Skocz do zawartości

Kompresor fabryczny (pytania i odpowiedzi...)


radziorek15

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chciałem się pochwali, że nie montując butli gaśnicy montaż już ukończony działa wprost idealnie jak bede miał dostęp do aparatu to wrzuce zdjęcia. Pozdrawiam lodówkowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nic, nie miałem gaśnicy a wylot rurki do zbiornika wyrownawczego poprostu zatkałem:P ciśnienie mi powoli spada ale co prawda po chwiloi mi wraca do normy. Dzisiaj już mam wszystko i montuje butle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się skompletować elementy do budowy porządnego kompresora. Dzisiaj w nocy będę montował, jak wrócę na stancję do Gdańska - wrzucę fotki co mi się udało wykombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, przy pomyślnych wiatrach, czyli zakładając że mamy od taty, sąsiada, znajomego stary kompresor lodówkowy i starą butlę gazową turystyczną, można się zmieścić w 160 zł budując całkiem funkcjonalny sprzęt.

Podobne konstrukcje pokazywał tu już Słomek i paru innych, dobry przykład można znaleźć też na starym PWMie, czyli modelarstwo.org.pl, tam Rafhart pokazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz, dajesz Reggy z tym kompresorkiem i mam nadzieję ,że zaraz potem nowego aerka odpalisz i jakiś test zrobisz i podzielisz się z publiką. Ciekawi mnie jak to ustrojstwo się sprawuję w boju (być może sam sobie takie coś sprawię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można wiedziec ile ma litrów twoja butla do tego nowego kompresorka?? Ja ocecnie robie z 2x ok.3,5l i jednym agregatem. Pozostało mi jeszcze podłączyc wyłącznik, manometr i podpiac reduktor. Juz nawet obudowe mam prawie gotowa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Pojawił się nowszy, ulepszony kompresor MA-3000 (przynajmniej tak podają) i tutaj moje pytanie. Kupić ten nowy, ale w dodatku z aerografem czy stary, sprawdzony MA-2000? Czy ktoś miał styczność z tym wynalazkiem?

 

Tutaj link do tego nowego modelu:

http://www.allegro.pl/item634721572_ma3000_zastepuje_mini_kompresor_ma2000_i_aerograf.html

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja Ci moge powiedzieć tak, kup, przetesuj i wystaw opinie ale to jest z strony normalnego forumowicza. Ja jako człowiek myślący i nie wydający kasy gdzie popadnie powiedziałbym żebyś nie kupował bo pierwsze modele zawsze nie sa idealne a poza tym to kompresor lodówkowy jest dużo lepszy:D Wszystko zależy od Ciebie (WAS):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dać rade powinno dać rade. Ale jest strasznie głośne i się szybko psuje bo to bubel. Jak ciśnienie ma większe niż ok 5-6 atmosfer to i tak reduktor musisz kupić, a jak kupisz już reduktor to najbardziej opłaca się zrobić kompresor z lodówkowego agregatu.

 

Taka samochodowa pompka to dość zły wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem jeszcze ciekaw ile razy ten temat będzie wałkowany-10?100?1000?... Neutral

 

już można usunąć, tylko chcę się dowiedzieć jeszcze jaką alternatywę na kompesor który kosztuje 3 modele czyli 300 zeta :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor kosztuje przy dobrych wiatrach 60 zł....

W to wliczam filtr do malucha kilka przewodów i trzy piwa dla gościa ze skupu złomu za agregat od lodówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam, mam ten niby kopresor.

Z aero 0,3 radzi sobie dobrze, tylko

-bardzo szybko się przegrzewa

-trzeba mieć jakiś prostownik,zasilacz na 12v

-bardzo ale to bardzo głośny (trzeba trzymac w kolanach żeby nigdzie nie odleciał (tak się trzesie )

nie ma co działać półsrodkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem jeszcze ciekaw ile razy ten temat będzie wałkowany-10?100?1000?... Neutral

 

już można usunąć, tylko chcę się dowiedzieć jeszcze jaką alternatywę na kompesor który kosztuje 3 modele czyli 300 zeta :|

 

Jeśli jesteś leniwy to zapłacisz te 300zł,ale jak wykazałbyś się odrobiną dobrej chęci to w granicach 100zł masz kompresor jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DerPanzersoldat95 napisał:

Filip napisał:

A ja jestem jeszcze ciekaw ile razy ten temat będzie wałkowany-10?100?1000?... Neutral

 

 

już można usunąć, tylko chcę się dowiedzieć jeszcze jaką alternatywę na kompesor który kosztuje 3 modele czyli 300 zeta :|

 

 

Jeśli jesteś leniwy to zapłacisz te 300zł,ale jak wykazałbyś się odrobiną dobrej chęci to w granicach 100zł masz kompresor jak ta lala.

 

nierozumiem, jak? z mechaniki jestem zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam, mam ten niby kopresor.

Z aero 0,3 radzi sobie dobrze, tylko

-bardzo szybko się przegrzewa

-trzeba mieć jakiś prostownik,zasilacz na 12v

-bardzo ale to bardzo głośny (trzeba trzymac w kolanach żeby nigdzie nie odleciał (tak się trzesie )

nie ma co działać półsrodkami

Mówsz o tym co mówił Derpanzer... czy ja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.