja w skali 1/72. Dlatego po raz kolejny budowa "śmietnikowa".

Troszkę więcej o samej haubicy tutaj:

http://www.weu1918-1939.pl/artyleria/haubica/wz_14_19/departament_artylerii_haubice_14_19.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/100_mm_houfnice_vz_14/19

http://pl.wikipedia.org/wiki/Haubica_wz._1914/1919_kal._100_mm

http://www.landships.freeservers.com/10cm_feldhaubitze_m14_walkaround.htm

 

IMG_2587_zps8845d66c.jpg

IMG_2588_zps6b736c18.jpg

IMG_2586_zpsaf5ebf11.jpg

IMG_2582_zps11aa19d5.jpg

IMG_2591_zps2ffc72f5.jpg

vrvdsvsw_zps1f79b714.jpg

IMG_2589_zps9ce1d607.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędruś a Ty dalej zaskakujesz/szokujesz/zazdrość wywołujesz... Oby tak dalej!!!

A Jaśnie Pani Haubica piękna, oj przepiękna Ci waćpanna wyszła

 

Złośliwy - jak zwykle pieścisz moją gnuśną naturę ;) Nie jest źle, ale wiele rzeczy można jeszcze dorobić/poprawić.

Troszkę zaczynam przeginać, bo zamiast iść ku końcowi co rusz dorabiam jakieś duperelki.

skoda_2_zps0982c59a.jpg

skoda_1_zpsff0436a3.jpg

 

Skala72 - strzelać nie będzie, ale wszystkie rodzaje skrzynek, pocisków i łusek już są gotowe

Ad. głosy dotyczące multiplikacji to nie wiem jak będzie, póki co niewiele się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Cześć !

Od razu przepraszam za jakość zdjęć, w weekend zrobię normalną serię przy dziennym świetle, dziś tylko poglądowo.

Jest kilka miejsc dla drobnych poprawek ale szczęśliwie nie ma wielkiej tragedii. Kola przemalowałem na czarno na szybko, docelowe będą ładniejsze.

kolor_9_zpsfc4dcdba.jpg

kolor_8_zps619cc7e4.jpg

kolor_4_zpsaaf7facf.jpg

kolor_1_zps1f9f0611.jpg

kolor_2_zps620c6e57.jpg

kolor_5_zps0ada7e42.jpg

kolor_3_zps3e623c9c.jpg

kolor_6_zpse22bf450.jpg

 

Dalsze techniki - washe itp najpierw muszę poćwiczyć na trupie jagdpantery. Szkoda by było zmitrężyć cały wysiłek włożony w Skodę za grubą warstwą sidoluxu ;) Jakiś czas temu kupiłem pół ogrodu botanicznego totrawionych liści/gałęzi - kasztanowca, lipy, dębu ... Zastanawiam się czy ostatecznie lekko nie przyozdobić Skody kilkoma gałązkami:

maskowanie_wzr_zpsd03b5a7f.jpg

W tym duchu, ale może nie aż tak przesadnie.

Zastna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek pomalowałeś nie wierze jestem dumny z Ciebie co do liści to chyba nie po to się uprawia scratch żeby później wszystko zakryć? Moim zdaniem pomysł z ukryciem armatki chybiony i pytanie kiedy będę miał taką na półce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Świetny warsztat i piękna armatka. Mogłyś powiedzieć jakich kolorów użyłeś do pomalowania polskiego kamo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.