Skocz do zawartości

Ty2 Ex Br52 Trumpeter 1:35


ManiekB

Rekomendowane odpowiedzi

Parowozownia Warszawa ?, ale która ?

Zły napis na budce.

https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/139309:3/

 

Witam

Dzięki za uwagę. Zdjęcie znam. Tylko jedno pytanie ty przedstawiasz zdjęcie parowozu z 1958 roku na którym jest stare oznaczeni parowozowni. W moim są skrócone nazwy, i specjalnie nie dawałem konkretnej bo bywało z tym różnie ( na jedynym zdjęciu tego parowozu są dwie linijki tekstu i tylko tyle widać). Nie mam wzoru na parowozownie Warszawa Odolany a taki był prawdopodobnie przydział dla tego parowozu w latach 60 XX w.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie super

Będą jacyś figuranci?

 

Dzięki.

Tak będzie tylko jeden kolejarz, zdjęcia wcześniej były w wątku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Rabotnik napisał:

Tak na szybko:

598049102_ParowozowniaWarszawaOdolany.png.ab65123589a2fcbc80fbff018cb58424.png

Pozdrawiam :-)

 

Dzięki jak uda mi sie taki napis zrobić to na pewno wymienia samą Warszawę.

 

 

Hamilkar napisał:
Witajcie.

ManiekB obserwuję uważnie i będę pytał o niektóre rzeczółki. U mnie też ten model czeka na przeróbkę na "Ty2"

 

Witam

Pytaj ile chcesz mam dosyć sporą bazę na temat tych parowozów ( choć jak widzisz nie doskonałą), uzbieraną przez 10 latod początku prac.

Pozdrawiam

Edytowane przez ManiekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam

Po prawie 10 latach jak model Ty2 był rozpoczęty, wreszcie nadeszła chwila jego ukończenia:

RhO5tQK.jpg

V62h7eM.jpg

ygC92UN.jpg

2dt0knX.jpg

nOs4VBK.jpg

zCPklTE.jpg

 

W galerii umieszczę całości modelu wraz z wagonami.

 

bar4Doz.jpg

UV6cNfj.jpg

 

Pozdrawiam

Komentarze mile widziane

Edytowane przez Gość
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz może być jeden: PKP*

 

10 lat to sporo, ale efekt jest

 

 

 

 

 

 

 

 

* Pięknie K....a Pięknie

 

 

Dzięki wielkie.

Trochę czasu minęło, i tu też był problem bo większość elementów zrobionych wcześniej musiałem teraz i tak poprawiać lub robić od nowa (nie pasowały do reszty).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model ale mam jedno ale, mianowicie czy aby koła w tendrze nie są zbyt czyste w porównaniu do parowozu ? Moim zdaniem powinne być chociaż trochę przykurzone no chyba, że fotki tego nie odzwierciedlają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model ale mam jedno ale, mianowicie czy aby koła w tendrze nie są zbyt czyste w porównaniu do parowozu ? Moim zdaniem powinne być chociaż trochę przykurzone no chyba, że fotki tego nie odzwierciedlają

 

Witam

Dzięki za komentarz. A co do kół one nie są czyste, to złudzenie biała obwódka kół rzuca się za mocno w oczy. Są brudne choć w stopniu delikatnym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Coś pięknego, wręcz można by napisać majstersztyk.

Sam obecnie po 9 latach przerwy w modelarstwie wracam do skończenia swojego Ty2. Jestem pod wrażeniem wykonania polskich detali. Szkoda, że nie pomyślałeś by wykonać odlewy żywicze inżektorów, zaworów, sprężarki etc. Chętni by się znaleźli w tym ja pierwszy w kolejce.

Mam natomiast pytanie, skąd brałeś śruby i jakich rozmiarów? W swoim modelu też muszę o te detale zadbać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, SLW napisał:

Coś pięknego, wręcz można by napisać majstersztyk.

Sam obecnie po 9 latach przerwy w modelarstwie wracam do skończenia swojego Ty2. Jestem pod wrażeniem wykonania polskich detali. Szkoda, że nie pomyślałeś by wykonać odlewy żywicze inżektorów, zaworów, sprężarki etc. Chętni by się znaleźli w tym ja pierwszy w kolejce.

Mam natomiast pytanie, skąd brałeś śruby i jakich rozmiarów? W swoim modelu też muszę o te detale zadbać.

 

 

44 minuty temu, Bengal napisał:

dobry odkop :D

No tak odkop niezły :), ale nie ma problemu.

Śruby i nakrętki to kartonowe laserki z firmy Draft model - nasączane super glue, a rozmiary od 0.5 - 2.0 mm.

Po lokomotywie nie porzuciłem tematów kolejowych dalej przygotowuje inne projekty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ManiekB napisał:

 

No tak odkop niezły :), ale nie ma problemu.

Śruby i nakrętki to kartonowe laserki z firmy Draft model - nasączane super glue, a rozmiary od 0.5 - 2.0 mm.

Po lokomotywie nie porzuciłem tematów kolejowych dalej przygotowuje inne projekty.

Pozdrawiam

Dzięki, jutro będę zamawiał. Przy okazji - czy zamawiałeś coś z LZ Models? Mają kilka pozycji, które mnie interesują i ciekawi mnie, czy realizują w miarę szybko zamówienia oraz czy przesyłki przychodzą do Polski bez żadnych problemów?

Przejrzałem niektóre wątki - jakiego tworzywa / materiału używasz do tworzenia elementów wykonywanych ręcznie?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z LZ Models (jak coś to pisz do Greifa) nic nie brałem, mocno zastanawiałem się nad ich sprężarką ale ostatecznie wykonałem ją sam jak widziałeś na zdjęciach. 

Głównie polistyren używam do wykonywania dodatkowych elementów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.