Skocz do zawartości

T-64 Trumpeter, 1:35


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

To była ciekawa wystawa.

 

DSCF3305.JPG

 

DSCF3236.JPG

 

Ten T-80 na rynku od kilku tygodni. Ale że szukałem T-34 lub T-62, nie zdecydowałem się na niego, a że znalazłem KV-1 to zakupiłem. Naszło mnie na zimowe drugo wojenne ruskie malowanie.

Póniej jednak doszukałęm się tyle że T-64 mod 1972 i 1975, wybrałem tą drugą wersję. Człowiek wystawił całkiem fajną kolekcję współczesnych rusków, co mnie przekonało do wybrania T-64, choć te małe kółeczka śmiesznie wyglądają.

 

DSCF3328.JPG

 

Model potraktowałem dość relaksacyjnie, tydzień czasu i sklejony. W pudle pozostało jeszcze sporo części. Błotniki do wersji z 4 płytami, lufa bez termoizolacji(chyba tak to się nazywa), chyba z 3 różne typy włazów na wieży. Dodatkowe dopanceżenie płyty przedniej kadłuba jak i wieży. Wyrzutnie granatów dymnych. W sumie można postarać się zrobić wersję jak z tego zdjęcia.

 

T-64B1_Russia_06.jpg

 

A tak wygląda wersja prosto z pudła. Blaszki dodane do zestawu mogło by ich być więcej, ale dzięki nim nie myślałem co tu poprawić. Pełny relaks.

 

DSCF3432.JPG

 

DSCF3433.JPG

 

DSCF3434.JPG

 

DSCF3435.JPG

 

DSCF3436.JPG

 

DSCF3437.JPG

 

DSCF3438.JPG

 

DSCF3439.JPG

 

DSCF3440.JPG

 

DSCF3442.JPG

 

W sumie to zostało zrobić gąski, parę dziur w kadłubie zaspawać. Mimo że to świetny zestaw, praktycznie nie trzeba obrabiać części, rewelacja, to jednak 3 szpary są na kadłubie. Z dłubania to tylko kilka przewodów chcę dorobić z drucika i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model składało się jak marzenie, a dodatkowe części tylko powodują efekt osiołka, marchewka czy siano. Malowanie zielone, w kamo pewnie będzie jakaś późniejsza wersja z cegiełkami. Tyle że zrobiłem błąd i wywiozłem sprzęt do malowania do domu, podkład mam w sprayu, a kolorek moje modele dostaną po sierpniu lub wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Kamil K. uprzedził mnie trochę z ukraińskim T-64, ale to dobrze, jest lepiej przygotowany merytorycznie, będzie u kogo podglądać. Mnie za to zainteresowało malowanie. Po kostkach ERA widać, że dość mocno sztukują swoje czołgi, każda kostka z innego wozu.

 

Żeby nie zakładać kolejnego wątku wszystkie T-64, na razie 2, w jednym miejscu.

 

Trochę zdjęć z wiadomości z ostatnich tygodni, zbieram je w miarę regularnie.

 

07e8637c7f98830c98edf0b82b5e9572.jpg

 

Zielony, piaskowy i czarny, do tego sztukowane kostki. To chyba będzie to.

 

5fce7a282c005d8ae408cf1d55d1ae08.jpg

 

Te czerwono-brązowe plamy to minia czy kamuflaż, bo dość często się pojawia w sporych kawałkach?

 

14390138e80203c3a731e7191dd16423.jpg

 

Ukraine-tanks-011.jpg

 

Tu zupełnie inne kamo, zieleń,czarny i szary.

 

T-64BV_UkrainianArmy_Crimea_Mar2014_9.jpg

 

2b8075733e34fb4c4993e89c17186f7f.jpg

 

Brak ERA na dole, za to dodatkowa płyta.

 

d359ccfbdcfdf107e20496950dd59272.jpg

 

No i co do tej pory ulepiłem, w sumie jak na razie to praktycznie brak różnic do poprzedniej wersji. ERA nie przyklejona jak na razie, chcę go w miarę poskładać i wtedy będę ciął i giął płytki.

 

DSCF4344.JPG

 

DSCF4345.JPG

 

DSCF4346.JPG

 

Lufa bez osłony termoizolacyjnej została mi z poprzedniej wersji, ale muszę jeszcze sprawdzić czy na pewno mogę ją zamocować. Bo coś mi wygląda że nie.

 

DSCF4347.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze mocowanie płytek wg instrukcji jest gdzieś na wysokości ruchomej części błotnika.

 

DSCF4348.JPG

 

Tu zdjęcia oryginału

 

t-64_32_of_62a.jpg

 

Jak widać są lekko przesunięte do tyłu, więc poprawiłem. Tu część poprawiona i nie poprawiona.

 

DSCF4349.JPG

 

Kilka płytek chroniących zbiorniki paliwa. Krzywo bo tak ładniej.

 

DSCF4350.JPG

 

DSCF4351.JPG

 

Płytki od spodu wanny, trumpek mocuje do jakiejś dziwnej płytki, oryginał wystaje nieco poza kant płyt. Dociąłem nieco wyższą część z polistyrenu.

 

d18f4693e65be022650e12b609e8a7c9.jpg

 

DSCF4352.JPG

 

Fartuchy z cegiełek już porozcinane, przykleję je dopiero po malowaniu. A przy okazji występują wersje z zamocowanymi 13 lub 11 kolumnami cegieł.

 

DSCF4353.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że teciaki mają swój urok.

W końcu nabrał kształtów z pierwszych stron gazet. Teraz widać, jak bardzo różni się od poprzedniej wersji, którą budowałem. Niby ten sam, ale jednak.

 

DSCF4354.JPG

 

DSCF4355.JPG

 

DSCF4356.JPG

 

DSCF4358.JPG

 

DSCF4359.JPG

 

Chcę żeby włazy na wieży były otwarte, więc trochę poprawiłem wygląd klamek.

 

DSCF4357.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki są z zestawu, zmiany- lufa została mi z poprzedniego modelu, ale jej użycie nie jest przesądzone, klamki we włazie ładowniczego dorobiłem, blaszki do mocowania liny dorobiłem i tyle. Mocowanie kostek nad armatą, z grubsza przypomina prawdziwy czołg. Różnice jakie zauważyłem to bardziej uproszczenia odlewu i to że ukraińcy chyba w pośpiechu je sztukują, bo czasem brakuje tych pierwszych trzech kostek, a i typów mocowań zauważyłem kilka. W sumie to model z pudła plus drobne urozmaicanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz już wiem o co chodzi. Przyjrzałem się zdjęciom które mam i modelowi. I tak góra celownika w modelu jest praktycznie pozioma, w oryginale biegnie dość ostro w górę do przodu, to już spora różnica. Same kostki są podobnie zamocowane, dużo ich się obniżyć nie da. Może z 1,5mm, jutro pomyślę, bo to łatwa przeróbka, ale nie na tym etapie, trochę za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawię jak jest, na tą różnicę wpływają dwie rzeczy. Moja armata jest opuszczona, do tego moja osłona jest dość wysoka. Zresztą jak mówią, nie chce sobie psuć zabawy z klejenia błędami merytorycznymi producenta, bo i tak ich wszystkich nie usunę. Zdjęcia zawsze możesz podrzucić, teraz interesuje mnie głównie okablowanie wyrzutni granatów dymnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Masakra ile to czasu minęło. Ale mam w końcu coś co chcę odtworzyć. Tyle że to ta zła strona, o ile się orientuję.  Zdjęcia oryginału mam tylko z lewej strony i coś od spodu z przodu z lewej. Niepotrzebnie usunąłem prawy błotnik, czuję że czeka mnie dorobienie go od nowa.

 

Powróciła lufa z pudła, plastikowe mocowania wyrzutni granatów dymnych są jednak lepsze od blaszek, usunąłem cześć ery z boków, jakaś kosmetyka przy rurach do pływania, popsute fartuchy, usunięty karabin z wieży.

 

IMG_1086.JPG.41994ecb382142dfd6cacafdc32eb3d6.JPG

 

IMG_0656.JPG.b39cec85dff1a6baf2bd8047a5b0c68c.JPG

 

IMG_0655.JPG.730f4e81b4702316a9f758666b6eeeb9.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny podkład i takie dość chaotyczne malowanie, ale mniej więcej tak chciałem, większość tych T64 jest mocno styrana. Fartuchy zostaną zamalowane czymś w rodzaju radosnego kamuflażu w kolorze zielono niebieskim z czarnymi wężami. Tak jak oryginał.

 

IMG_1097.JPG.7c7d50abce64e5b869b6c47c27d27d00.JPG

 

IMG_1098.JPG.299882fa3b63ad3bf449c9a86a13ab34.JPG

 

IMG_1099.JPG.27db439ecdbf3253377472de18118050.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem detale, chociaż niektóre troszkę do dopracowania. Muszę poprawić napis 09 bo z pędzla to mi masakra wyszła. Obicia porobione, pomimo że na oryginale ich raczej dużo nie ma. Toszkę faktury błotka na wannie, jak wyschnie dostanie kolor. Teraz widzę, że podkład zbyt słabo zamalowany, tak wyszło. Dużo zdjęć poglądowych miało takie ciemne kolory więc w sumie przełknę to jakoś. Kostki trochę zróżnicowałem, ale niezbyt wprawnie dobrałem kolor.

 

IMG_1102.JPG.19546b11868f1597b7b364fa7d60320b.JPG

 

IMG_1103.JPG.5dd6646a8d8bc7c39513aa9e0baeebc3.JPG

 

IMG_1104.JPG.7b39ccf58207ff530e77a01ea94896a6.JPG

 

IMG_1105.JPG.bafa59757eb8987ac355a0229bd1a76c.JPG

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam, czy takie bambetle jak na zdjęciu w tle, można gdzieś nabyć i może ktoś wie co to za kłody po prawej stronie zdjęcia na których stoi niebieski termos. Wyglądają mi na betonowe podkłady kolejowe. 

Link do zdjęcia z oryginalnym zdjęciem, https://www.google.com/amp/s/informnapalm.org/17531-t-84-za-donbass/amp/

Edytowane przez copycat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest mega małe, ale ja nie mogę się oprzeć wrażeniu, że te dwie rzeczy to... zbiorniki zdjęte z błotników T-64, szczególnie to coś u góry wygląda jak ostatni moduł z prawego błotnika (Ostatnia fotka z Twojego poprzedniego posta z modelem), z kolei to co niżej wygląda jak któryś z dłuższych zasobników/zbiorników. 

 

Prostsza sprawa z termosem, bo ja bym go zrobił z dwóch kawałków grubych prętów polistyrenowych i dodał drucik jako uchwyt. 😉 Zestawów z gotowymi tego typu bambetlami niestety nie kojarzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil K. napisał:

Zdjęcie jest mega małe, ale ja nie mogę się oprzeć wrażeniu, że te dwie rzeczy to... zbiorniki zdjęte z błotników T-64, szczególnie to coś u góry wygląda jak ostatni moduł z prawego błotnika (Ostatnia fotka z Twojego poprzedniego posta z modelem), z kolei to co niżej wygląda jak któryś z dłuższych zasobników/zbiorników. 

 

Prostsza sprawa z termosem, bo ja bym go zrobił z dwóch kawałków grubych prętów polistyrenowych i dodał drucik jako uchwyt. 😉 Zestawów z gotowymi tego typu bambetlami niestety nie kojarzę. 

 Zgadza się :) są to pojemniki na narzędzia z półek nadgąsienicowych. Poszukałem trochę i znalazłem zdjęcie w lepszej rozdziałce. W zaznaczonym miejscu widzać klamrę.

0tm9WUR5i5I.jpg

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termos dorobię to nie problem. Dzięki za identyfikację zbiorników. 

Interesują mnie najbardziej kanistry i te zielone to chyba lodówki. Coś podobnego znalazłem razem z termosami, zestaw opisany jako water cooler 80-90 z value gears. W sumie do wystrugania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, copycat napisał:

kanistry

Te z kolei wyglądają mi żywcem jak niemieckie kanistry i gdybym miał coś wybrać to wziąłbym w/w np. z Tamki i zaszpachlował jedynie niemieckie napisy. 😉 Z "kształtu i kroju" - wypisz wymaluj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też obstawiam, że to są niemieckie kanistry z drugiej wojny. Można kupić takie z żywicy, i to bez napisów, tylko już nie pamiętam producenta. Ciekawostką jest to, że takie same kanistry wożone są na polskich humvee :)

 

IMG_20190909_010253.jpg.31b9bba450059f5349ffbcb3872b7f9c.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.