Skocz do zawartości

Sturmgeschütz III Ausf.G frühe version


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Zaczynam lepienie Sturmgeschütz III Ausf.G frühe version, Tamiya 1:35.

 

stug001_zps884b04bd.jpg

 

W środku trochę części w znakomitej jakości....

 

stug002_zps8e56a101.jpg

 

Modelik będzie mocno waloryzowany. Dokupiłem dwa zestawy Abera. Chciałem dokupić jeszcze błotniki, ale wymiękłem. Może dokupię jeszcze metalową lufę...

 

stug003_zps0e13fd7c.jpg

 

stug004_zpsda9a8284.jpg

 

Pojazd będzie oklejony mocno kontrowersyjnym dla niektórych edkowym Zimmeritem. Jednak po oklejeniu kilku modeli tym "wynalazkiem", myślę że i w tym przypadku będzie OK.

 

stug005_zps984106fc.jpg

 

stug006_zps8ec4127b.jpg

 

Wycięte i policzone gąsienice Tristara, właściwe dla tej wersji tego pojazdu...

 

stug007_zps6c4cd6df.jpg

 

Warsztat będzie na pewno bardzo długi. Spowolnią mnie blaszki. Poza tym idą wakacje i raczej w domu cały czas nie będę siedział. Inne modele trzeba też skończyć i jakoś pomalować. Myślę że do końca roku uporam się z polepieniem tego do kupy.

 

Wszystkie sugestie, komentarze, brutalne połajanki, czy mocno krytyczne uwagi będą mile widziane.

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Przy ekranach błotniki śmiało możesz odpuścić i lufa na początku prac nie jest niezbędna. Myślę, że warto się skoncentrować na spoinach przy łączeniu paneli eduarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mała aktualizacja.

 

Dokupiłem lufę i przypomniałem sobie że posiadam jeszcze coś od Modelkastena do tego modelu...

 

stug008_zpsfa1fb1ac.jpg

 

stug009_zps24e3e83d.jpg

 

Prace nad modelem ruszyły. Na początku tak jak zwykle zabrałem się za wannę. Żeby zacząć kleić zimmerit musiałem trochę polepić...

 

stug010_zps19537012.jpg

 

Nie pierwszy raz jak lepię "edkowy" zimmerit. Najważniejszy jest klej. Nigdy nie kleję cyjanoakrylem, tylko tym co na zdjęciu.

 

stug012_zps7454d592.jpg

 

Klej przypomina Wikol. Tak samo wygląda i śmierdzi. Jednak trochę szybciej wysycha i jest strasznie lepki. Klejony panel lepi się jak Scotch Magic, z tym że element trochę "pływa" na modelu i można go przesuwać w dowolnym kierunku i świetnie spasować ze sobą poszczególne panele.

 

Najpierw wycinanie...

 

stug011_zps4649392b.jpg

 

Lepienie...

 

stug013_zps1ccf033b.jpg

 

stug014_zps5cf41a14.jpg

 

stug015_zps4711c543.jpg

 

stug016_zps8a230e87.jpg

 

I druga strona...

 

stug017_zps2cd17e89.jpg

 

stug018_zps381f5042.jpg

 

stug019_zps8517cbf1.jpg

 

Zastanawiam się nad przednim pancerzem. Są dwie możliwości. Skłaniam się bardziej do wersji z aplikowanym pancerzem. Ale o tym później...

 

 

I tyle....

 

 

Jak juz tak idziesz w te dodatki to lufę kup

 

 

Jak widzisz na obrazku powyżej lufa się kupiła...

 

 

Przy ekranach błotniki śmiało możesz odpuścić

 

 

Odpuściłem...

 

 

Myślę, że warto się skoncentrować na spoinach przy łączeniu paneli eduarda

 

 

Myślę że absolutnie masz rację....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

sPasowanie zapewne

 

Spasowanie paneli tak jak zawsze jest wzorcowe! Nie ma do czego się przyczepić. Kilka razy kładłem taki zimmerit i powtarzam jeszcze raz: najważniejszy to klej. Dotyczy to również zimmeritu żywicznego.

 

Mała aktualizacja...

 

Wyciąłem i polepiłem kółka

 

stug020_zpsa85cc527.jpg

 

Było trochę piłowania, ale w sumie niewiele...

 

stug021_zps5626fe03.jpg

 

Kółka są pięknie odtworzone, ale przydałby się napis "Continental" albo "Semperit"...

 

stug022_zpse415bc59.jpg

 

Zabrałem się za wydech z osłoną...

 

stug024_zpse14fca05.jpg

 

Polepiony...

 

stug025_zpscb4f1cfc.jpg

 

Pierwsze cięcie płytki Abera...

 

stug026_zps32a8122f.jpg

 

Siatka wklejona...

 

stug027_zps794c65fa.jpg

 

I dolepiony wydech...

 

stug028_zps495d7718.jpg

 

Pojazd może być polepiony i oklejony zimmeritem w dwóch wersjach: z aplikowanym czołowym pancerzem przykręcanym śrubami, lub bez dodatkowych płyt pancernych.

 

stug023_zps023406a3.jpg

 

I tu mam lekki problem. Zimmerit jest typu waflowego. Przeszukałem przez ponad dwie godziny internet i znalazłem jedno niewyraźne zdjęcie pojazdu z pancerzem aplikowanym który był pokryty waflowym zimmeritem ( tak chyba mi się wydaje). Znakomita większość pojazdów z takim opancerzeniem pokryta jest tzw. "małą kostką".

Jeśli ktoś z Szanownych Forumowiczów posiada zdjęcia wczesnego Stuga G z aplikowanym pancerzem i zimmeritem typu waflowego, to niech podzieli się nimi ze mną. Będę okrutnie wdzięczny.

 

I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super super, jedziesz dalej.

Przyjemnie się ogląda budowę modelu nie dość, że u wytrawnego modelarza, to jeszcze z taką ilością dodatków.

3mam kciuki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodek. ten klej nada się też do drobnych metalowych części z blaszek, czy tylko do dużych powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

 

ten klej nada się też do drobnych metalowych części z blaszek, czy tylko do dużych powierzchni?

 

 

Tylko duże powierzchnie...

 

Wygląda na to żę całkiem dobrze leży.

 

Nawet bardzo dobrze leży...

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mała aktualizacja....

 

Zalepiłem dziury po wypychaczach...

 

stug029_zpscc2b6c01.jpg

 

Zlikwidowałem słynne tamiyowskie " prześwity" nad gąsienicami. Księgowym z firmy Tamiya którzy od ponad czterdziestu lat, konsekwentnie oszczędzają tony polistyrenu rocznie robiąc dziury nad gąsienicami, życzę aby przez dwa tygodnie nie mogli zrobić kupy....

 

stug030_zpsc23f833a.jpg

 

stug031_zps0ea49e38.jpg

 

Polepiłem wahacze, odboje, amortyzatory, boczne osłony transmisji i napinacze gąsienic...

 

stug032_zpsb10ff2f1.jpg

 

Przylepiłem mocowania błotników...

 

stug033_zpsc2bd9706.jpg

 

Zadek skończony. Dolepiłem haki holownicze, boczne osłony wydechu, mały hak holowniczy, odblask i łańcuszki...

 

stug035_zpsfea8b6e8.jpg

 

stug036_zpsc0532543.jpg

 

Przymiarka kółek. W przyszłym tygodniu zrobię chyba gąski.

 

stug034_zpsbaaca23a.jpg

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

 

Mała aktualizacja...

 

Prace posuwają się powolutku do przodu.

 

Oblepiłem zimmeritem najtrudniejsze elementy jakim są pokrywy silnika. Chyba wyszło dobrze...

 

stug037_zpsd6e6f0b4.jpg

 

stug038_zps78796230.jpg

 

stug039_zpsc932841f.jpg

 

stug040_zps59879cc0.jpg

 

stug041_zps003646bf.jpg

 

No i nie byłbym sobą jakbym nie wsadził w warsztat czegoś z innej bajki...

 

L/70 prawie gotowy do malowania...

 

stug042_zps9b59260d.jpg

 

stug043_zps3dc75911.jpg

 

 

A tutaj zapraszam do mojej nowej galerii http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=43789

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ponawiam prośbę o zdjęcia jeśli ktoś takowe posiada. Szukam fotek mojego stuga z aplikowanym pancerzem z zimmeritem typu Alkett (waflowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę abyś znalazł taka ciekawostkę. Alkett już pół roku przed wprowadzeniem zimmeritu używał tylko jednorodną przednią płytę. Możesz znaleźć kilka zdjęć w takiej konfiguracji - dokręcana przednie płyta i zimmerit, ale zakładów gdzie przeprowadzano remonty i wykorzystywano kadłuby Pz III czyli MIAG i DB. Natomiast jest to inny zimmerit niż charakterystyczny "wafel" z Alketta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie sądzę abyś znalazł taka ciekawostkę.

 

Absolutnie masz rację, ale jeszcze się łudziłem że może istniał taki pojazd. Poczytałem, popatrzyłem, pogrzebałem tu i ówdzie i klamka zapadła. Mój stug będzie z 80mm jednorodnym pancerzem z zimmeritem Alkett waflowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po długiej przerwie!

 

Czasu kompletnie nie mam na lepienia Stuga. Mimo wakacji zabiegany jestem jak kot z pęcherzem i nawet nie próbuję coś tam podłubać, czy pokleić.

Ale coś trzeba robić....

Zaśmiecę warsztat innym pojazdem. Jak nie mam czasu na lepienie, to przynajmniej zacząłem malować coś co polepiłem jakiś czas temu.

 

SAM_2616_zpse5895912.jpg

 

SAM_2617_zps13051ece.jpg

 

SAM_2618_zps3a265aa6.jpg

 

SAM_2620_zps86c0f23e.jpg

 

Pojazd dostał kolor bazowy i kamo. Na tym etapie model zawsze wygląda baaardzo nieciekawie. Ale to dopiero początek zabawy...

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku Twoje "zaśmiecanie" wątku bardzo mi się podoba. Sam mam na warsztacie takie cudo, teraz mam od kogo podpatrywać wykonanie modelu

Lufa jest dokupiona z RBmodel czy z Abera? Z RB jakoś nie mogę trafić na alledrogo. Jeszcze jedna prośba, podał byś numerki farb jakich użyłeś do koloru bazowego i kamo?

Podglądam dalej... więcej fotek Jagdpanzer-a... proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.