Jump to content

Jak-28IM Amodel 1/72

rtx
 Share

Recommended Posts

Witam forumowiczów.

Chciałbym przedstawić model Jaka-28 w zmodernizowanej wersji lekkiego bombowca (wersja IM), produkowanej, o ile się orientuję, w bardzo ograniczonej liczbie, a różniącej się od wersji I głównie dodaniem zewnętrznych belek na dodatkowe uzbrojenie.

Sam model, jak to Amodel - skleja się... źle. Słabe spasowanie, nadlewki, tony szpachlówki i hektary papieru ściernego. Model z pudła, poza doposażeniem kabin. Malowany metalizerem Humbrola. Efekt oceńcie sami

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Łooo - gratuluję wygranej z amodelem. Mam zaczętego -27 i wiem doskonale z czym przyszło ci się zmierzyć. Za samo utrzymanie geometrii i czyste sklejenie powinno się dostawać odznaczenie leninowskie pierwszej kategorii.

Wybór tematu - pierwsza klasa, ten samolot ma piękną sylwetkę i rzadko się go widuje.

Detale w kabinach wyglądają zacnie. Trochę szkoda że przeszkleniom brakuje nieco do krystalicznej przezroczystości.

Patrząc na powierzchnie zewnętrzne, widzę że model może jeszcze zyskać na obcowaniu z nitowadłem.

Łooo - gratuluję wygranej z amodelem. Mam zaczętego -27 i wiem doskonale z czym przyszło ci się zmierzyć. Za samo utrzymanie geometrii i czyste sklejenie powinno się dostawać odznaczenie leninowskie pierwszej kategorii.

Wybór tematu - pierwsza klasa, ten samolot ma piękną sylwetkę i rzadko się go widuje.

Detale w kabinach wyglądają zacnie. Trochę szkoda że przeszkleniom brakuje nieco do krystalicznej przezroczystości.

Patrząc na powierzchnie zewnętrzne, widzę że model może jeszcze zyskać na obcowaniu z nitowadłem.

No, na pewno może zyskać, ale ja nie chciałem zyskać stanu zawałowego, więc stwierdziłem że może innym razem, przy lepszym zestawie.

Dobrze wyszło, mam w kolejce wersję I, czyli prawie to samo, więc wiem co mówię. Skąd masz dokumentację kabiny, bo ja niewiele znalazłem?

Generalnie po prostu przegrzebałem sieć i się poznajdywało Np: http://x-factorialis-redisz.blogspot.com/2012/08/28-jakovlev-jak-28-yakovlev-yak-28.html