Skocz do zawartości

E-25 ZIMA 1945 :)


MINSTRAL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...

 

pozwolę sobie zacytować moją wypowiedź na temat Twojego modelu z innego forum ...

 

Witam.

 

Postaram się krótko i rzeczowo - pewnie na to czekasz.

 

Model niefajny ... jakieś kompletne dziwadło, ludzie z Trumpetera jakieś chyba nocne schizy i zmazy mają bo zaczynają jakieś kasztany tworzyć ! Ale to moja opinia.

 

Zaś co do samego wykonania. Czysto ładnie i schludnie, ładnie wyeksploatowany, bez przesady i nadmiaru "dobroci". Sopelki bajer ! tylko jakoś mi do całości pojazdu nie pasują, model jest zbyt matowy jak na warunki pogodowe w których tworzą się sople - to na in PLUS

 

MINUSy - zakurzenie pojazdu nie pasuje bo podłoża, szczególnie widać to na 3 foto.

Według mnie śnieg, który zaprezentowałeś jest absurdalnie sztuczny, wygląda jak wylany gips ... i co dalej ?

Leżąca figurka, a raczej kostucha w mundurze to kolejne przegięcie ... no przecież że kości nie obejdą z ciała tak szybko ... chyba, że go szczury skonsumowały !

 

Pozdrawiam

S. - Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba. Fajny ma kamuflaż i wykonanie super. Co do błota na śniegu to różnie bywa. Często się zdarza, że pada deszcz, jest kupa błota a następnego dnia sru i pełno śniegu leży Widuje się u nas pojazdy pobrudzone jakimś czarno-brązowym paskudztwem po sam dach i to na śniegu. Może ten też akurat tak trafił w pogodę

Sopelki 1-sza klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model niefajny ... jakieś kompletne dziwadło, ludzie z Trumpetera jakieś chyba nocne schizy i zmazy mają bo zaczynają jakieś kasztany tworzyć ! Ale to moja opinia.
- hmm ja tam sie na krzyzackiej pancerce malo znam (i ogolnie na tej z II wojny), ale Niemcy rysowali sobie jakies E-iles, wiec to pewnie takie pancerne Luft'46.

 

Sopelki bajer ! tylko jakoś mi do całości pojazdu nie pasują, model jest zbyt matowy jak na warunki pogodowe w których tworzą się sople
- no sopelki fajne. Trudno mi powiedziec, jak to sie powinno blyszczyc itd. Jedno co mi srednio pasi to fakt ze gdy pojazd jedzie to powinny dawno pospadac. Jednak fajnie wygladaja i niech sobie tam beda.

 

zakurzenie pojazdu nie pasuje bo podłoża, szczególnie widać to na 3 foto.
- bo ja wiem - rozne sa rodzaje gleb, o roznym skladzie i kolorze. Podlozem tam jest snieg, wiec...

 

Według mnie śnieg, który zaprezentowałeś jest absurdalnie sztuczny, wygląda jak wylany gips ... i co dalej ?
- snieg hmm tez na fotkach jest moim zdaniem ok. Moze na zywo by mnie uwieral? Jednak snieg nie koniecznie musi byc puszysty jak pianka na dobrym cappucino.

 

Leżąca figurka, a raczej kostucha w mundurze to kolejne przegięcie ... no przecież że kości nie obejdą z ciała tak szybko ... chyba, że go szczury skonsumowały !
- spokojnie facet moze sobie lezec od jesieni. Troche zjedzony, nastepnie snieg go zasypal, pozniej snieg sie topi, lapie mroz i gotowe. Hmm i pasuje to scenario do sniegu na dioramie - takiej nadtopionej czapy ktora ponownie zostala zmrozona. Na fotkach trudno sie dopatrzec czy to juz szkieletorek czy jeszcze nie

 

Tyle mojego. Model mi sie podoba - trudno powiedziec czemu, ale fajny jest. Skoro to zima i sopelki juz sa to mozna dodac na antence mala czerwona bombke (najlepiej zbita). Takie swiateczno-wojenne poczucie humoru...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model niefajny ... jakieś kompletne dziwadło, ludzie z Trumpetera jakieś chyba nocne schizy i zmazy mają bo zaczynają jakieś kasztany tworzyć ! Ale to moja opinia

 

Problem tylko w tym, że projekt takiego czołgu istniał w rzeczywistości, więc to nie są jakieś tam nocne schizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba..

pomysł ciekawy, a wykonanie tragiczne :]

Nie dość że każdy sopel w inną stronę (to, że w ogóle tam są już dziwi) to zacieki od każdego z nitów są równie mocno powyginane :]

A sople na antenie rozetowej to już mistrzostwo obciachu :] widziałeś kiedyś w którym miejscu tworzą się sople? jaki przybierają kształt?

Tak jak jeden z kolegów podpowiedział może dać tam bombkę albo dwie.. Parę sopli dać w poziomie albo skierować do góry.. i taki drapak chyba lepiej by wyglądał :P

 

Pomysł ze szkieletem też przekombinowany - nawet jeżeli raczyło go coś skonsumować do białych kości to dlaczego wdzianko pozostało nienaruszone?

A śnieg rzeczywiście wygląda jak wylany gips..

 

Sam kamuflaż ciekawy.. ale czy plamki nie powinny być w kolorze tego zielonego i znajdować się na jaśniejszych częściach kamuflażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model niefajny ... jakieś kompletne dziwadło, ludzie z Trumpetera jakieś chyba nocne schizy i zmazy mają bo zaczynają jakieś kasztany tworzyć ! Ale to moja opinia

 

Problem tylko w tym, że projekt takiego czołgu istniał w rzeczywistości, więc to nie są jakieś tam nocne schizy.

- trzeba sobie postawic pytanie czy to czolg ? Szczerze watpie

 

Wczesniej zapomnialem dopisac - pancerniacy maja fiola - wkrotce bedziecie na dioramach wytykac ktore roslinki w konkretnym ekosystemie nie mogly sie pojawic...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Entwicklung - no tam byly i Jagdpanzer'y (E-10 i E-25) i Standardpanzer'y (E-50 i E-75). Co do nazwy calej rodziny to sie nie wypowiadam.

Zreszta zabrniemy w nomenkalturowo-klasyfikacyjne bagno. Znam czlowieka ktory twierdzi ze KW-2 tez nie byl czolgiem. Patrzac na jego podstawowe uzbrojenie (stromotorowosc) i inne takie - to troche racji moze miec...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tank mi się podoba tylko te kamo jak na mój gust takie dziwne, z dioramą trochę gorzej- nie widać za bardzo zmarzliny na truposzu. Sam czekam aż trumpek wyda E 90, znajdziecie E 90 w tym temacie Hitlerowskie wynalazki

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pojazd. Świetne sople, a w każdym razie super pomysł !!!!! Trup też fajny, tylko wygląda jakby był jeszcze z pierwszej wojny światowej.

Model super zrobiony. Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazzy ma rację, nie czepiają się tylko lamki których warsztat jest na mizernym poziomie.

Już taki urok modeli Minstrala, nie raz na innym forum chłopak się obrażał za krytykę.

Osobiście podoba mi się schemat i kolor malowania. Minus to wspomniane sople i futrzany tłumik.

Szkielet idealnie pasuje do 46'.

PZdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.