Skocz do zawartości

MiG-29 UB n/b 28 ex-czeski 1:48


moralezz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Model skończony (nareszcie - bo miał to być "szybki numerek"), chociaż pod koniec prac omal nie wylądował w koszu. Był dla mnie takim trochę wyzwaniem, bo sklejać po raz drugi model już wcześniej sklejony (i to przez kogoś innego) to chyba drugi raz się nie podejmę (aczkolwiek jak patrzę na mój pierwszy plastik - F-16 z Mastercrafta - to mnie kusi czy i jego nie wykąpać w krecie ). Na podstawce wygląda prawie jak pomnik przed wjazdem do 23. BLT . Kilka zdjęć:

 

13_zpse823c074.jpg

 

1-1_zps474769c5.jpg

 

3-1_zps3af350f5.jpg

 

2-1_zpsb390286c.jpg

 

12-1_zpsc9d20ba4.jpg

 

11-2_zpsad6d98eb.jpg

 

10-1_zps51c096ce.jpg

 

9-1_zps7e16e1fb.jpg

 

8-1_zps80525ea6.jpg

 

7-1_zpsea3df59e.jpg

 

6-1_zpsbc01f16d.jpg

 

5-1_zps88b88219.jpg

 

4-1_zps7db1d0b2.jpg

 

I na zakończenie taki mały kolaż...

 

Beznazwy-1_zps1bea74a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy MiG, który wygląda jak... MiG.

Mam tu na myśli niemal doskonałe oddanie śladów eksploatacji i podziłu linii. Kiedyś wpadło mi w ręce czasopismo z MiG-29UB n/b 15, ale we współczesnym malowaniu, przedstawiony model wyglądał jak umaczany w smole i byle jak otarty jakimiś pakułami. Śledząc tu różne dyskusje odnośnie "preszajdingu", wiem, że ma to podkreślić bryłę, utrójwymiarowić model i jego kształty, jednak ta granica pomiędzy uzyskaniem tego efektu, a zrobieniem "potworka-brudaska" jest bardzo cienka.

Moje gratulacje, patrząc na ten model widzę oryginał tak jak go pamiętam, bo tak wyglądał, szczególnie widać to na tym "z powietrza", jako żywo, aż ręka sama prosi się o lekkie podciągnięcie, bo taka projekcja w szyku wskazuje, że prowadzony jest za nisko.

Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Gratuluję szczerze. Jeśli chodzi o 'odgrzewanie kotletów' to jest trudna sztuka, odsapniesz sobie i pewnie Ci się jeszcze przytrafi. Nie żebym Cię namawiał ale pierwszy model, to pewnego rodzaju symbol, nie wyrzuca się żeby nie wiem jaki gniot był. Powiem tak, ja swój odświeżyłem... powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pozytywne przyjęcie tego modelu. Miło mi, że się Wam podoba . W niedalekiej przyszłości będę chciał zbudować kolejnego Fulcruma, tym razem w wersji jednomiejscowej i w kamuflażu bardziej na czasie (oczywiście z szachownicami). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

moralezz mam pytanie... Malowanie bylo bez nanoszenia wczesniej oznaczen czeskich? Ja zamierzam wykonac dwa ex czeskie MiGi jeden wlasnie 28 a drugi 77 z tym ze najpierw chce po wykonaniu kamuflarzu naniesc oryginalne czeskie oznaczenia z zestawu Eduarda a pozniej je zamalowac... Mam nadzieje ze da to efekt jak na oryginale ze jak pod odpowiednim kontem jak sie spojrzy oznaczenia czeskie beda sie przebijac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moralezz mam pytanie... Malowanie bylo bez nanoszenia wczesniej oznaczen czeskich? Ja zamierzam wykonac dwa ex czeskie MiGi jeden wlasnie 28 a drugi 77 z tym ze najpierw chce po wykonaniu kamuflarzu naniesc oryginalne czeskie oznaczenia z zestawu Eduarda a pozniej je zamalowac... Mam nadzieje ze da to efekt jak na oryginale ze jak pod odpowiednim kontem jak sie spojrzy oznaczenia czeskie beda sie przebijac...

 

Malowałem bez oznaczeń czeskich - chciałbym zobaczyć efekt Twojego pomysłu, czy faktycznie po zamalowaniu kalek będą one delikatnie przebijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moralezz mam pytanie... Malowanie bylo bez nanoszenia wczesniej oznaczen czeskich? Ja zamierzam wykonac dwa ex czeskie MiGi jeden wlasnie 28 a drugi 77 z tym ze najpierw chce po wykonaniu kamuflarzu naniesc oryginalne czeskie oznaczenia z zestawu Eduarda a pozniej je zamalowac... Mam nadzieje ze da to efekt jak na oryginale ze jak pod odpowiednim kontem jak sie spojrzy oznaczenia czeskie beda sie przebijac...

 

Malowałem bez oznaczeń czeskich - chciałbym zobaczyć efekt Twojego pomysłu, czy faktycznie po zamalowaniu kalek będą one delikatnie przebijać.

Jak uda mi sie go zrobic to napewno zamieszcze fotki... Ale narazie jestem na etapie budowy MiGa-21 US z zestawu Trumpetera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.