Skocz do zawartości

Zima - czyli rozmowy o wszystkim


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam

Gwoli wyjaśnienia i trochę mam nadzieję uspokojenia. Po pierwsze Panowie pozwólcie że będę przytaczał regulamin konkursu oraz komentował niektóre kwestie

 

1. Konkurs startuje 1 września 2015 - temat: "Zima" z pełną interpretacją tego słowa.

Dla przykładu prace zatytułowane "Zimny drań", "Ostatni dzień zimy", "Zimna stal" oraz inne bardziej standardowe interpretacje (pojazd wymalowany w zimowym camo itp) będą zaakceptowane - wymagalne będzie za to odpowiednie wytłumaczenie pomysłu.

Takie było założenie od samego początku - minimum ograniczeń, maksimum zabawy - oczywiście starzy wyjadacze powiedzą, że liczy się jakość a nie ilość i zgadzam się z nimi w 100% ale... proszę czytajcie dalej...

 

8. Konkurs jest dla każdego - bez względu na stopień wtajemniczenia

No właśnie dlatego taki temat... nasz konkurs ma propagować modelarstwo dla wszystkich a nie tylko dla elitarnej grupy profesorów ;-) Ostatnimi czasy Polska scena modelarska kuleje jeśli chodzi o nowy narybek - modelwork chciałby ten trend odmienić.

 

3. Oceniać będą wszyscy użytkownicy modelwork-u...

I tutaj dochodzimy do meritum... modelwork to my wszyscy i to my wszyscy będziemy współodpowiedzialni za poziom warsztatów, ocen i generalnie atmosfery konkursu. Ja oczywiście staram się działać szybko i sprawnie (kilka warsztatów zostało przymkniętych aż do wyjaśnienia/progresu... kilka z kąśliwych komentarzy także poleciało w kosz). Jednym słowem - robię/robimy co możemy aby zachować wysoki poziom tego miejsca.

 

Teraz, aby wszystkich uspokoić, to napiszę, że zanim włączę ankietę konkursową (która notabene będzie zrobiona na silniku googla) umieszczę ściągawkę jak oceniać i na co zwracać uwagę. Sama ankieta także będzie zawierać przy każdym z modeli kilka słów opisu od samego autora. Tak tak Panowie... wasze słowa użyte w warsztatach będą umieszczone w treści ankiety... więc...ychym... jak ktoś sobie robi przysłowiowe jajka z zimy... to pewnie nagroda na interpretację tematu przeleci koło nosa).

Reasumując - wierzcie w obiektywizm i profesjonalizm oceny naszych użytkowników - w końcu jest to jeden z aspektów dla których jesteście tutaj.

 

pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Aż muszę coś napisać, bo czuje, że moja zima ma za mało śniegu i między innymi wywołała ten temat:)

 

Panowie, nie zachowujmy się jak rada Rejsu (aluzja do tworu jaki został przedstawiony w filmie "Rejs"), i nie dorabiajmy zbędnej filozofii do czegoś co hmm

myślę ma być formą relaksu.

Jak już zostało to kilkakrotnie przywołane, tematem przewodnim jest "Zima" z pełną interpretacją tego słowa(patrz wcześniejsze wpisy dotyczące rozumienia słowa zima). Dla jednego Zima to śnieg, dla innego zima to zimowy kamuflaż, dla innego zima to zimno, a dla jeszcze trzeciego to data oblotu prototypu czy też miejsce stacjonowania jednostki, albo zimny drań(a np. dla mnie to zimna woda, która pewnie nie zawsze jest zimna, biorąc pod uwagę Pacyfik;). Co człowiek to inne rozumowanie i podejrzewam, że pewnie przy odrobienie fantazji niejeden temat może zaskoczyć jeśli chodzi o interpretacje tego słowa, co wg. mnie jest dobre, i oznacza, że ludzie są różni i nie myślą jednakowo.

 

ps. a ostatecznie zimny drink na gorące tematy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem liczy się sama zabawa i możliwość zabawy. Mnie osobiście konkurs zmobilizował do budowy Su-27, który próbowałem zacząć od dłuższego czasu, ale jakoś nie było motywacji. Czy zdążę w wyznaczonym terminie ? Nie wiem, ale liczy się sam udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentację przyjmuję- dla uproszczenia zróbmy konkurs pod hasłem "Model". Nie bedzie zbędnych dyskusji i dorabiania teorii do ukształtowania terenu. Ja jednak lubię jasne zasady i brak przegięć w kwestii naciągania zasad zabawy.

 

Dlatego też ja początkowo optowałem za klasycznym konkursem lotniczym, z podziałem na skale i bez żadnego niepotrzebnego moim zdaniem motywu przewodniego.

W końcu to ma być zabawa, więc po co się ograniczać.

Tak więc mam nadzieję, że po zimowym konkursie przyjdzie czas na tym forum na klasyczny konkurs lotniczy.

O czym pozwalam sobie wspomnieć, licząc na reakcję administracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dla uproszczenia zróbmy konkurs pod hasłem "Model".

Dokładnie - po co to sztuczne naciąganie tematów do "ZIMNYCH" interpretacji ?

 

Może kategorię "najlepsza interpretacja tematu" poszerzyć o "najbardziej absurdalna interpretacja tematu" w stylu figurka Krzyżaka spod Grunwaldu bo: zakuty on w ZIMNĄ stal, z narzuconym ŚNIEŻNO-białym płaszczem, a wyraz tęsknoty malujący się na jego twarzy jednoznacznie wskazuje że marzy on o łyku ZIMNEJ wody.

 

 

I żeby była jasność - nikogo się nie czepiam i nikogo nie chcę wykluczać - liczy się fajna zabawa

Serio, serio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak lubię jasne zasady i brak przegięć w kwestii naciągania zasad zabawy.

A nie wydaje Ci się, że zasady TEGO konkursu zostały sformułowane wystarczająco jasno, i właśnie o to w nich chodzi aby interpretować je różnorako, o czym wspominał trochę wyżej sam autor. Hmm no taka była wola autorów konkursu i wg. mnie należy ją uszanować.

Cytuj:

1. Konkurs startuje 1 września 2015 - temat: "Zima" z pełną interpretacją tego słowa.

Dla przykładu prace zatytułowane "Zimny drań", "Ostatni dzień zimy", "Zimna stal" oraz inne bardziej standardowe interpretacje (pojazd wymalowany w zimowym camo itp) będą zaakceptowane - wymagalne będzie za to odpowiednie wytłumaczenie pomysłu.

 

Tak więc mam nadzieję, że po zimowym konkursie przyjdzie czas na tym forum na klasyczny konkurs lotniczy.

Tak więc mam nadzieję, że go zorganizujesz:) bo z chęcią coś w nim ulepie.

 

Pzdr.

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak lubię jasne zasady i brak przegięć w kwestii naciągania zasad zabawy.

A nie wydaje Ci się, że zasady TEGO konkursu zostały sformułowane wystarczająco jasno, i właśnie o to w nich chodzi aby interpretować je różnorako, o czym wspominał trochę wyżej sam autor. Hmm no taka była wola autorów konkursu i wg. mnie należy ją uszanować.

 

Ja też je szanuję. Zasady TEGO konkursu zostały jasno sformułowane, a w temacie interpretacji.... Zorganizujmy konkurs o JASNYCH zasadach: " lotnictwo polskie w II WŚ bohaterowie przestworzy" . Użytkownik startuje z F-16 w barwach Polski z interpretacją- gdyby wojna jeszcze trwała, to bohaterowie przestworzy walczyliby na F-16...

 

Nie róbmy cudów...EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Żeby było wszystko jasne - hahaah, który raz już to piszę. To po zakończeniu konkursu "ZIMA" będziemy mieli konkurs na którego temat będziemy głosowali (ot szybka ankieta). Każdy będzie mógł przedłożyć temat oraz go uargumentować (od klasyki po totalny SF - jak chcecie) i będziemy głosować. Czy takie rozwiązanie będzie Wam odpowiadać? Proszę jedynie pamiętać, że autor wygranego tematu obejmie czasową moderację i będzie czuwał nad całością.... ja mogę pomóc w załatwieniu nagród (choć to może być trudne, zwłaszcza, że termin zakładam byłby zaraz za rogiem stycznia 2016?)

 

pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyznawać nagrody to juniorom, żeby ich zachęcić i zmotywować do dalszego działania. Seniorzy chyba nagród nie potrzebują podkreślam chyba. Miły byłby dyplom za udział w konkursie.

 

Ja np. jestem tuż za rogiem juniorskim , bo przekroczyłem go w kwietniu , a chciałbym coś wygrać , więc nagrody dla każdej kategorii i dyplomy też , po co zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie załatwić nagrody od sponsorów, w sytuacji gdy na forum pojawiają się konkursy jeden po drugim.

Może Reflect coś załatwi, ale ja na to bym zbytnio nie liczył.

Jeśli ktoś bierze udział w konkursie nie dla przyjemności płynącej z rywalizacji, tylko dla nagród, to moim zdaniem coś jest nie tak.

Nagrody to przyjemna, ale jednak drugoplanowa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie załatwić nagrody od sponsorów, w sytuacji gdy na forum pojawiają się konkursy jeden po drugim.

Może Reflect coś załatwi, ale ja na to bym zbytnio nie liczył.

Jeśli ktoś bierze udział w konkursie nie dla przyjemności płynącej z rywalizacji, tylko dla nagród, to moim zdaniem coś jest nie tak.

Nagrody to przyjemna, ale jednak drugoplanowa sprawa.

 

Znaczy no wiadomo , bo też jest to dla mnie forma rywalizacji , bo mam w planach do złożenia 3 modele , więc to i tak dużo jak na +-2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Podobno robiłem sobie żarty i nie trzymam standardów,

No, cóż z modelarstwa nigdy nie żartuję, a taki mam styl pracy, trudno będę robił tego Murońca bez relacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Jego Wysokość Admin pójdzie po rozum do głowy i jednak zezwoli na prowadzenie tego warsztatu!

 

PS Do Admina: Gdybyś sobie baranie ADMINIE prześledził wątki Kolegi p11c na innych forach to (wiem, trudno czytać ze zrozumieniem i wyciągać wnioski mając mózg działający jako-tako) to zezwoliłbyś na prowadzenie tego warsztatu. Jesteś głupszy niż myślałem. Zbanuj moje IP, adres MAC, zapchaj moją toaletę i ciesz się władzą. Nie zapomnij poinformować małżonki o zaistniałym fakcie. Dupkiem do kwadratu jesteś zgnuśniały dziadku z obiektywem w oku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.