Skocz do zawartości

Kompresor fabryczny (pytania i odpowiedzi...)


radziorek15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie kompresora Pari czytałem niejednokrotnie, że nadaje się on tylko do pompowania balonów ale słuszałem też, że nadaje się do pistoletów natryskowych takowy posiadam firmy revell są różne typy tych Pari a więc powiedzcie mi który z poniżej przedstawionych jest najlepszy?

 

http://www.allegro.pl/item386732265_kompresor_do_aerografu_tano_domowa_wyprzedaz.htmlhttp://

 

http://www.allegro.pl/item387711390_kompresor_modelarski.html

 

http://www.allegro.pl/item389810716_kompresor_inhalator_pari_95w.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 369
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Firma Pari produkuje kompresory do inhalacji a nie do aerografu. Ja używałem parę miesięcy Pari Boy ok, 1,6 bara. Był to mój pierwszy kompresor i szybko pogoniłem go na allegro. Wady to pulsowanie cisnienia(brak zbiornika wyrównawczego), głośna praca co przy moim modelowaniu wieczornym denerwowało domowników. Na stronie producenta znajdziesz parametry kompresorków, głównie różnią się wartością ciśnienia na wyjściu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poczytałem trochę na tym forum (opcja szukaj rules )

 

Ale jeszcze się dopytam

 

Czym sie różni Ma1000 od Ma2000?

Opłaci się kupić?

 

Gdzieś na forum ktoś pisał, że miał wyjść poprawiony Ma1000 chwilę temu, czy już wyszedł i kiedy? Na narzędzia.pl jest tylko Ma2000.

Czy Ma2000 tez został poprawiony?

I jak często się psują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak włšsnie czekam na mojego Ma 2000 który lada dzien powinien być . Wieć z tego co sie dowiedziałem to Ma-1000 szybko sie zuzywa i trzeb zrobic zbiornik wyrównawczy . MA-2000 jest ulepszony czytałem na jakims forum jest przystosowany obsługiwac aerografy Pasche mniej sie zużywa itd. Widze że Reggiego też pomęczyłes i Ci przesłał ten sam link co mi heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jako, że kupiłem kompresor, o którym wcześniej pisałem - mogę napisać co nieco na jego temat.

 

Producent: Berlan (Niemcy). Oznaczenie BAKT25 (kompresor z 3 litrowym zbiornikiem).

 

373285836.jpg

 

Więc tak. Maluję PseudoIwatą. Kompresor chodzi bardzo cicho (nieco głośniej jak lodówkowiec - w każdym razie da się nim spokojnie malować w mieszkaniu). Jest mały i poręczny. Posiada odwadniacz i wszystkie potrzebne zabezpieczenia. Płynna regulacja ciśnienia. Spadki ciśnienia przy naciskaniu spustu minimalne (przy dłuższym malowaniu utrzymuje stałe ciśnienie). W pierwszym trybie pracy, kompresor włącza się przy ciśnieniu w zbiorniku 2,8 bara, wyłącza przy 4. Wydajność ma zbliżoną do mojego aerografu (23l/min). Nie wiem jak z drugim trybem (podobno da się ustawić na nim ciśnienie robocze nawet do 6 barów - ale nie wiem jak z samowyłączaniem). Zdolny jest do długiego malowania. Po malowaniu przez godzinę dosyć mocno się nagrzewa, ale nie ma to wpływu na jakość pracy. Jestem z niego bardzo zadowolony.

Jedyny mankament to brak manometru pokazującego ciśnienie w zbiorniku. Niby niepotrzebne, ale zawsze można by rzucić okiem, czy auto wyłączniki działają prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam ... mam zamiar kupic kompresor

nigdy nie mialem doczynienia z malowaniem aerografem a tym bardziej z kompresorami

http://www.revell.de/en/products/model_kits/airbrush/compressors/index.html?&L=1

co sadzicie na temat revelli i ktory kupic na poczatek ... "starter class" czy "standard class" ??? a moze macie jakis inny godny polecenia kompresor dla poczatkujacego i w rozsadnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Siema sorry za kolejny post o kompresorze widzialem że używacie mar1000 coś takiego????.Ale tego kompresora niema na rynku jest jakiś mi mar2000 nada on sie.

 

 

 

 

Przepraszam za ortografie ale mam zepsutą klawiature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za ortografie ale mam zepsutą klawiature

No patrz, a użyłeś zarówno polskich znaków diakrytycznych, paru znaków interpunkcyjnych, a nawet i wielkie litery. No ale nic. Na przyszłość się staraj.

A co do kompresora, to się nada (oczywiście nie wiem do czego potrzebujesz, ale do czegoś na pewno się nada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu: jaki byście mi polecili kompresor (do 300zł), by zasilać aerograf, najbardziej zależy mi na cichej pracy takiego urządzenia. Możecie od razu podać jakieś adresy do sklepów internetowych. Będę go używał do malowania pojazdów wojskowych w skali 1:35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, czy kompresor "samochodowy" pasuje do aerka?

Np. coś takiego http://allegro.pl/item499099160_kompresor_na_12v_profesjonalny_metalowy_35ltr.html

 

?

 

 

edit: zobaczyęłm, że ty tylko z samochodu zasilane...

mam 2 stówki i nie moge nigdzie dostac w modelarskim za ta cene :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziuba, jak sam piszesz potrzebne jest specjalne zasilanie. Dodatkowy klopot. Parametry ma wystarczajace, ale...

Osobiscie radzilbym nieco zaoszczedzic i kupic cos troche lepszego, np.

http://allegro.pl/item506508752_kompresor_do_aerografu_aerograf_mano_filtr_4_bary.html

 

W sprawie kompresora, pospiech to zly doradca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziuba, jak sam piszesz potrzebne jest specjalne zasilanie. Dodatkowy klopot. Parametry ma wystarczajace, ale...

Osobiscie radzilbym nieco zaoszczedzic i kupic cos troche lepszego, np.

http://allegro.pl/item506508752_kompresor_do_aerografu_aerograf_mano_filtr_4_bary.html

 

W sprawie kompresora, pospiech to zly doradca.

 

 

eh, szukałem pare dni a tego nie widziałem =x!

niestety zakupiłęm już standardoweego Mar'a 2000 x]

Za którego dałem 40zł więcej...

Cóż, chciałem sobie sprawic prezent pod choinkę a miałbym wątpliwości, czy doszłoby jak bym przeczekał dłużej

 

@szwendacz

próbowałem kiedyś złożyc "coś"(nie powiem co!^^) z produktów "domowych".

Skończyło się siniakiem nad brzuchem(pod ciśnieniem mi nakrętka wykorkowała i masz^^) Więc się nawet nie zabieram za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety zakupiłęm już standardoweego Mar'a 2000 x]

Za którego dałem 40zł więcej...

To mniej więcej ta sama klasa kompresorów, a więc napewno nie zrobiłeś błędu.

MAR to chyba najpopularniejszy kompresor modelarski w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mniej więcej ta sama klasa kompresorów, a więc napewno nie zrobiłeś błędu.

MAR to chyba najpopularniejszy kompresor modelarski w Polsce.

 

Taką miałem nadzieję

Bardzo mnie uspokoiło to zdanie i zrelaksowany czekam na paczuszkę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwendacz

próbowałem kiedyś złożyc "coś"(nie powiem co!^^) z produktów "domowych".

Skończyło się siniakiem nad brzuchem(pod ciśnieniem mi nakrętka wykorkowała i masz^^) Więc się nawet nie zabieram za to Very Happy

przede wszystkim nie wolno się poddawać. Ja też miałem ze swoim nieprzyjemną przygodę. Gdy go pierwszy raz odpaliłem to plunął mi olejem na twarz Dodam że była godzina ok. 23:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.