Skocz do zawartości

P-39 Airacobra Eduard 1:48


pzbora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie. Mimo wiosny i lata w czasie których nie planowałem niczego sklejać, w ręce całkiem przypadkiem wpadł mi właśnie ten model. Ponieważ dokumentacja zdjęciowa z warsztatu jest zbyt uboga, postanowiłem zamieścić tylko efekt końcowy.

Model wykonany prosto z pudełka bez dodatkowych elementów i ulepszeń. Po raz pierwszy postanowiłem wykorzystać metodę odrapań farby za pomocą specyfiku AK worn effects dlatego też ubytki farby są tak intensywne. Model ogólnie bardzo przyjemny w sklejaniu i dobrze dopasowany.

DSC08439.JPG

DSC08441.JPG

DSC08443.JPG

DSC08444.JPG

DSC08445.JPG

DSC08446.JPG

DSC08448.JPG

DSC08449.JPG

DSC08450.JPG

DSC08451.JPG

DSC08452.JPG

DSC08453.JPG

DSC08454.JPG

DSC08458.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, moim zdaniem znakomicie pomalowany Obicia nie tak znowu intensywne, widziałem kolorowe fotki jankeskich samolotów wyglądających dużo gorzej, jakby je ktoś młotkiem obtłukiwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda, podoba mi się

 

Po raz pierwszy postanowiłem wykorzystać metodę odrapań farby za pomocą specyfiku AK worn effects

 

Możesz coś więcej napisać na temat tego specyfiku i metody aplikacji, bo już od jakiegoś czasu szukam jakiejś fajnej metody na odpryski. A te twoje wyglądają niczego sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna Cobra. Możesz podac z jakiego frontu jest to samolot. Przyznam, że takiego malowania jeszcze nie widziałem

Jest to malowanie z 1943 roku z Makin Island, obecnie znane jako Wyspy Butaritari na Oceanie Spokojnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda, podoba mi się

 

Możesz coś więcej napisać na temat tego specyfiku i metody aplikacji, bo już od jakiegoś czasu szukam jakiejś fajnej metody na odpryski. A te twoje wyglądają niczego sobie

 

Jest to dedykowany do tego celu fluid i stosuje się go identycznie jak metodę na lakier do włosów.

DSC08521.JPG

 

Ja pokryłem model w pierwszej kolejności kolorem srebrnym, a następnie położyłem jedną warstwę opisywanego fluidu (z tego co mi się wydaje to producent zaleca położenie 2-3 warstw tego specyfiku). Następnie położyłem kolor bazowy, a w miejscach gdzie chciałem uzyskać odpryski pocierałem sztywnym pędzlem namoczonym w wodzie. Drobniejsze odpryski wykonałem wykałaczką. Z moich pierwszych doświadczeń wywnioskowałem, że najłatwiej, najdokładniej i najbardziej precyzyjne odpryski uzyskuje się jeśli kolor bazowy który ścieramy ma jak najcieńszą warstwę (w moim przypadku kolor czarny na skrzydłach). Gorzej było ścierać farbę tam gdzie była jej grubsza warstwa, choć być może nie miałbym tych trudności gdybym położył 2 lub 3 warstwy "worn effects".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Świetnie wykonany model, ma "to coś". Obicia pierwsza klasa. w moim kolejnym modelu mam zamiar wykorzystać użyty tutaj Worn Effects. Rozumiem że nanosiłeś go za pomocą aero? Trzeba to czymś rozcieńczać, jeśli tak to czym?

Jeszcze raz gratuluję pięknej maszyny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wykonany model, ma "to coś". Obicia pierwsza klasa. w moim kolejnym modelu mam zamiar wykorzystać użyty tutaj Worn Effects. Rozumiem że nanosiłeś go za pomocą aero? Trzeba to czymś rozcieńczać, jeśli tak to czym?

Jeszcze raz gratuluję pięknej maszyny ;)

Tak, specyfik nanosiłem aero. Nie trzeba niczym rozcieńczać ponieważ konsystencja jest niczym woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witaj

 

 

Po raz pierwszy postanowiłem wykorzystać metodę odrapań farby za pomocą specyfiku AK worn effects

 

 

Pozwolę sobie jeszcze raz poruszyć temat specyfiku AK. Mam nadzieję, że pomożesz rozwiać moje wątpliwości...

Pracuję nad modelem Buffalo i mam zamiar wykonać delikatne odrapania lakieru. Myślę, że proces będzie wyglądał następująco:

- podkład z SuperMetalizera Gunze

- warstwa Worn Effect

- biały pas wokół tylnej części kadłuba

- maskowanie pasa taśmą Tamiya

- I kolor kamuflażu

- maskowanie przy użyciu masy plastycznej Patafix

- II kolor kamuflażu

- drapanie

 

Ostatnio czytałem co nieco o stosowaniu preparatu, o którym mówimy, i powiem szczerze - mam cykora. Podobno Worn Effect nie tworzy gładkiej powierzchni, a zbija się w większe krople, zwłaszcza na gładkim podkładzie. Natomiast jako środek, który zmniejsza przyczepność kolejnej warstwy farby, niewskazane jest używanie jakiegokolwiek maskowania, a tym bardziej taśmą.

Coś Ci wiadomo na ten temat?

Podobnie jak Ty, również po raz pierwszy będę stosował metodę drapania, a chcę przy tym korzystać z preparatu AKinteractive.

 

A tak w ogóle, to gratuluję fajnie wykonanego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna kobra. Fajnie poobijana i utytłana. Robi bardzo dobre wrażenie. Jedyne co budzi moje wątpliwości to profil skrzydła, a dokładnie krawędź natarcia. To nie twoja wina ale wygląda to dziwnie. Taka "Buła" grubaśna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

 

Po raz pierwszy postanowiłem wykorzystać metodę odrapań farby za pomocą specyfiku AK worn effects

 

 

Pozwolę sobie jeszcze raz poruszyć temat specyfiku AK. Mam nadzieję, że pomożesz rozwiać moje wątpliwości...

Pracuję nad modelem Buffalo i mam zamiar wykonać delikatne odrapania lakieru. Myślę, że proces będzie wyglądał następująco:

- podkład z SuperMetalizera Gunze

- warstwa Worn Effect

- biały pas wokół tylnej części kadłuba

- maskowanie pasa taśmą Tamiya

- I kolor kamuflażu

- maskowanie przy użyciu masy plastycznej Patafix

- II kolor kamuflażu

- drapanie

 

Ostatnio czytałem co nieco o stosowaniu preparatu, o którym mówimy, i powiem szczerze - mam cykora. Podobno Worn Effect nie tworzy gładkiej powierzchni, a zbija się w większe krople, zwłaszcza na gładkim podkładzie. Natomiast jako środek, który zmniejsza przyczepność kolejnej warstwy farby, niewskazane jest używanie jakiegokolwiek maskowania, a tym bardziej taśmą.

Coś Ci wiadomo na ten temat?

Podobnie jak Ty, również po raz pierwszy będę stosował metodę drapania, a chcę przy tym korzystać z preparatu AKinteractive.

 

A tak w ogóle, to gratuluję fajnie wykonanego modelu.

Proces malowania i maskowania powinien być dokładnie taki jak opisałeś. Co do warstwy Worn Effect to kładłem ją aero na powierzchnię półmat i nie miałem problemów ze skraplaniem tego specyfiku na powierzchni. Możliwe, że na gładszych powierzchniach powstaje taki efekt. Maskowanie taśmą czarnych pasów na skrzydłach również udało mi się zrobić bez niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.