Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2016 - 1:48


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

HB musi odbić sobie koszt odstępnego które musiał zapłacić ruskim za plany oryginału. A skopany nos to próba skołowania Chińczyków co by konstrukcji nie skopiowali. Do tego nowa technika wtrysku tworzywa i stąd ta cena. Zatem nie marudzić Panowie, tylko kupować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 765
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie bardzo intrygują wymiary tego modelu według opisu ma on 457 wiec jest zdecydowanie za krótki jak na skalę 1:48 o ile pamiętam w naturze Su-34 ma ponad 23m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo intrygują wymiary tego modelu według opisu ma on 457 wiec jest zdecydowanie za krótki jak na skalę 1:48 o ile pamiętam w naturze Su-34 ma ponad 23m

 

Jeżeli przyjmiemy, że model jest w skali 1/51 to wszystko się zgadza. :P Do skali 1/48 brakuje mu aż 3cm...

 

PS- Chyba, że różnica w długości wynika z nieliczenia długości rórki pitota. Sam mam taką nadzieję, bo na ten samolot jestem mocno napalony. Zobaczymy co zrobi kitty hawk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wymiary to może być błąd w opisie.

w kwestii dziwnego cięcia modeli na wiele części to kwestia mody by było jak najwięcej części. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie o to chodzi.

W przypadku gdy KH robił model w kilku wersjach, to cięcie kadłuba miało na celu zaoszczędzenie na produkcji form.

Wymieniało się część nie pasującą do wersji A, na pasującą do wersji B i gotowe - taniej dla producenta.

Nie trzeba było robić oddzielnych forma dla kadłuba A i oddzielnych dla B.

I nie byłoby to czymś złym, gdyby KH potrafił takie rzeczy dobrze spasować. Ale nie potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą gadaniną nikogo nie powstrzymają, szczególnie że pierwsze opinie użytkowników jakie czytam na forach zachodnich są, delikatnie mówiąc, entuzjastyczne, a w jakimkolwiek sklepie te modele się pojawią, to schodzą na pniu (chyba tyko na SprueBrothers widziałem te modele wczoraj dostępne, nie wiem jak dzisiaj).

Detal i spasowanie są na bardzo wysokim poziomie i już słychać opinie "best F-14 in any scale ever".

To że AMK umoczył na korzyść Tamki było oczywiste od momentu pojawienia się zapowiedzi japońskiego modelu.

No ale ja w swojej naiwności liczyłem, że oni wydadzą tego D niedługo po TT i zacznie się zabawa w porównywanie, szczególnie że model AMK ma parę ważny zalet, których nie ma F-14 Tamki.

Coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że ten grudniowy termin premiery ich modelu to jest jednak fantastyka: same rendery, nawet kawałka plastiku jeszcze nie pokazali.

Trudno w tej sytuacji wierzyć że oni są gdzieś dalej niż na etapie projektowania.

Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wypuszczanie teraz F-14 przy konkurencji ze strony Tamki ma sens tylko wtedy jezeli model bedzie w cenie circa 200 zl. Sadze, ze Hasegawa wypusci za chwile wznowienie swoich F-14 w jakichs wyjatkowych wydaniach, aby popsuć nieco szyki Tamce. Cena Tamki faktycznie troche z dupy, jakby sklep kupowal w Hobby Search a nie u producenta na zasadach dystrybucji. Mysle, ze cena spadnie za chwile do maks 300 zl.

 

Co do AMK, to ja osobiscie czekam na Mig-25, ale w sumie to nie nie wiem czy to nie plotka, ze nad tym modelem pracuja. Bo chyba nie maja czasu, gdyz musza robic coraz to nowsze rendery F-14 (-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie ciekawi skąd Plastmodel te zestawy wytrzasnął, bo chyba jednak nie od dystrybutora.

Najpierw TT miały iść do Ameryki Północnej, Europa chyba nie wcześniej niż w listopadzie ma szanse na te modele, ale może coś się zmieniło.

Nie podejrzewam jednak żeby Plastmodel ryzykował sprowadzanie - było nie było - drogich zestawów z zachodnich sklepów tylko po to żeby je mieć jako pierwszy sklep w Polsce i ryzykował że z nimi zostanie, bo cena jest trochę zaporowa.

Co do AMK - oni renderują zdaje się wiele modeli, i w tym renderowaniu nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa (MiG-25, F-14D, Kfir 1:72...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki i dotyczace innej epoki.

 

Otoz czy ktos gdzie w Polsce mozna kupic nowosc z Fine-Molds A5M

(https://www.scalemates.com/kits/1005129-fine-molds-fb-21-ijn-type-96-carrier-based-fighter-iv).

 

Pojawil sie na swiecie w sierpniu, ale nigdzie w Polsce nie moge nawet sie dowiedziec kiedy bedzie )-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą gadaniną nikogo nie powstrzymają, ...

Trudno w tej sytuacji wierzyć że oni są gdzieś dalej niż na etapie projektowania.

Obym się mylił.

Obyś się mylił. Mnie jednak skutecznie powstrzymują. Uważam (fakt faktem, że jedynie na podstawie naoglądania się "inboxów" na YOUTUBE), że TAMIYA zrobiła drobny kroczek wstecz. Po takim dziele sztuki jak CORSAIR w 1/32, gdzie widać możliwości tej firmy na wytworzenie najlepszych modeli świata, wypuszczać na szybko TOMCATA - zdetalowanego na poziomie skali 1/72 jest dla mnie rzeczą niezrozumiałą. Wolę poczekać choćby kolejny rok na AMK. Przy ilości modeli "w szafie" i tak bym go w najbliższych latach nie skleił. Wydaje mi się, że AMK wie co robi, spokojnie, bez zbędnego pospiechu zrobi swojego F-14 i pozamiata rynek w obszarze głównie wymagających i zasobniejszych portfeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.