Skocz do zawartości

Jak-25 Amodel 1/72


rtx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym zaprezentować Jaka-25 ulepionego z zestawu Amodela (chyba innego wyboru w tej kwestii obecnie nie ma). Po Jaku-28 nie miałem wyboru - musiałem pociągnąć temat.

Model zasadniczo z pudła, z jakimiś niewielkimi dodatkami. W sumie nieźle zdetalowany przez producenta, tylko ze spasowanie gorzej, jak to u Amodela No i oszklenie grube jak diabli i mało przejrzyste.

Zapraszam do krytykowania

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

 

imgurl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pięknie wygląda,widać że włożyłeś w niego mnóstwo pracy.

B.ładny subtelny wash, jednak chyba zabrakło go w dyszach silników...

Z zaciekami też bym był ostrożniejszy, to nie eksponat muzealny, no ale na szczęście są delikatne.

Jednak najbardziej uwierają w oczy koła podwozia. Brak kontaktu jednego koła z podłożem, kolor opon i brak ugięcia, niestety trochę burzą ładny obraz całości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pięknie wygląda,widać że włożyłeś w niego mnóstwo pracy.

B.ładny subtelny wash, jednak chyba zabrakło go w dyszach silników...

Z zaciekami też bym był ostrożniejszy, to nie eksponat muzealny, no ale na szczęście są delikatne.

Jednak najbardziej uwierają w oczy koła podwozia. Brak kontaktu jednego koła z podłożem, kolor opon i brak ugięcia, niestety trochę burzą ładny obraz całości....

No, fakt, podwozie trochę można poprawić niewielkim kosztem. A z kolorem opon co nie tak - za bardzo czarne (za mało szare)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus za wrzucenie galerii.

Plus za mało znany temat.

Plus za dwa silniki odrzutowe pod skrzydłami.

Plus za podwozie torowe.

Plus za skończenie modelu ze stajni AModel.

 

ps. minus za brak linka do Jak'a=28;)

pps. a tak jako ciekawostkę podam, że Polacy latali na Jak'ach-27 i 25, w ramach treningu przed kupnem przez stronę polską samolotów Jak-27R (ostatecznie z powodów bodajrze "żadnej rewelacji pod względem technicznym i wyposażenia" ich nie kupiono)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa! Tak jak napisał Leszek - nie dość, że to zlepiony A-model to jeszcze wygląda świetnie! Może aluminium powinno być ciut bardziej metaliczne ale to w sumie szczegół. Więcej takich modeli poproszę!

 

Po Jaku-28 nie miałem wyboru - musiałem pociągnąć temat.

Czy to oznacza, że teraz będzie Jak-27?

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciepłe słowa, miło że się podoba, bo trochę męki było.

Co do Jaka-27 to jest on chyba najbardziej paskudny z tej rodziny, więc nie wiem czy się zdecyduję (może w przyszłości), poza tym muszę odsapnąć od wyrobów Amodela.

Link do Jaka-28 proszę bardzo: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=40731

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.