Skocz do zawartości

T-64BW, Ukraina 2014, Trumpeter+ET Model+... 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć,

 

Tak to wygląda po zabawach z olejami i siuwaksami od AK. Teraz czas na pigmenty i ewentualnie potem jeszcze się pobawię.

P1280760_zps7461b599.jpg

P1280752_zpsd3d7b958.jpg

P1280756_zps7724d0a1.jpg

Zaczynam powoli kombinować z ładunkiem na wieżę, żeby wyglądało to w miarę jak na którymś ze zdjęć - będę szedł mniej więcej w kierunku widocznym z nagrań wideo z Kramatorska. Taka też będzie podstawka pod model - asfalt i kawałek betonowej barykady.

P1280744_zps61b102fc.jpg

P1280738_zpsd773d9d1.jpg

P1280745_zpse2dc2074.jpg

I na koniec: kilka kolejnych zdjęć oryginału.

Ułożyłem sobie trochę w głowie to co mam na zdjęciach i to co wiem z internetu. Ten czołg praktycznie zawsze jest fotografowany w otoczeniu BTRów z 95 Brygady Aeromobilnej z Żytomierza. Nie sądzę, żeby był to czołg konkretnie z tej jednostki, bo nie ma ona wg. etatów żadnego pododdziału pancernego. Możliwe, że został przydzielony do niej. I to chyba chyba tyle z nowości - złożę to wszystko do kupy, gdy powstanie galeria. ;)

566637_zps7d6eb986.jpg

DSC_0053_zps64c978df.jpg

Przy okazji - mam jeszcze takie dwa zdjęcia:

moacutejmo17C0e_zps149fece7.jpg

original_zps50b6ba53.jpg

Czy to żywcem nie wygląda jak "mój" czołg kilka chwil po otrzymaniu trafienia? Niestety, konkretnego info brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Na wstępie - Wesołych Świąt dla Was wszystkich!

Prace nad T-64 trwają - wybrudziłem go pigmentami, przetarłem metalizerem gąski. W zasadzie w tym momencie mogę już złożyć go w niemal 100% do kupy i zająć się ładunkiem na wieży.

P1280772_zps740fc944.jpg

P1280784_zps9008e0aa.jpg

P1280778_zpsa12481b2.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hello Kamil, Hello everybody,

 

I am really sorry I can't speak polish, so I will write in english (I am french, living near Paris)

 

I wanted to congratulate you over this phenomenal build ! What an awesome rendition of the T-64BV !!!

 

Really amazing ! I love it. Congratulations on the result achieved.

 

I have received the same kit for christmas and I plan to build it also in Ukraine

 

Can you tell me which green color and brown you used ? What are the paint references ? They look spot on !!!!!

 

Happy new year !

 

Best regards,

 

Richard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello Kamil, Hello everybody,

 

I am really sorry I can't speak polish, so I will write in english (I am french, living near Paris)

 

I wanted to congratulate you over this phenomenal build ! What an awesome rendition of the T-64BV !!!

 

Really amazing ! I love it. Congratulations on the result achieved.

 

I have received the same kit for christmas and I plan to build it also in Ukraine

 

Can you tell me which green color and brown you used ? What are the paint references ? They look spot on !!!!!

 

Happy new year !

 

Best regards,

 

Richard

Hi,

Thanks a lot!

 

I chose paints by looking on photos of real vehicle. Unfortunately I don't remember the exact mixes of paints, but:

For brown I used XF-9 Hull Red mixed with XF-64 Red Brown, in 1:1 proportion.

For green I mixed many Tamiya paints... XF-67 NATO Green, XF-81 Dark Green, XF-65 Field Grey, maybe something else. In fact it isn't the best color. I should use some brown paint too.

 

Best regards,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

 

Teciak jest prawie w całości złożony do kupy. Jedynie bambetle ułożyłem na sucho - muszę zainwestować w green stuff i wyrzeźbić sobie kilka tobołków itp., a następnie to co mam "wtopić" z tym w jedność.

P1280805_zps7d5f8afb.jpg

P1280819_zps1596695b.jpg

P1280813_zps88831059.jpg

P1280809_zps45b2bf9d.jpg

Poza tym pozostaje kwestia podstawki, anteny z flagą i przeróżnych drobnych poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki, ale jeszcze troszkę pracy zostało.

 

Zastanawiam się nad podstawką. Chyba umiejscowię go "tutaj":

 

Czyli asfalt, kawałek betonowego bloku z jednej strony, krawężnik i nieco trawki z drugiej i tyle. Sygnalizacji świetlnej nie przewiduję.

 

Jeszcze co do modelu, to chyba potraktuję całość matem... Pomyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mała garść informacji z przypadkowego "ryserczyku" po internetach.

 

Natknąłem się dzisiaj, że na lostarmour usiłują skatalogować wszystkie używane w ukraińskiej armii T-64.

http://lostarmour.info/vsu/t-64bv/

 

Jeden z pojazdów o numerze własnym 172 jest opisany jako należący do 17 Brygady Pancernej.

id3149-01_zpsa8cx0bg3.jpg

 

Jest to ujęcie z filmu, na którym widać też mój pojazd - z 19 czerwca, wklejałem je tu kiedyś:

t64abc_zps7fba8431.png

 

Dalej - wg lost armour 17 Brygada ma numerację m.in. w pierwszej setce właśnie - 111, 112, 115, etc...

Tymczasem na jednym ze zdjęć "mojego" czołg widać, że załoga ma hełmofony z numerem 120:

image%201_zpspcyeyn1v.jpg

... który teoretycznie w zestawieniu potem się pojawia:

id3140-01.jpg

Ale to zdjęcie bodajże z września spod Mariupola. To może być faktycznie interesujący mnie czołg po remoncie, ale mniejsza o to.

 

Inne czołgi z 17 Brygady także mają tak nietypowo dosztukowane panele z ERĄ, konretnie numery 147 i 187

id3147-01.jpg

id3152-01.jpg

 

Kwestia zbieżnej numeracji, wspólnego transportu na front, oraz tego samego patentu na zabezpieczenie tyłu wieży(dodajmy - nie zauważyłem go na żadnych innych pojazdach z innych jednostek) nasuwa mi przypuszczenie, że mój czołg należał/y do 17 Brygady Pancernej. Ale chyba dopytam jeszcze o to na lostarmour. Może tam, ktoś coś...

 

I jeszcze jedno "odkrycie" z dzisiaj.

Jak już się rzekło czołg umieszczę na podstawce podpisanej jako "Kramatorsk". Dzisiaj postanowiłem sprawdzić gdzie konkretnie akcja uwieczniana przeze mnie miała miejsce.

0673c1ac40bdf1cdb76495aeeaa6f4e4_zps549079af.jpg

Patrząc na powyższe zdjęcie i filmy uznałem, że to musi być jakaś większa ulica w centrum miasta, z widokiem na jakiś wążny, duży, biały budynek - urząd miasta, albo coś.

Z pomocą przyszły oczywiście mapy google:

mapka_zpss1obh607.png

Kołem oznaczone miejsce gdzie rozgrywa się "akcja", a strzałką biały budynek widoczny na horyzoncie.

Ulica zwie się Prospekt Miru - czyli na nasze można tłumaczyć jako Aleja Pokoju.

Myślę że podstawka z nazwą ulicy i to taką nazwą będzie miała ciekawą wymowę...

 

Pozdrowienia!

 

PS Wybaczcie, że tak zanudzam, zamiast wrzucić jakieś porządniejsze zdjęcia z prac, ale jak mam wybór między magisterką a tym... to wolę sobie pofilozofować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem, ale kto to wie. Dzięki.

 

Mam pomalowane całe barachło na wieży - jestem zadowolony z efektu.

Model dostał też lekką mgiełkę z lakieru matowego, troszkę pigmentów i inne takie siuwaksy.

P1280878.jpg

P1280882.jpg

 

Rozpocząłem też prace nad podstawką. Asfalt to arkusz papieru ściernego 60, z nieco zniwelowanym przez gips ziarnem. Jestem ciekawy jak to będzie wyglądać po malowaniu... Blok betonowy i krawężnik odlałem sobie z gipsu.

P1280895.jpg

P1280876.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, tak jak napisałem to papier ścierny 60. Bardzo gruby i dlatego go potraktowałem gipsem - bo innej gradacji nie miałem. Jeśli wszystko pójdzie tak jak to sobie wyobrażałem, to po malowaniu cześć powierzchni będzie chropowata, część wygładzona - powinno wyjść fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.