Skocz do zawartości

Zima - czyli rozmowy o wszystkim


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to mam pomysł na intrygujące nawiązanie do tematu ZIMA postaram sie zarejestrować , jeśli mi się uda bo noga jestem , czy od razu trzeba założyć odpowiedni temat ?

No i szukam i nie wiem jak mam to zrobić :( chciałbym zrobić dioramkę z samolotem Albatros D-III ale zależy mi na konkursie odnoszącym się do ciekawego nawiązania do ZIMA ? wiec gdzie bedzie najlepiej się zarejestrować .może jakiś link gdzie mam posłać inboxa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagród jest... delikatnie mówiąc sporo...

 

Reflect, a jak będziesz definiować kto jest młodym modelarzem? Warto by to jakoś określić już teraz.

 

Wydaje mi się,że wszyscy poniżej 15-stu lat

 

No tak, ale skąd administracja ma wiedzieć kto ile ma lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagród jest... delikatnie mówiąc sporo...

 

Reflect, a jak będziesz definiować kto jest młodym modelarzem? Warto by to jakoś określić już teraz.

 

Wydaje mi się,że wszyscy poniżej 15-stu lat

 

No tak, ale skąd administracja ma wiedzieć kto ile ma lat?

 

Zazwyczaj się podaje przy profilu , ja np tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Nagrody w kategori junior będą przyznane tylko do zweryfikowanych osób (mam na to sposoby). Nie za bardzo rozumiem dlaczego Cię to martwi. Trochę zaufania dla admina a przede wszystkim dla naszych najmłodszych uczestników.

 

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Może wsadzam kij w mrowisko i zostanę uznany za jegomościa niedopuszczajacego towarzystwo do zabawy. Mam wrażenie, że tematyka konkursu sie rozjechała i to mocno. Wiem, ze lud chce sie bawić, ale nie za wszelka cenę. Konkurs tematycznie ciekawy i skoro nie da rady z tematyką , w ktorej dany modelarz się porusza wystartować, to pozostaje kibicowanie. Jesli ruszy konkurs marynistyczny, to równie dobrze mogę się zgłosić z humvee, ktory właśnie zjechał z pokładu transportowca...

Inny przykład juz podałem- temat "Piach, pył i kurz" i czołg w zimowym kamuflażu spod Stalingradu obłożony workami z PIACHEM... Łapie sie na konkurs? Zdaje sie, ze niestety w tym kierunku idziemy, a szkoda, bo zapowiadało się interesująco...

 

Ps. Kolega mi podsunął pytanie- jakie będą kryteria przyznawania nagród w kategorii "Najlepsza interpretacja tematu konkursowego" i kto będzie oceniał? Użytkownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Kolega mi podsunął pytanie- jakie będą kryteria przyznawania nagród w kategorii "Najlepsza interpretacja tematu konkursowego" i kto będzie oceniał? Użytkownicy?

 

decydowała będzie temperatura na podstawce - im zimniej tym lepiej

 

mnie zastanawia ilość nowych użyszkodników, którzy pojawili się na forum tylko na konkurs, albo żeby ze 2 razy skomentować jakąś pracę i mieć głos podczas wybierania "najlepszych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1. Konkurs startuje 1 września 2015 - temat: "Zima" z pełną interpretacją tego słowa.

Dla przykładu prace zatytułowane "Zimny drań", "Ostatni dzień zimy", "Zimna stal" oraz inne bardziej standardowe interpretacje (pojazd wymalowany w zimowym camo itp) będą zaakceptowane - wymagalne będzie za to odpowiednie wytłumaczenie pomysłu.

 

To chyba jest odpowiedź pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko, że sam administrator taką interpretację podpowiedział, jest więc ona uprawniona jak najbardziej.

 

Dla przykładu prace zatytułowane "Zimny drań", "Ostatni dzień zimy", "Zimna stal" oraz inne bardziej standardowe interpretacje (pojazd wymalowany w zimowym camo itp) będą zaakceptowane - wymagalne będzie za to odpowiednie wytłumaczenie pomysłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mnie zastanawia ilość nowych użyszkodników, którzy pojawili się na forum tylko na konkurs, albo żeby ze 2 razy skomentować jakąś pracę i mieć głos podczas wybierania "najlepszych"

 

Jako nie startujacy ale niewatpliwie, w jakiejs przyszlosci glosujacy zgadzam sie calkowicie z kolega. Moze ustalic ze prawo glosu maja tylko uzytkownicy zarejsetrowani przed rozpoczeciem konkursu? Bo nie ma dowodow ale sa watpliwosci a jak powiedzial De Niro w filmie "Ronin", "Jezeli sa jakies watpliwosci, to nie ma zadnych watpliwosci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jedynie pozostaje oceniać prace w galeriach, zadając sobie pytanie czy jakikolwiek aspekt zimy jest w danej pracy wyczuwalny. W tym momencie dużo jest warsztatów modeli które ludzie i tak zamierzali zrobić. Jako że wystarczy dać tylko słowo "zima" albo jego synonim w tytule, to te warsztaty po prostu pojawiają się w innym dziale niż zwykle =P

Dziwi mnie to w sumie tylko w wypadkach gdy autor chwali się swoim magazynem, pełnym modeli pasujących do tematu a i tak startuje z jakimś tropikalnym tematem :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na taki mało znaczący głos osoby patrzącej zupełnie z boku.

W sumie to i tak już za późno na takie gadanie , bo 1/3 tematów konkursowych pewnie zostałaby zamknięta , a to by było nie fair..

Święte słowa, bo mleko już się rozlało. Z drugiej strony można szukać pozytywów w tej sytuacji. Np. takiego, że im więcej warsztatów, tym więcej szans na zobaczenie fajnego modelu. Teraz jedyny problem, jaki widzę, to "Najlepsza interpretacja tematu konkursowego". Nie wiem, jak to jest dokładnie w regulaminie (bardzo ogólnikowym), ale jeżeli i tutaj głosować będzie mógł każdy, to skąd gwarancja, że każdy w głosowaniu będzie sprawdzał zawartość zimy w zimie? A nie zagłosuje po prostu na model, który mu się najbardziej podoba? Taka sytuacja - osoba A robi T-34, spod Stalingradu, w malowaniu zimowym. Osoba B robi Abramsa z operacji OIF, bo "rozpoczęła się ona w przedostatni dzień zimy 2003 roku, czyli 20 marca. Poza tym Abrams pochodzi z okresu Zimnej Wojny")*. Obaj autorzy ubiegają się o nagrodę specjalną za najlepszą interpretację. Osoba B robi lepszy model i wygrywa w głosowaniu użytkowników z osobą A. Fajna sytuacja? Moim zdaniem nie bardzo.

Tak przy okazji - Skąd w "nagłówkach" warsztatów biorą się dopiski o klasach i nagrodach specjalnych? Dopisujesz to Ty, Reflect? Czy to znaczy, że startujący dopuszczony jest do ubieganie się o te nagrody? Czy to Ty o tym decydujesz?

 

____________

)* Solaris7813 - bez urazy, po prostu Twoje nawiązanie do zimy wydało mi się najbardziej luźne, żeby nie napisać - luzackie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety panowie, zawsze znajdą się jakieś luki w systemie. Ale liczy się zabawa. Co do rejestracji przed konkursem jak najbardziej popieram, no chyba że wyjątkiem będzie osoba świeżo zarejestrowana ale budująca model w konkursie.

 

A tak na marginesie. Na wystawach w UK też mamy konkursy. Najczęściej jest to tak że wpisowe za każdy wystawiany model to £1. No niby niewiele, ale są tak zwani "trophy hunters" którzy np. 15 minut przez zamknięciem zgłoszeń oglądają co jest na stole i odpowiednio dobierają model który zgłaszają. Oczywiście wszystkie kroki dozwolone, ale jest to trochę nie w porzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.