Skocz do zawartości

Drezyna TATRA - Choroszy Modelbud 1:35


Jarekk

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam galerię ciekawego modelu drezyny Tatra firmy Choroszy Modelbud. Model żywiczny, jednak jakość świetna.

Warsztatu nie było, bo model robiony był w trybie ekspresowym do gabloty. Kolejna Tatra już czeka na start.

Podziękowania dla Pana Adama Jońcy na pomoc fotograficzną i konsultacje.

 

tatra10_zps6xvw669v.jpg

 

tatra4_zpsbncis47j.jpg

 

tatra7_zpsu2eyll9p.jpg

 

tatra8_zpsxe0jhjkz.jpg

 

tatra12_zps4eosk50b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory musiały być dobrane do wcześniejszego modelu drezyny TK-S. Stoją razem w gablocie.

Swój piaskowy zrobię ciemniejszy. Piasek i zieleń są z Lifecolor "Soviet WWII Army". Brąz Vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model super. Przy okazji przypomniałem sobie o mojej Tatrze w 1/72 częściowo wynitowana czeka jeszcze na dokończenie wieży i do odlewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, gratulacje!

Efektowny model i, co najważniejesze- po polsku.

Stanowi ładną kompozycję wraz z podstawką.

Merytorycznie nie wypowiadam się- Jarek najlepiej wie, przez co przeszedł

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do powyższych opinii. Cacany model, kawał dobrej roboty ...Swoja drogą mam nadzieje ,że First to Fight postara sie i wypuści kiedyś model jednego z Polskich Pociagów Pancernych z 1939 w swojej serii "Wrzesień 1939" oczywiście w skali 1:72 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Wspaniale Jarku!

Kurcze, ja w swojej uparłem się pomalować orła w bieli i czerwieni jak na pociągach pancernych. Niestety błędnie- choć ładnie. I bardzo się cieszę, że choć i ja robiłem ją Choroszemu "na szybko"- to i tak Tobie się model spodobał. Od wielu lat podziwiałem twoje modele i zawsze będę pełen szacunku dla Twojej roboty. I w dodatku zainteresowanie dokładnie tym samym okresem naszej historii. I za to bardzo Ci dziękuję.

Ostatnim razem gdy spotkaliśmy się na forum (przy okazji Erhardta), pytałeś co następne. Już mogę napisać, gdyż mocno już jest zaawansowany- Nash-Quad. Tym razem bardzo dokładny (silnik, mechanizmy...wszystko co mam w dokumentacji). Na razie w wersji jaszcza amunicyjnego, później wersje pochodne (w tym pancerne). Lecz od tego modelu nowa firma- Lugraph.

Jeszcze raz dziękuję za wszystko co robisz. Ogromny szacunek.

Mirek Prośniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję z laurkę. Miłe to.

 

Czekam na warsztat rodziny Nash-ów.

Sam sporo czasu poświeciłem pojazdowi Jeffery-Poplavko, pancerze praktycznie rozrysowane do ciecia, ale poszedł w kolejkę do szuflady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku!

Laurka szczera i w pełni uzasadniona. W końcu widziałem kupę Twoich modeli zrobionych od podstaw. To jest tzw. prawdziwe modelarstwo. Mam nadzieję, że Nash (Jeffery) mile Cię zaskoczy. Tyle, że trochę to potrwa. Na razie żyję zupełnie z czego innego, więc robię dorywczo. Chciałbym Cię zawiadomić jakoś, że go skończyłem ( liczę ze za ok. 2 miesięcy+ miesiąc produkcja), tylko nie wiem jak.

Dla siebie też coś trzeba zrobić. Ostatnio skończyłem swojego C7P+ swoją odrapaną kapliczkę na podstawkę. Teraz powoli wykończam Sokoła 1000 z ckm wz.30. Też swojego zresztą.

Czekam na nowinki od Ciebie.

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.