Skocz do zawartości

F-14A Tomcat // Academy // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to, że to jednak nie jest najlepszy model...

Może kupić innego F-14?

Dawaj, sklejaj go a następny kup w 1:48. Da się z niego zrobić fajny model. Ten poniżej skleiłem kilkanaście lat temu.

wxt8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Brawo za wybór tematu, będę kibicował.

Jeżeli będę potrafił to oczywiście pomogę, ale jak widać chłopaki z grupy są szybsi niż kot na dopalaczu ;) .

A może zmienisz malowanie na VF-84? (żartowałem)

Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie panowie.

Mój główny cel w modelarstwie to zrobić kiedyś pięknego Tomcata.

Na razie wciągnęło mnie lotnictwo zimnowojenne, ale skoro trafił się darmowy kocurek...

Traktuję go jako trening i naukę budowy F-14.

Na prawdziwą robotę w 1:48 przyjdzie jeszcze czas.

 

Przy okazji: jaki teraz model samolotu w tej skali uznawany jest za najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1:48 Hasegawa. W 1:72 Hasegawa. W 72 Fujimi też jest dosyć dobry. Nowe HobbyBossy choć ładne wizualnie są skopane.

A to zalezy...1:48 - Ostatnio trendy jest kleic Italeri a HB posiada straszna "wade" dla ortodoksow "przekoszone" lekko wloty (ale tylko dla tych co to widza, albo chca widziec) poza tym same plusy, swietna skladalnosc, bogate wyposazenie (przy cenie jak za pusta Hasegawe). Zreszta spojrz na warsztaty Bladego i Giuseppe, ja na warsztat tez wzialem HB. Na walke z Hase czuje sie za slaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz kupiłem model Hasy, ze 20 lat temu, i był to Tomcat.

Kiepska jakość, dużo nadlewek.

Jakoś mnie zraziła ta firma do siebie.

Wiesz Solo... Hase robiła dwa Tomcaty, zwykły, uproszczony z wypukłymi liniami i ten drugi seria "K" zdecydowanie lepszy, z wgłębnymi liniami , oddzielnymi slotami i mała blaszką no i zdecydowanie droższy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszły do mnie pierwsze dodatki.

Fajne te foteliki, bardzo ładne detale, nawet jak na 72, jestem pod wrażeniem:

 

008_zps254a6752.jpg

 

Czujniki z Mastera.

To takie maleństwo, a jak na wielokrotnym powiększeniu widać, wytoczone niesamowicie precyzyjnie.

Ech, szkoda że Master nie robi innych dodatków, z taką jakością miażdżyliby rynek.

 

009_zps45e80dd9.jpg

 

Mam jeszcze dwa pytania:

 

1. Kolor poduszek na fotelach - wyczytałem gdzieś, że może to być Cockpit Green Tamki XF-71, który faktycznie wygląda podobnie do tego co widziałem na zdjęciach. Używacie jakiegoś innego może?

2. Czy znacie jakieś dobre walkaroundy Tomcata, poza tymi na Primeportal.net, które byście mi mogli polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, piękny...

Moje ulubione malowanie Tomcata - z czarnymi statecznikami.

Ale kupię sobie pewnie Tomcata HB, z tego co słyszę, chyba to najlepszy wybór na dzień dzisiejszy.

Hasegawie jednak nie ufam.

Wolę mieć model minimalnie niezgodny merytorycznie z oryginałem, ale z pięknymi detalami i dobrze spasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: A jednak niektóre działają... A już się napaliłem na Warsztaty...

 

No niestety, praca, modelowanie, rodzina, grupa, strona, na wszystko musi być czas a tego zawsze mało.....

 

3x Hasegawa i na pierwszym planie HobbyBoss

 

s1.jpg

 

Znajdziesz moje portfolio na forum, ale zdjęcia zaczną działać od 1 jak się limit na Photobucket odnowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Jako, że temat żywy i może nie koniecznie dotyczy tylko budowy zestawu Solo, chciałbym tutaj zadać pytanie dotyczące Tomcata o numerach 164340. A mianowicie, czy posiada ktoś zdjęcia tegoż Kocura? Byłbym bardzo wdzięczny.

 

Jeśli chodzi o temat wątku. Ja osobiście czekam na etap malowania. Dla mnie zawsze ciekawy w twoim, Solo wykonaniu. Obszerna dokumentacja fotograficzna mile widziana ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie to będzie jak malowanie.

Model będzie raczej świeży, z niewielkimi zabrudzeniami i efektami zużycia, tak jak na zdjęciach które znalazłem.

Na nich Tomcat jest niemalże jak z fabryki. Nie planuję żadnych szaleństw w tym temacie.

Model ma być relaksacyjny, a co z tego założenia wyjdzie, to czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.