Skocz do zawartości

"Tylko dla Orłów" 1:72


grimpow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie, dawno nic nie pokazywałem ale strasznie dużo czasu zajęła mi praca nad poniższą scenką.

Jak tytuł wskazuje jest to dioramka z filmu "Tylko dla Orłów". Wiadomo, że najbardziej charakterystyczną rzeczą z tego filmu jest stacja kolejki górskiej. Długo myślałem że nie da się tego zrobić ale w końcu postanowiłem spróbować i oto dziś prezentuje swoją pracę.

Jest kilka niedociągnięć, najgorsze są figurki :( Pomimo potrójnej warstwy lakieru matowego świecą się :( Takie małe ludziki a pokonały mnie ;)

Zdjęć jest sporo, z fotografowaniem też miałem problemy. Chyba za dużo rzeczy jest i ostrość trochę zaczęła wariować a do tego model bardzo ciężki do prawidłowego oświetlenia.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć do końca, mała niespodzianka bo dioramka jest z oświetleniem

 

Pierw kilka ujęć z filmu:

 

o1.jpg

 

o4.jpg

 

o10.jpg

 

o11.jpg

 

o12.jpg

 

o13.jpg

 

o21.jpg

 

o26.jpg

 

o34.jpg

 

o35.jpg

 

A teraz diorama:

 

_DSC0018.JPG

 

_DSC0021.JPG

 

_DSC0026.JPG

 

_DSC0027.JPG

 

_DSC0029.JPG

 

_DSC0054.JPG

 

_DSC0064.JPG

 

_DSC0079.JPG

 

_DSC0093.JPG

 

_DSC0102.JPG

 

_DSC0105.JPG

 

_DSC0110.JPG

 

_DSC0112.JPG

 

_DSC0113.JPG

 

_DSC0114.JPG

 

_DSC0115.JPG

 

_DSC0119.JPG

 

_DSC0128.JPG

 

_DSC0130.JPG

 

_DSC0137.JPG

 

_DSC0138.JPG

 

_DSC0139.JPG

 

_DSC0143.JPG

 

_DSC0147.JPG

 

_DSC0160.JPG

 

_DSC0166.JPG

 

_DSC0168.JPG

 

_DSC0171.JPG

 

_DSC0180.JPG

 

_DSC0181.JPG

 

_DSC0182.JPG

 

_DSC0185.JPG

 

_DSC0187.JPG

 

_DSC0189.JPG

 

_DSC0196.JPG

 

_DSC0210.JPG

 

A tu jest panel zasilający, który teraz jest zakryty w klatce okratowanej. Zdjęcia były robione w trakcie budowy.

 

P2030274.JPG

 

P2030277.JPG

 

P5040351.JPG

 

P5040353.JPG

 

P5040356.JPG

 

P5040366.JPG

 

P5040367.JPG

 

P5260373.JPG

 

P5260378.JPG

 

P5260379.JPG

 

P5260382.JPG

 

P5260384.JPG

 

_DSC0027.JPG

 

_DSC0031.JPG

 

_DSC0038.JPG

 

_DSC0044.JPG

 

I teraz fotki tylko z wykorzystaniem oświetlenia z dioramki.

 

IMG_4454.JPG

 

IMG_4455.JPG

 

IMG_4456.JPG

 

IMG_4458.JPG

 

IMG_4462.JPG

 

IMG_4463.JPG

 

IMG_4464.JPG

 

IMG_4465.JPG

 

IMG_4469.JPG

 

IMG_4470.JPG

 

IMG_4473.JPG

 

IMG_4461.JPG

 

IMG_4474.JPG

 

IMG_4475.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ogromie pracy nie wypada napisać zwykłego podoba się. Tak więc postaram się naskrobać troszkę więcej.

Przede wszystkim bardzo ciekawy temat. Muszę przyznać że po wstepie nie spodziewałem się zobaczyć czegoś takiego. Na dodatek jest to w skali 1/72. Widać ze spędziłeś nad tym dużo czasu. Nieźle udało ci się odzwierciedlić akcję poprzez umieszczenie kilkunastu figurek oraz podzielenie ich tak, że co spojrzeć w inną częśćdioramy to widać jakby osobną scenkę. Nie ma co się czepiać drobnostek, bo większość podejrzewam wykonana jest samodzielnie. Jedyny minus w moim mniemaniu to brak oświetlenia w tylnej części stacji przez co jest tam trochę ciemnawo przy oświetleniu z dioramki, a szkoda bo jest tam co pokazać.

Najszczersze gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa

Pracy było niewiele, coś około 8 miesięcy ;) Praktycznie tylko weekendy. Ciężko było skończyć bo ładna pogoda ostatnio się zrobiła to nie chciało się siedzieć przy makiecie.

Z rzeczy gotowych to oprócz figurek to tylko wózek z butlami do spawania jest. Wszystko inne robione samemu.

 

Bazylms, wiem, że jakby było więcej świateł lepiej by to wyglądało ale nie znam się na elektryce i ledwo co zlutowałem druciki żeby te 3 światełka działały I mocno się na kombinowałem żeby te przewody ukryć a co by było przy większej ilości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

... 20 minut myślałem jak zacząć komentarz pod tą galerią jednocześnie oglądając każde zdjęcie tam i z powrotem ... i nic sensownego poza WoW nie przyszło mi do głowy. Jeśli byłby odpowiednik 'brakło mi słów' lub 'zaparło dech' ... w ekspresji pisanej ...

Pierwsze Primo ... gratuluję warsztatu, świetna praca!!!

Drugie Primo ... gratuluję tematu (BTW to mój jeden z ulubionych filmów i scen)

Trzecie Primo ... gratuluję zdjęć!!!

 

Po czymś takim proszę siadać do następnego projektu, bo widząc coś takiego chce się więcej!!!

 

I ta skala ... dla 'dobicia' oglądających proponuję dorzucić fotkę z odnośnikiem skali, nie wiem zapałka, grosz ... cokolwiek co pokaże skalę bo cyferki w opisie mogą umknąć.

 

Małymi błyszczącymi ludzikami się nie przejmuj, w sumie za drugim okrążeniem doczytałem co napisałeś, a te odbicia odebrałem za pierwszym razem po prostu jako efekt uboczny lampy, na żywo podejrzewam że tego nie widać.

 

Świetna praca, jeszcze raz gratulacje!!! (I trochę szkoda, że nie było relacji ... no ale z drugiej strony wrzucona galeria miała piorunujący efekt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden Oskar za scenariusz drugi za montaż a trzeci za reżyserie. Po prostu można to tyle razy oglądać co filmy z Clintem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem, że skala 1:72 to potęga!

Powyższa praca tylko to potwierdza.

 

Wielkie uznanie za wykonaną scenkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

te zdjęcia przy wykorzystaniu oświetlenia też

 

 

aż sobie obejrzę oryginalny motion picture . Jeden z moich ulubionych filmów....teraz dorzuć jeszcze akcję na lotnisku z JU-52 i powalisz mnie na kolana...

 

 

GRATULACJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu tego wątku, śmiem stwierdzić, że modelarstwo na tym forum osiągnęło poziom kreta na Żuławach. Nie jest to komentarz dotyczący samej pracy, lecz postów pod galerią..

 

Samej dioramie, a raczej jej autorowi mam do zarzucenia przede wszystkim brak umiejętności posługiwania się skalpelem w kooperacji z linijką.. Większość krawędzi jest poszarpana, krzywa, elementy nie są ani równoległe ani prostopadłe - całość bardziej przypomina zabawę plasteliną.

Defekty te podkreśla malowanie, a można było tego uniknąć stosując taśmę maskującą.

Zauważalny jest też brak odpowiednich proporcji przy porównywaniu niektórych detali np. lamp.

Zewnętrzne wykończenie boków dioramy również pozostawia wiele do życzenia - sprawia wrażenie niechlujnej obróbki tworzywa, a nie przekroju przez grotę skalną.

 

Niewątpliwą zaletą pracy jest mnogość detali oraz spójność całości. Jest to jedna z niewielu dioram, gdyż większość tu prezentowanych to po prostu podstawki pod modele z chaotycznie dorzuconymi kilkoma bambetlami.

Gratuluję klimatycznych zdjęć przy wykorzystaniu oświetlenia zamontowanego na dioramie - tworzą naprawdę filmowy nastrój.

 

Mam nadzieję, że kolejne dioramy będą równie dokładne co oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że były prośby o zdjęcia porównawcze to proszę:

 

_DSC0013.JPG

 

_DSC0015.JPG

 

_DSC0017.JPG

 

 

Dzięki za miłe słowa, cieszę się że makietka większości się spodobała.

Za słowa krytyki też dziękuję ale z większością raczej się nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Rewelacyjna praca i bardzo mi się podoba. Pytanko - gdzie jest trzeci aresztant ?? W oryginale (w filmie) Burton i Eastwood obserwują jak trzech niemieckich agentów jest prowadzonych na przesłuchanie.

 

 

Hej, no wydaje mi się że raczej ich dwóch było. Na początku z samolotu skacze ich pięciu ale jeden zostaje zabity od razu po lądowaniu, i zostaje ich czterech. Więc aresztantów jest dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.