Skocz do zawartości

Mig-21 SMT 1:48 Eduard


Jamat

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam Wam Mig-21 SMT od Eduarda w wersji weekend. Oprócz rurki Mastera prosto z pudła. Kamuflaż jak i postshading malowane od ręki po uprzednim zamaskowaniu dołu. Miłego oglądania.

 

2.JPG

 

3.JPG

 

4.JPG

 

5.JPG

 

6.JPG

 

7.JPG

 

8.JPG

 

9.JPG

 

10.JPG

 

11.JPG

 

13.JPG

 

14.JPG

 

15.JPG

 

16.JPG

 

17.JPG

 

18.JPG

 

1.JPG

 

Jestem świadom wielu błędów jakich popełniłem, choćby brak słynnej uszczelki. Ale obiecuje, że przy następnym się poprawie.

 

3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ma dużo braków

 

MiG-21MT Fishbed-J "15 Blue" - link do zdjęć

 

- brak uszczelki osłony kabiny

- zła wersja wiatrochronu (powinno być z lusterkiem)

- niedomalowany stożek (w szerszej części powinien być srebrny/stalowy

- zły kolor wnęk podwozia

- brak anteny na czubku ogona

- zły kolor anten pod skrzydłami

- napisy eksploatacyjne - część (lub całość) jest czeska - np napis "NESTOUPAT" na jednym z wlotów powietrza do silnika

- napisy na belkach były inne/lub ich nie było

 

Ale ogólnie nie jest zły. Kibicuję przy następnym MiGu. O ile dobrze poznaję, są to kalki RV Aircraft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też się model bardzo podoba ale troszkę nienaturalnie wyglądają te gwiazdy i numer burtowy.Takie nowe na styranej powłoce....osłona dielektryczna na usterzeniu pionowym też wydaje się zbyt nowa w stosunku do reszty.

 

ale ogolnie 8/10.

Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie przyjemnie ogląda się ten model taki w sam raz. Jedyna rzecz warta i chyba możliwa do poprawy to rurka pito (v. przedostatnia fota). Koledzy wspomnieli o nr jak z fabryki. Faktycznie trzeba się nad tym zastanowić, gdyż w kalkach są takie jak nówki. Że też nie zwróciłem na problem wcześniej uwagi.

 

Tak czy inaczej model podoba mi się. MF będzie lepszy tym bardziej że dokumentacji mamy sporo na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- brak uszczelki osłony kabiny

- zła wersja wiatrochronu (powinno być z lusterkiem)

- niedomalowany stożek (w szerszej części powinien być srebrny/stalowy

- zły kolor wnęk podwozia

- brak anteny na czubku ogona

- zły kolor anten pod skrzydłami

- napisy eksploatacyjne - część (lub całość) jest czeska - np napis "NESTOUPAT" na jednym z wlotów powietrza do silnika

- napisy na belkach były inne/lub ich nie było

 

O ile dobrze poznaję, są to kalki RV Aircraft.

 

- moje nieróbstwo

- poprawna wersja zaginęła w akcji

- tak też zrobiłem, tylko pomalowałem trochę za głęboko.

- moje nieróbstwo

- wersja weekend nie zawiera tych anten

- jaki powinien to być kolor.

- moje nieróbstwo

- moje nieróbstwo

- tak kalki RV Aircraft part I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- moje nieróbstwo

- poprawna wersja zaginęła w akcji

- tak też zrobiłem, tylko pomalowałem trochę za głęboko.

- moje nieróbstwo

- wersja weekend nie zawiera tych anten

- jaki powinien to być kolor.

- moje nieróbstwo

- moje nieróbstwo

- tak kalki RV Aircraft part I

 

Fajnie, że bierzesz "na klatę" takie komentarze, a nie próbujesz się spierać, odgrażać itp.

 

Tych anten zbyt nie widać na zdjęciach, wydawało mi się, że są zielone. Przejrzałem zdjecia innych MiGów i wygląda na to, że powinny jednak być w kolorze dolnych partii płatowca.

 

Więc dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do uwag wymienionych przez Bomiego dodałbym niepoprawnie pomalowany brąz. Pierścień z przodu powinien być brązowy, i brak paru ciapek

Brąz mało trafiony, to przyznaje ale do reszty podchodziłbym sceptycznie zwłaszcza, że samolot stoi pod chmurką wiele lat.

 

Farbki to mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do uwag wymienionych przez Bomiego dodałbym niepoprawnie pomalowany brąz. Pierścień z przodu powinien być brązowy, i brak paru ciapek

Brąz mało trafiony, to przyznaje ale do reszty podchodziłbym sceptycznie zwłaszcza, że samolot stoi pod chmurką wiele lat.

 

Farbki to mieszanki.

 

Właśnie tutaj Twoje zeznania się nie zgadzają. Zrobiłeś model stojący "pod chmurką" wiele lat z oznaczeniami przynależności państwowej i numerami bocznymi świecącymi się jak psu jajca, z świeżutką farbą. Wcześniej wymienione braki są już nie do odrobienia, ale te numery i znaki można by jeszcze poprawić. Dużo by poprawiły w odbiorze Twojego MiGa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.