Skocz do zawartości

Kompresor fabryczny (pytania i odpowiedzi...)


radziorek15

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 367
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

No, a to moja maszina:

PICT4483.jpg

Prawie gotowa, osobiście go nie próbowałe, ale gadałem przez telefon z tatą-konstruktorem i mówił, że daje okej ciśnienie. Koszt kompresorka zamknął się w trochę ponad stu złotych - agregat zdobyczny, gasnica-zbiornik też, wyłącznik ciśnieniowy ze starej pompy(trzeba coś tutaj jeszcze wyregulować, bo dzisiaj nie zadziałał - nie dopytałem czemu, ale to nic groźnego), włącznik i odwadniacz z kompresorka Ma-1000.

Najwięcej kosztował reduktor - 60zł, dwa cisnieniomierze - razem 30zł, do tego kilka nypli i jakieś drobne część. Sporo z tego co widać na zdjęciu zostało znalezione w domu, piwnicy i okolicach

Trzeba go jeszcze uszczelnić, poprawić to i owo no i wreszcie zakupić aerograf i chemię.

Gdyby ktoś chciał coś więcej wiedzieć to pytajcie, dowiem się co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam takie pytanie.

Posiadam agregat PANTERA (chyba z czeskiej lodowki) i nie wiem jak te cholerstwo podłączyć.

Może ktoś z Was robil kompresor na bazie tego agregatu

Za waszą pomoc będe bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam takie pytanie.

Posiadam agregat PANTERA (chyba z czeskiej lodowki) i nie wiem jak te cholerstwo podłączyć.

Może ktoś z Was robil kompresor na bazie tego agregatu

Za waszą pomoc będe bardzo wdzięczny

 

Jutro zapodam foty agregatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Mam poważny dylemat natury egzystencjalnej.

chodzi o aerograf a dokładniej o jego "napęd" czyli kompresor. Na allegro doszukałem się co bardziej podoobnego do tych aerografowych. Tak dla wiadomości:

18 atmosfer - 250psi

4 atmosfery - 55psi

 

http://allegro.pl/item562464714_kompresor_12v_latarka.html

http://allegro.pl/item563012009_kompresor_kinzo.html

http://allegro.pl/item561605487_kompresor_samochodowy_niemieckiej_firmy_alca.html

http://allegro.pl/item558465476_kompresor_samochodowy_zapalniczki_100psi_promocj44.html

 

Prosiłbym tych bardziej doświadczonych o odpowiedż na pytanie czy taki sprzęt jest coś wart z jakimś reduktorem albo nawet bez. Proszę o pomoc bo aerograf by mi się przydał, ale te kompresory modelarskie ciut za drogie.

Pozdrawiam[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taka kasę dorwiesz fajny agregat z lodówki, za 40 zł reduktor, jakieś śmieci i masz miły kompresor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady wszystkich tych kompresorów to duża lub bardzo duża głośność.

Kompresory samochodowe wymagają specjalnego zasilacza (ew. akumulatora) i jak widać mają ograniczony czas pracy ciągłej. Brak zbiornika, automatyki i reduktora.

Kinzo ma zbiornik 6l, zasilanie 230V i najprawdopodobniej reduktor oraz presostat (dokładniejszych informacji powinien udzielić sprzedawca). Jest niestety cholernie głośny.

 

Do zasilania aerografu nadadzą się chyba wszystkie, ale...tak jak radzi reggy, pomyśl o lodówkowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregat z lodówy to już mam od brata który zajmuje się złomem, ale za bardzo mi brakuje weny żeby wykonać taki samorób. Z relacjii słomka http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=12046&highlight=kompresor

wynika że taki kompresor własnej roboty kosztuje ok 180-200zł myśle że lepszym wyjściem byłoby kupienie czegoś takiego:

http://allegro.pl/item564656093_kompresor_do_aerografu_aerograf_mano_filtr_4_bary.html

Koszt troszke większy ale mam pewność że działa wszystko i nie musze się narobić. A co myślicie o takich "Pari Boy`ach"?

http://allegro.pl/item554927522_inhalator_pari_boy_albo_kompresor_do_aerografu.html

http://allegro.pl/item565584300_kompresor_pari_turboboy_n.html

 

Proszę o pomoc bo jestem kompletnie zielony w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem kompresor mar 2000. Ma dobre recenzje, a w praktyce działa bardzo cicho i jest w przeciwieństwie do lodówkoweho nie zajmuje duzo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz tysiąc któryś tam powtórzę na tym forum że mar 2000 itp to tylko środek zastępczy. Prędzej czy później trzeba będzie kupić lub zmontować lodówkowca. To tak jakby chcieć zatemperować ołówek maczetą mając w zasięgu temperówkę. Posiadacze lodówkowców wiedzą o co chodzi.

Przy szczątkowym zmyśle technicznym zmontowanie lodówkowca to jedno popołudnie a koszt porównywalny z chińczykiem lub mniejszy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar 2000 itp to tylko środek zastępczy. Prędzej czy później trzeba będzie kupić lub zmontować lodówkowca.

Jakoś, nie rozumię, tej wypowiedzi?? Mam Mar 2000 i jest super, nie widzę powodu zastępować do złomem samoróbką ?? Mar jest mały, cichy, działa sprawnie i mam nadzieję niezawodnie przez długi czas (mam go któtko)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamiast lodówki można sprowadzić lód z Arktyki.A zamiast dobrego aero można przecież zmontować jakąś samoróbkę z długopisu i kawałka rrurki gumowej Na początek mar jak najbardziej dobry ( moim zdaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trochę odnowię temat :

Dzisiaj dostałem wreszcie butlę (zbiornik wyrównawczy) do kompresora MA-2000. Jak czytałem ciśnienie w pIwacie ustawiacie w zakresie od 1.5 do 2.8 bara. I teraz pytanie: jak ustawić reduktor na MA-2000 i później na reduktorze wychodzącym z butli do którego przyłączony jest aero? Pytanie jest z gatunku dla mało kumatych , ale to moje pierwsze doświadczenie z aero i jak zauważyłem, jeśli ustawie kompresor na 4 to i na reduktorze z butli po naładowaniu mam 4. Jak dokonać regulacji ciśnienia na wyjściu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa reduktory nie będą Ci potrzebne. Wystarczy jeden na wyjściu z butli.

MA ma za zadanie nabić butlę do ok. 4bar (więcej o ile wiem, nie da rady) i wyłączyć się.

Reduktorem na wyjściu z butli, ustawisz sobie ciśnienie wg potrzeb i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam odwrotnie zamontowany reduktor na butli :( , gdyż pokazuje mi takie same ciśnienie jak na kompresorze.... Zmniejszam na kompresorze to i na wyjściu z butli zmniejsza się, a to nie o to chodzi.... Jeśli na MA-2000 mam 4 bary to nic nie daje regulacja na butli :( bo reduktor jest odwrotnie. Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest możliwe.

Właściwie założony regulator cisnienia(taki klasyk z manometrem) pokazuje ciśnienie na wyjściu układu, ciśnienie wyregulowane do ustawionego poziomu.

Podłącz swój aerograf, odkręć regulator przy MA na maximum, a regulator za zbiornikiem na "nieco powyżej minimum". Uruchom wszystko i zobacz co się będzie działo. Jeśli ciśnienie za zbiornikiem nadal będzie postępować za ciśnieniem kompresora, to coś jest nie tak.

Regulator za zbiornikiem powinien w takiej sytuacji wyregulować ciśnienie, do tego "nieco powyżej minimum".

No chyba, że to nie są regulatory a jakieś zawory, działające na zasadzie zwykłego kranu z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz jestem pewien. Kolega który robił mi butlę założył odwrotnie reduktor .Dlatego pokazuje takie same ciśnienie jak przy kompresorze... No nic, prace dalej stoją....

Erkamo - dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.