Skocz do zawartości

P-40 B WARHAWK-Novo/Frog 1:72


Bartosz69

Rekomendowane odpowiedzi

Nieźle. Kurde, mam gdzieś w szufladzie z żywicami taki silniczek. Może tez sobie takiego P-40 rozebranego kiedyś zrobię ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ireneuszu, pozdrawiam i dziękuję za link do stronki -rewelacja,super zdjęcia.Co do silnika, może rzeczywiście wybrałem troszkę za jasny kolor szarego i na zdjęciach dobrze oświetlonych wygląda prawie jak biały lub srebrny.Przy budowie korzystam z Detail & Scale nr 61 i tam podpatrzyłem malowanie silnika.Oto zdjęcie:

silnik12.jpg

Mogę się jeszcze pobawić w ciemniejszy kolor dla niego, ale na pewno nie wybiorę takiego koloru bo ten na Twojej stronce jest chyba za ciemny w stosunku do zdjęć D&S.

Wczoraj bawiłem się z karabinami-pomalowane Tamiyowskim Gun Metal.

DSC02251.JPG

Spróbuję pobawić jeszcze się w kolorem silnika,może coś wskóram.

pozdrawiam wszystkich cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

No, Bartosz, elegancko ten silnik się prezentuje.

Mam dwa pytania:

1. czy dobrze widzę, że masz integralną wytłoczkę wiatrochronu obejmującą nie tylko szkło, ale i fragment poszycia kadłuba? Jeśli tak, to całkiem fajny pomysł;

2. czy szpikulec z przodu pod kołpak nie jest trochę za długi?

Robota fajna, choć niezmiennie widziałbym jeszcze pole do takiego ostatecznego szlifu detali. No i - choć akurat sam nie jestem zbyt dobrym przykładem, pewnie trochę tracimy na odbiorze poprzez jakość fotek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za komentarze.Mikołaju rzeczywiście wykonałem wiatrochron razem z przednim panelem poszycia.Pierwsze dwa wiatrochrony wyciąłem z wytłoczek i próbowałem dopasować go do poszycia kadłuba,ale dokładność spasowania i ewentualne ślady połączenia klejowego zniechęciły mnie do dalszych prac.Spróbowałem potem wyciąć wiatrochron z przednią blachą i to było to.Musiałem troszkę zeszlifować kadłub,ale efekt końcowy naprawdę mnie ucieszył.Przedniego szpikulca jeszcze nie przycinałem,bo potrzebny mi był do pewnego przytrzymywaniu podczas prac nad nim.Przed zamontowaniem kołpaka muszę długość szpilki dopasować i odpowiednio przyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny etap - montaż skrzydeł i stateczników poziomych.Musiałem zaszpachlować niewielkie szparki powstałe po złączeniu kadłuba ze skrzydłami.Chyba będę musiał zniwelować także szpary przy statecznikach,bo nie wyglądają estetycznie.

DSC02627.JPG

DSC02628.JPG

DSC02631.JPG

DSC02632.JPG

DSC02634.JPG

Jak się z nimi uporam to zabieram się za klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały przeskok do przodu z pracami, klapy już zamontowane i zabrałem się za malowanie-podkłąd szary gunze,na górę źółty tamiya.

DSC02754.JPG

DSC02755.JPG

DSC02756.JPG

DSC02758.JPG

DSC02759.JPG

DSC02760.JPG

Potem na dół i górę pre-sharing i paseczki kolorów transparentnych-zielony i niebieski

DSC02763.JPG

DSC02764.JPG

Na koniec kolor podstawowy gunze H306 i H304.

DSC02762.JPG

DSC02767.JPG

DSC02769.JPG

DSC02770.JPG

Na zdjęciach nie za bardzo widać ale w realu całkiem nieźle wyszło.Pobawię się jeszcze aparatem i różnymi oświtleniami, to może uda się lepiej pokazać efekt malowania.

Cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "robienie bardzo porządnego modelu z gówna. niniejszy model jest godzien wyróżnienia. Osobiście nie podoba mi się, że założyłeś dolną pokrywę silnika, zasłaniając wspaniałe walcowate chłodnice, ale trudno. I tak mi się Twoja robota BARDZO podoba !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam wszystkich kolegów po bardzo długiej przerwie.Wznawiam pracę nad P-40-faza końcowa budowy.Samolot był już pomalowany i teraz zostało położone Sido.Kolejnym krokiem będzie położenie kalek-jestem ciekaw jakiej jakości są kalki AML i czy nie będzie problemów z ich grubością po nałożeniu.

DSC03627.JPG[/url]

DSC03628.JPG

DSC03629.JPG

DSC03630.JPG

DSC03632.JPG

DSC03631.JPG

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysiłek godny pochwały, ale czy nie oszczędziłeś wysiłku w zbieraniu materiału? Czy jesteś pewny, że kadłub przykryty bocznymi szybkami za kabiną pilota był w tym kolorze, a nie jaw w seryjnie malowanych Curtissach w kolorze kamuflażu? Temat się przewija na forach i tradycja modelarzy jedno, a kolorowe zdjęcia z epoki drugie.

http://www.ratomodeling.com/articles/AVG_cammo/curtissret01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, ale to tylko luźna sugestia, że nie zaszkodziłoby pobawić się malarsko w różnicowanie odcieni paneli bo póki co wygląda jak spod igły. Pootwierany model z taką ilością samodzielnie dorabianych detali a w dodatku ciekawie i umiejętnie pomalowany to byłoby rasowe mistrzostwo świata i okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego letalin ,co koloru malowania pod oszkleniem, to nie dokopałem się tego przesłanego kolorowego zdjęcia,miałem do dyspozycji tylko czarno białe,na których kolor farby był tam jaśniejszy od kamuflażu.Znalazłem natomiast,ale nie wiem gdzie,dwa zdjęcia z rekonstrukcji P-40,na którym kolor wnętrza jest taki jak pod oszkleniem.

1.jpg

2.jpg

Może gdybym miał wcześniej dostęp do tego zdjęcia to możliwe, że malowanie byłoby inne.Teraz już za późno.

Po nałożeniu kalek zauważyłem niedokładności w druku,czyli widoczna biała obwódka wychodząca na kamuflaż.

DSC03642.JPG

DSC03638.JPG

Po korekcie wygląda tak:

DSC03645.JPG

DSC03650.JPG

A kolega Mikele zainspirował mnie do delikatnego zróżnicowania górnych powierzchni modelu.Nie wiem czy na zdjęciach to będzie widoczne.

DSC03656.JPG

DSC03657.JPG

DSC03658.JPG

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.