Skocz do zawartości

Hawker Typhoon Mk.IB 1/24 Airfix


Artur D.

Rekomendowane odpowiedzi

Model Piękny . Widziałem w Bytomiu, ale foty marne . Żeby zrobić taka fote trzeba zgrać horyzont modelu, z horyzontem otoczenia. Kolor trawy można przemalować, ale perspektywy nie poprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur. Zeby zdjęcie tego typu, co chciałes zrobic musisz :

 

1. Przyjąć linie horyzontu. Linia horyzontu to poziom twoich oczu. Czyli jakies 170 cm. I ustawić diorame na takiej mniej wiecej wysokosci, tak, zeby podstawa była równoległa do ziemi.

2. Przyjąc horyzont w skali modelu. W tym celu mozesz zamontowac na dioramce dwa patyki, w różnych miejscach o wysokosci 170 cm ale w skali 1/24 czyli 7 cm. I robiac zdjęcie wysokosc aparatu ustaw tak, zeby czubki patycxzków były na tej samej wysokosci, kiedy patrzysz na nie przez obiektyw. Wtedu zsynchronizujesz horyzont prawdziwy, z tym w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna maszyna. Oglądałem i podziwiałem w Bytomiu. Gratulacje dla pięknej roboty. Jest moc w tej skali, nie ma co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur. Zeby zdjęcie tego typu, co chciałes zrobic musisz :

 

1. Przyjąć linie horyzontu. Linia horyzontu to poziom twoich oczu. Czyli jakies 170 cm. I ustawić diorame na takiej mniej wiecej wysokosci, tak, zeby podstawa była równoległa do ziemi.

2. Przyjąc horyzont w skali modelu. W tym celu mozesz zamontowac na dioramce dwa patyki, w różnych miejscach o wysokosci 170 cm ale w skali 1/24 czyli 7 cm. I robiac zdjęcie wysokosc aparatu ustaw tak, zeby czubki patycxzków były na tej samej wysokosci, kiedy patrzysz na nie przez obiektyw. Wtedu zsynchronizujesz horyzont prawdziwy, z tym w modelu.

Wiem, wiem, ale jak robiłem te zdjęcia to czas mnie gonił i troszkę wiało, postaram się zrobic latem drugą sesję z Twoimi uwagami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje !! Model prima sort

Jeżeli można to dla uzupełnienia tej pięknej galerii dorzucę tu parę fotek z okresu wojny i to w kolorze .Myślę że nic przeciwko temu nie będziesz miał A mogą się przydać kolegom którzy tą maszynę "popełnią "

Typhoon-RAF.jpg

 

typh-arm.jpg

 

typhoonrevetment.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można to dla uzupełnienia tej pięknej galerii dorzucę tu parę fotek z okresu wojny i to w kolorze .Myślę że nic przeciwko temu nie będziesz miał A mogą się przydać kolegom którzy tą maszynę "popełnią "

Ryszardzie, nie mam nic przeciwko, a nawet jestem za.

 

Dziekuje wszystkim za miłe slowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zacny, ale dlaczego ma tak zdjęte poszycie skrzydła, przecież dostęp do zbiorników był od spodu

Nie będę wchodził w szczegóły bo tego akurat nie wiem czy było tak czy inaczej .Ale myślę że gość to zrobił w ten sposób aby pokazać ten szczegół.Ot taki niby przekrój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.