Skocz do zawartości

A bandit goes down


bordawski

Rekomendowane odpowiedzi

Obstawiam kombinacja nr 2 jedynie bym go trochę wypoziomował

a co do pilota to powiedzmy że mu postrzelali spadochron i niczym

sławny mag gajwer otworzył go i zrobił z niego linę po której zjechał

ot i problem z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilot będie wysiadał nalewa strone. Bo tak się kabinka otwiera, a pozatym tak jest bespieczniej. Ale małe zbiegowisko pod domem by sie przydało. Może jakas straz pożarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, kopcenia chyba nie będzie bo to raczej kraksa bez fajerwerek, zbiegowisko i straż będzie nawet poczyniłem już pewne kroki, samochodzik jest już w stanie zaawansowanym. Reszta czeka.

A nie macie takiego wrażenia że on by się zsunął? I że wygląda nie naturalnie?

535164d589437507med.jpg

e9e5f11141e14a32med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje "trzy grosze" - dla mnie wersja 2 najlepsza (ze złamanym skrzydłem w budynku)

A nie macie takiego wrażenia że on by się zsunął? I że wygląda nie naturalnie?

Wg mnie jest OK - pewnie prędzej czy później by się zsunął ale skoro to ma być scena "zaraz po" i z wychodzącym pilotem to pasuje. Tym bardziej że masa silnika będzie go przeważać i trzymać w obrębie budynku.

Fajni ci cywile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Popracowałem trochę nad podstawką, oczywiście jeszcze nie skończona muszę jeszcze pooklejać ten murek, chciałbym też puścić na tej ścianie z tunelem jakiś bluszcz, wiecie jak to zrobić? Aha do kolegi Bartosz Ciesielski -> chodzi ci o to że na pudełku strażak trzyma węża bezpośrednio podpiętego do hydrantu? Łatwo to rozwiązać po prostu wąż będzie jeszcze nie dopięty.

 

913cf2be1c7db073med.jpg

 

d3c833666a67377emed.jpg

 

fabd8bc48a44c671med.jpg

 

da081fbedc19a2acmed.jpg

 

8b25fb91524fccecmed.jpg

 

3da81e48ce039526med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość koncepcji po modyfikacji ułożenia samolotu w dachu wydaje się być OK. Budynek i podłoże wykonane zajebiście, tylko te dachówki takie troszkę za równe w obrębie zniszczeń, ale w sumie to kwestia losowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, fajnie, ale z punktu widzenia architektonicznego, ten budynek jest nierealny. Skoro jest podpiwniczony- oczym swiadcza okienka piwniczne, to nie da się pod nim zrobić tunelu. Nie mówiąc o tym, ze taki tunel pod budynkiem wymaga specjalnej konstrukcji, czyli miejsca. No i tunel jest bardzo niski. Wygląda to malowniczo, jak czołg w kwiatki, ale z realizmem nie ma zbyt wiele wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może właśnie to jest wejście do tych piwnic

Pomysł ciekawy ,też swego czasu coś podobnego chodziło mi po głowie tyle tylko że ze szmatopłatem .

Wydaje mi się że wielkość budynku nieco przytłoczy model i zniknie on w jego czeluści .

Tej wielkości obiekt to raczej dobry cel dla jakiegoś Bombowca który zrobił by totalną rozpierduchę budynku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie komentarze i opinie. Co do pełnego błysku, on się trochę błyszczy tylko na fotkach tak matowo wyszedł, owszem zrobiłem tu trochę błąd bo powinienem pomalować go błyszczącym kolorem a ja psiknąłem matowo satynową pactrą, potem położyłem ze 4 warstwy lakieru błyszczącego, nie jest to "pełen błysk" ale mimo wszystko chyba tak zostawię.

Dzięki za info na temat bluszczu poszukam tych produktów.

Dachówki jeszcze będą, dokleję trochę takich pojedynczych po przekręcanych w miejscach zniszczeń.

Podłoże równałem stiukiem, w plastycznym kilogramowa puszka 18 zł kosztuje, potem korek przyklejałem uniwersalnym klejem polimerowym, nadaje się do wszystkiego styropian, styrodur, drewno. Wszystko tym kleję. Wypełniam gipsem z piaskiem dla szynszyli.

Co do tunelu itd. Wiem że może to być nielogiczne. Szczególnie dla architekta jak wymyśliłem sobie ten tunel to zwróciłem uwagę na te piwnice. Wzięło się to stąd, że w założeniu cała diorama miała wyglądać inaczej budynek miał być większy, podstawka płaska, samolot rozpiep.. w chałupce, ale ponieważ robię to już niecały rok, konwencja się zmieniała, i najpierw zrobiłem te okienka a nie dawno wymyśliłem tunel. Ostatecznie zrobiłem go bo zależało mi na tym żeby całość była ciekawa dla odbiorcy. A co do realistyczności, wszystko zależy od wyobraźni odbiorcy, bo przecież na makiecie widzimy tylko wycinek pewnej całości. Jedna osoba zauważy tunel dla samochodów, czołgów i uzna że nielogiczne a inna że to jest wejście do piwnicy i jest Ok. Gdy oglądamy zdjęcia to często są na nich nielogiczne sytuacje bo historia wymyśla najciekawsze scenariusze i nie zwraca uwagi na logikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do realistyczności, wszystko zależy od wyobraźni odbiorcy, bo przecież na makiecie widzimy tylko wycinek pewnej całości. Jedna osoba zauważy tunel dla samochodów, czołgów i uzna że nielogiczne a inna że to jest wejście do piwnicy i jest Ok. Gdy oglądamy zdjęcia to często są na nich nielogiczne sytuacje bo historia wymyśla najciekawsze scenariusze i nie zwraca uwagi na logikę.

 

Słowem, schrzaniłeś i liczysz, że odbiorca nie zauważy lub uzna, że to tak bezsensowne, że pewnie jest inne wytłumaczenie.

 

Jasne, że to Twoja diorama i robisz co chcesz, ale trochę szkoda, że przez niewielki w sumie detal cała Twoja praca przejdzie z kategorii "Ooo...! Niezłe" do działu "Oooo...! Patrz! Narobił się, a gniota ulepił".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu ratowania sytuacji - rozważ dorobienie drzwi do "tunelu" - wtedy zacznie to wyglądać jak wejście do piwnic których obecność sugerują okna.

to dobry pomysł. I łatwy do realizacji

 

A praca mi się generalnie bardzo podoba i z pewnością nikt nie będzie jej pamiętał jako gniota.Bo po prostu gniotem na pewno nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy budynek jest już przymocowany , jeśli nie to przecież wystarczy obciąć te nieszczęsne piwnice i po bulu .

Patrząc na wykonanie można z całą pewnością stwierdzić że do gniotów to raczej zaliczać się nie będzie .

No chyba że autor coś totalnie spieprzy ,czego oczywiście nie życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek nie jest przymocowany. I jeden i drugi wariant jest dobry. Dzięki za pomysły. Można zrobić uchylone drzwi i w środki powstawiać beczki i jakieś klamoty. I ten wariant mi się podoba bardzo. Z drugiej strony po nałożeniu warstwy korka te okienka piwniczne są mało widoczne. Zastanawiam się nad naklejeniem drugiej warstwy chodnika dzięki czemu będą całkiem przykryte. A jednocześnie chodnik będzie podwyższony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.