Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

nowość z MikroMira !   :pokoj:

jak sami piszą udało się go zrealizować przy ogromnej pomocy "zagranicznych przyjaciół". Co więcej kształt wyprasek kadłuba sugeruje że planowany jest jeszcze jeden model klasy Valiant / Churchill.

Dla falklandziarzy pozycja obowiązkowa, a myślę że i tak warto kupić dla okolicznościowego pudełka  - będzie pamiątka jak nic :lajkonik:

1.thumb.jpg.d616c742456b9fb28a94e24fbd98c995.jpg

 

2.thumb.jpg.713bde035bb83a2303b2bdd520a57745.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trumpeter PLA Navy Type 055 Destroyer nr katalogowy 03620 skala 1:200

 

Trumpeter HMS Belfast 1942 nr katalogowy  06701  skala 1:700

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie zadebiutował czterofajkowiec z BlackCata    :szczerbol:

uss-ward-dd-139-destroyer3.jpg.65d8e21ef3f8392d9bb3456a17ef6e96.jpg

uss-ward-dd-139-destroyer4.jpg.d0dbb2cf5eec5193406572819cf79a47.jpg

 

cena to 139,95 ojrasów....   a w pudełku mamy żywiczny kadłub, drobnice w druku 3D, blacharkę, metalowe maszty oraz lufki + uniwersalny zestaw kalek :

uss-ward-dd-139-destroyer.jpg.1b857d7a31ef75e2b96e0b890f32d875.jpg

 

uss-ward-dd-139-destroyer2.jpg.ebf6323f5d36e6a72d496cbadb2106e3.jpg

 

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, M.A.V. napisał:

Oficjalnie zadebiutował czterofajkowiec z BlackCata    :szczerbol:

uss-ward-dd-139-destroyer3.jpg.65d8e21ef3f8392d9bb3456a17ef6e96.jpg

uss-ward-dd-139-destroyer4.jpg.d0dbb2cf5eec5193406572819cf79a47.jpg

 

cena to 139,95 ojrasów....   a w pudełku mamy żywiczny kadłub, drobnice w druku 3D, blacharkę, metalowe maszty oraz lufki + uniwersalny zestaw kalek :

uss-ward-dd-139-destroyer.jpg.1b857d7a31ef75e2b96e0b890f32d875.jpg

 

uss-ward-dd-139-destroyer2.jpg.ebf6323f5d36e6a72d496cbadb2106e3.jpg

 

MAV dzieki zu Info jest juz w drodze do mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2022 o 21:03, Mirek-M128 napisał:

Yamato 1/200. Miał ktoś styczność z tą firmą?

https://www.scalemates.com/pl/kits/monochrome-a140-battleship-yamato--1410342

styczność miałem.... 

chociaż jestem zdziwiony że to jest zapowiadane jako nowe formy bo ta firma do tej pory wydawała głownie "przepaki"...

W temacie okrętowym wyłącznie japończyki - chociażby niszczyciele typu Akizuki (w 350) czy trumpeterowski Soryu (w 144). Z tego co wiem to też sporo wypuszcza przepakowanej "trumpeterowej" pancerki w 1:35 dorzucając swoje ruchome gąski ---> na pewno wypuścili tak Emila czy szwedzkie Strv103....

Co do tego Yamato to jakoś trudno mi uwierzyć że się porwali na opracowanie w tej skali modelu od podstaw - raczej obstawiam że to będzie "baza" na podstawie modelu Nichimo do którego dorzucą parę "swoich nowości" (np pokład drewniany albo jakieś dodatkowe wypraski z pelotkami)  

 

Edytowane przez M.A.V.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yamamoto napisał:

….no i doszedł.jestem pozytywnie zaskoczony.to moj pierwszy kontakt z tą firmą

:super:  nie jest tanio, ale przynajmniej widać za co się płaci.

Co więcej dostaje się kompletny model i nie trzeba już nic extra do niego kupować poza chemią.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, M.A.V. napisał:

Co do tego Yamato to jakoś trudno mi uwierzyć że się porwali na opracowanie w tej skali modelu od podstaw - raczej obstawiam że to będzie "baza" na podstawie modelu Nichimo do którego dorzucą parę "swoich nowości" (np pokład drewniany albo jakieś dodatkowe wypraski z pelotkami)  

Info z modelwarships.

https://www.1999.co.jp/eng/m/10875538

Na to wygląda, że Trumpeter ma coś z tym wspólnego. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zapowiedź od Czarnego kota:

amerykańskie trałowce klasy Admirable.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/48/Admirable-136.jpg

 

Z radością i czystym sumieniem mogę ogłosić swoje desinteressment tematem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, M.A.V. napisał:

Monitor już dostępny od dawna  :szczerbol:

no jest ale siermiężny w wykonaniu, i z nieznanych mi przyczyn technologicznie podzielili kadłub nie tylko standardowo wzdłuż ale przecięli wrzesz co powoduje że misterne poszycie z nitami ni jak się nie da utrzymać przy klejeniu klajstrowaniu etc eh .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, laskonogi napisał:

wrzesz

:szok:  

 

:hmmm:

 

:nauka:

 

:pomysl:

 

wszerz

 

 

EDIT ---------

no przecież każdy wie że MikroMiry nie są dla mientkich zlepiaczy tylko dla prawdziwych twardzieli co sprawnie wywijają siekierą i kielnią a w dodatku mają stalowe cojones niczym pokład tego monitora    :haha:

 

Edytowane przez M.A.V.
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2022 o 11:51, M.A.V. napisał:

wrzesz

 

czasem pisze z telefonu i autouzupełnianie naprawdę potrafi zrobić mistrzostwski zakręt językowy ... wybaczcie 

 

W dniu 28.04.2022 o 11:51, M.A.V. napisał:

no przecież każdy wie że MikroMiry

fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 12.04.2022 o 17:31, M.A.V. napisał:

styczność miałem.... 

chociaż jestem zdziwiony że to jest zapowiadane jako nowe formy bo ta firma do tej pory wydawała głownie "przepaki"...

W temacie okrętowym wyłącznie japończyki - chociażby niszczyciele typu Akizuki (w 350) czy trumpeterowski Soryu (w 144). Z tego co wiem to też sporo wypuszcza przepakowanej "trumpeterowej" pancerki w 1:35 dorzucając swoje ruchome gąski ---> na pewno wypuścili tak Emila czy szwedzkie Strv103....

Co do tego Yamato to jakoś trudno mi uwierzyć że się porwali na opracowanie w tej skali modelu od podstaw - raczej obstawiam że to będzie "baza" na podstawie modelu Nichimo do którego dorzucą parę "swoich nowości" (np pokład drewniany albo jakieś dodatkowe wypraski z pelotkami)  

 

To jest model Trumprtera przewijał się jego temat bo był widziany prototyp na jakichś targach. Dla mnie niepojęte jest że w czasach internetu oni robią preorder bez jakichkolwiek zdjęć poglądowych i zamawia się kota w worku. Yamato raczej słabo był ostatnio wydawany w dużej skali mogliby przynajmniej pokazać że to nie jest mina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest europejska dystrybucja tego monochrome?

 

Cana jak na tą skalę i tak duży okręt przystępna. Ciekaw jestem recenzji i pytania numer jeden czyli czy nie skopali kadłuba.

Edytowane przez bsnt3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.