Skocz do zawartości

TS-11 Iskra 1:72 - nowy model z plastiku


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

Miejmy nadzieję, że w 2016 się zaIskrzy na forum, jak nie w warsztatach to przynajmniej w galeriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie podziału a la wczesny nowy Airfix.

Niefortunny podział skrzydło-kadłub. Będą problemy z estetycznym "wyprowadzeniem" tego miejsca, zwłaczcza pod sreberko.

Widoczne tu i ówdzie jamki skurczowe.

Żywice -takie trochę wisienki do tortu. Ich jakość znacząco nie przebija tego, co współcześnie można wykonać we wtrysku.

 

Inne uwagi pojawią się zapewne, gdy zacznie się przykładanie do "planuff faBRYcznyHh"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niefortunny podział skrzydło-kadłub. Będą problemy z estetycznym "wyprowadzeniem" tego miejsca, zwłaczcza pod sreberko.

Jeśli się nie zmieniło od czasów wyprasek testowych, będziesz mile zaskoczony. Podział jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie podziału a la wczesny nowy Airfix.

-TAK, jakaś zła moda, albo ograniczenia technologiczne Chińczyka.
Niefortunny podział skrzydło-kadłubBędą problemy z estetycznym "wyprowadzeniem" tego miejsca,
. Wyjdzie w praniu, ale wygląda na dobrze zaprojektowane, podział idzie wg podziału technologicznego oryginału. Nie lękaj się!

 

Widoczne tu i ówdzie jamki skurczowe.
Bez znaczenia.

 

Żywice -takie trochę wisienki do tortu. Ich jakość znacząco nie przebija tego, co współcześnie można wykonać we wtrysku.

Pewnie kwestia kosztów. Celem był pewnie model możliwie tani w wersji Junior. Dla starszych dzieci są żywice, żeby nie marudzili i czuli się bardziej dorośli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie zmieniło od czasów wyprasek testowych, będziesz mile zaskoczony. Podział jest OK.

 

Modelu nie mam, więc nie będę polemizował. Wrażenie jednak jest takie,że wszystko będzie zależeć od dokładności spasowania tej wnęki, która dodatkowo pokrywa się z linią podziału blach.

Zdaję też sobie sprawę, że trudno było jakoś sensowniej rozwiązać podział w tym miejscu.

 

Jamy skurczowe może i bez znaczenia, ale po co dokładać dodatkowej, upierdliwej roboty.

Chociażby w przypadku tego zapadliska na krawędzi natarcia skrzydła

 

Opinie, że żywice są biedne, podtrzymuje.

Porównując przykładowo felgi kół z fototrawionymi z blachy Parta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na całe to biadolenie najpierw skleje plastyka co mam na składzie.

 

A czemu nie RUCHa? OK, tego to ja skleję:)

Z dziesiejszego maila od Arma Hobby:

 

Kiedy opadnie kurz pobojowiska znajdę chwilę, i zapowiem nowości na przyszły rok. Już teraz ujawnię, że będzie wiele polskich konstrukcji, w plastiku i żywicy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy opadnie kurz pobojowiska znajdę chwilę, i zapowiem nowości na przyszły rok. Już teraz ujawnię, że będzie wiele polskich konstrukcji, w plastiku i żywicy!

 

Mam nadzieję, że będzie I-22 Iryda w 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.