Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Powrót do tematu....

Dziś przez przypadek wielce zdziwiony odkryłem modele sowieckich okrętów podwodnych o których w ogóle nie wiedziałem że istnieją....   :szok:

(co ciekawe firma Ark Models była mi znana, ale z samolotów) :

1-350-k-129-u-boot-projekt-629.jpg.big.j

1-350-u-boot-projekt-641-planets.jpg.big

1-350-u-boot-projekt-641-cuban-crisis.jp

 

.....także tego.... jakieś cuda produkcji albo wskrzeszone przepaki ( no ale niby skąd ten Golf :hmmm: )  albo białe kruki, których nikt nie widział :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, laskonogi napisał:

Ja miałem kiedyś żaglowiec z ArkModels i jesli te podwodne puszki są na tym samym poziomie wyprasek to raczej ... nie :)

Co do tego nie ma wątpliwości - MikroMira na pewno nie przeskoczą :mrgreen:    wrzuciłem jako ciekawostkę bo pierwszy raz widziałem te wytwory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są żywice w cenie ok. 120-130 USD sztuka sprzedawane w fikuśnych drewnianych pudełkach. Niespecjalnie specjalnie są te odlewy (przynajmniej na fotach pokazanych na profilu FB producenta) ale przy bliższych oględzinach mogą być całkiem OK. Cena jest jednak zniechęcająca dość...

Pozdrawiam, Marek

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żywica to zupełnie inna sprawa.... chociaż rzeczywiście liczą sobie za nią konkretnie  :wow:   

To dużo bardziej opłaca się kupić Foxtrota z Bilmodel - jakość b.dobra i materiał przyjemny  :super:

Swoją drogą ciekawa sprawa z tym Golfem...  przecież w tym roku żywicznego wypuścił OKB Grigorov (tylko oczywiście w 1:700), ciekawe czy się wzorowali czy to całkowity przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolejna gratka dla wielbicieli podwodnych wehikułów :banan:

L'arsenal wypuszcza sowieckiego X-raya (specjalna głębinowa jednostka projektu 1851)

1305073-78426-83-720.jpg

mały inbox :

https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235078837-larsenal-20-new-submarines/&tab=comments#comment-3798690

co ciekawe zostanie wypuszczona też wersja 1:700  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykują się ładne kwiatki, zwłaszcza że krótkopokładowe!

Od Czarnego Kotka z Francji (Black Cat Models)

HMCS Agassiz oraz HMS Begonia.

Biorąc pod uwagę, jak metodycznie podchodzą do wypuszczania kolejnych podwersji i wariantów amerykańskich niszczycieli eskortowych, jest nadzieja że wypuszcza też i późne korwety, z podniesionym dziobem i rufą.

https://blackcatmodels.eu/en/1350/222-flower-class-corvette-short-forecastle-and-minesweeping-gear.html

https://blackcatmodels.eu/en/1350/223-flower-class-corvette-short-forecastle.html

 

PS. Że jest Mirage, to ja wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co do Flowerów to wyszła niezła monografia wydana przez Okręty Wojenne (jest mała zajawka zawartości online) :

https://www.okretywojenne.pl/ow/katalog/?aid=17&ctid=210

-----------------------------

a co do nowości modelarskich to MikroMir znów zaskakuje i po wydaniu USS Parche w wersji okrętu specjalnego we wczesnej konfiguracji zapowiedział wypuszczenie wersji późnej - czyli z dodatkową sekcją przed kioskiem dla nurków głębinowych :

MM350-039.jpg

nowe wypraski :

MM350-039_1.jpg

jako że MikroMir wypuścił też klasyczną wersję klasy Sturgeon maniacy tematu mogą sobie łatwo zgromadzić kolekcję wszystkich 3 wariantów z różnych okresów służby, tego najczęściej odznaczanego okrętu wojennego US Navy  :banan:

350_USS%2520Parche%2520Mikro-Mir%252020.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Fotki kwiatków od kotka.

(w przygotowaniu, do startu produkcji jeszcze trochę czasu)

120735964_989008584904887_33749282372726

No ładnie - widać że kanadyjska (poniżej) ma bardziej kwadratową rufę - tak jak być powinno. Nie ma też falochronu przed działem - kolejny plus. Bardzo ciekawe, czy odtworzą te liczne drzwi do różnych pomieszczeń które obecne były pod pokładem dziobowym. Inne fakty w skali są widoczne nawet ślepym okiem więc nie ma sensu o nich pisać. I jak przekonać samego siebie do kontynuacji prac nad Miragem?

 

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasegawa wydaje "update" niekwestionowanego mistrza stalowych lanc  Shimakaze ....

1308851-12741-27-720.jpg

jedna tylko rzecz mnie zastanawia.... myślałem że to wersja sprzed przezbrojenia (z ubogą wersją luf plot), jednak na artboxie jak byk stoi że to z okresu M.Filipińskiego .... czyli wg mnie już w nowej konfiguracji jak remont był na początku 1944   :hmmm:

Tak więc wychodzi mi na to iż jest wersja niezwykle zbliżona o tej już wcześniej dostępnej ("late version") albo jest to ten sam produkt tylko w nowym ubranku i robienie klientów w konia :wpier:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

znów coś podwodnego się szykuje :

1311705-10193-15-720.jpg

 

oraz będzie wznowienie lodołamacza Shirase (z blaszkami w zestawie) :

1311509-27767-22-pristine.jpg

10574450t.jpg

 

EDIT ----------------------------

stwierdziłem że bez sensu wrzucać nowy wpis...

otóż jest już dostępny inbox powyższego stalowego "kajaka" Otto Weddigena i wygląda to całkiem nieźle chociaż będzie z tego kawał sk...byka ~80cm  :

https://www.das-werk-models.com/products/german-u-boat-sm-u9/

 

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Coś dla wielbicieli złota : Rainbow wydaje zestaw pod Akizuki na bogato:  

1316324-58862-28-720.jpg

1316324-c-58862-72-720.jpg

 

 

a z Kombriga będzie "jajogłowiec" na kadłubie krążownika rakietowego czyli okręt zwiadu i łączności kosmicznej Ural :

 

1364870789_119580.jpg

https://www.1999.co.jp/eng/10599786

+ tu jest mała zajawka : https://www.facebook.com/combrig.models/posts/ssv-33-ural/1593336580687657/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z Czarnego Kota

HMCS Agassiz

flower-class-corvette-short-forecastle-a

 

oraz HMS Begonia:

flower-class-corvette-short-forecastle.j

 

Już dostępne. A w zasadzie - już chyba niedostępne. W każdym razie - po khm, khm - 100 eurasków...

 

Dla tych których cena nieco przerasta, Black Cat zapowiedział waloryzacje "cząstkowe", przygotowane pod model Miraża.

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Okrętowcy, z dzieciństwa pamiętam "Arktikę" jakiegoś radzieckiego producenta, duże to było, z ojcem wyważyliśmy ją tak że pływała w wannie. "Lenina" też miałem. Przypomnicie jaka firma je produkowała i w jakiej skali? Może Zwiezda sięgnęła po formy z tamtych czasów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Michal_G napisał:

Koledzy Okrętowcy, z dzieciństwa pamiętam "Arktikę" jakiegoś radzieckiego producenta, duże to było, z ojcem wyważyliśmy ją tak że pływała w wannie. "Lenina" też miałem. Przypomnicie jaka firma je produkowała i w jakiej skali? Może Zwiezda sięgnęła po formy z tamtych czasów?

To na pewno nie te same formy, bo mówimy o dwóch różnych jednostkach :) nowy model Zwiezdy przedstawia nowiutki rosyjski lodołamacz który dopiero w tym roku zaliczył próby morskie, model o którym wspominasz mógł przedstawiać wcześniejszy lodołamacz z lat 70.

 

Swoją drogą to intrygujące jak Zwiezda dopasowuje się do rosyjskiej polityki międzynarodowej - wcześniej były zielone ludziki w skali 1:35, a teraz, kiedy Kreml jest coraz bardziej aktywny na wodach arktycznych, wypuszczają coś tak niszowego jak lodołamacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michal_G napisał:

Koledzy Okrętowcy, z dzieciństwa pamiętam "Arktikę" jakiegoś radzieckiego producenta, duże to było, z ojcem wyważyliśmy ją tak że pływała w wannie. "Lenina" też miałem. Przypomnicie jaka firma je produkowała i w jakiej skali? Może Zwiezda sięgnęła po formy z tamtych czasów?

to wcześniejsza wersja tych lodołamaczy ale tak samo się nazywających (projekt 10520). A te modele to były w 1:400 i pochodzą jeszcze z lat 80tych bo różne firmy je przepakowywały:

178329-12662-pristine.jpg

 

1025938-12660-61-pristine.jpg

 

137854-12155-36-pristine.jpg

model Zvezdy będzie przedstawiał lodołamacze projektu 22220

 

7 godzin temu, filipsg napisał:

Swoją drogą to intrygujące jak Zwiezda dopasowuje się do rosyjskiej polityki międzynarodowej - wcześniej były zielone ludziki w skali 1:35, a teraz, kiedy Kreml jest coraz bardziej aktywny na wodach arktycznych, wypuszczają coś tak niszowego jak lodołamacz...

Ja to bym się tu nie upatrywał jakiegoś spisku - zwyczajnie utrzymanie w ruchu przez cały rok "Drogi Północnej" jest w ich interesie bo większość towarów na Syberię jest dostarczanych właśnie drogą morską.

Przy okazji taka ciekawostka - jak się zawalił ZSRR, na  początku lat 90tych biuro projektowe Rubin prowadziło zaawansowane prace projektowe nad przebudową dwóch "Tajfunów" (wycofanych ze służby na mocy układów rozbrojeniowych) na okręty transportowe, które miałyby przewozić na zachód (właśnie pod lodami Arktyki) rude niklu z Norylska :

norylsk.jpg.c157ef99471cd52c599f2fbdfae41f80.jpg

 

 

23 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Szkoda  że nie S-ka.

O ile dobrze pamiętam jakaś S-ka jest z MikroMira , tylko w 350

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, filipsg napisał:

Ależ ja się tu nie doszukuję spisków, po prostu porusza mnie patriotyzm i wyczucie medialnych tematów wierchuszki Zwiezdy :D 

wydali na niego wagony kasiory to nic dziwnego że się chwalą - marketing medialny musi być   :mrgreen:

Jeśli te dane są prawdziwe to wyszło ponad 35 bln rubli za okręcik https://en.portnews.ru/news/148377/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.