Skocz do zawartości

Mi-24 1:48 Revell+wkład własny.


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Dawno nic nie pokazywałem. Niestety brak czasu.

Ale jak już chwilę znajdę, to tak sobie siedzę jak ten świstak i zawijam sobie te sreberka.

Bryłę kadłuba w większości mam pokrytą, na mniejsze części jeszcze przyjdzie czas.

Tak to na tą chwilę wygląda.

FbjMtjg.jpg

HF9VAvX.jpg

fzfrxqT.jpg

yMifWS2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to wygląda, choć wciąż wymyka mi się trochę z możliwości ogarnięcia, skoro docelowo śmigłowiec ma być malowany, to całościowe stosowanie folii. Niemniej wrażenia dobre - bardzo lubię oglądać proces tworzenia, zawsze można coś dla siebie znaleźć.

Działaj Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj. Moim zdaniem jednak ma to jakiś sens. Po takiej "ciachance" jak ja robiłem, mogę teraz to jakoś przykryć. Mogę odtworzyć wypukłe nity. Układanie paneli z blach tak jak to jest na śmigłowcu, trochę jednak "uwypukla" powierzchnię.

Może są lepsze metody dojścia do podobnego celu, mnie jakoś ta odpowiada. Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachy bomba, do spółki z nitowaniem, ale osłony wyrzutni ASO-2W wklejone tył na przód.

Dzięki. Jak ja mogłem dać tak ciała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj. Moim zdaniem jednak ma to jakiś sens. Po takiej "ciachance" jak ja robiłem, mogę teraz to jakoś przykryć. Mogę odtworzyć wypukłe nity. Układanie paneli z blach tak jak to jest na śmigłowcu, trochę jednak "uwypukla" powierzchnię.

Może są lepsze metody dojścia do podobnego celu, mnie jakoś ta odpowiada. Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie.

 

I to mnie przekonuje. Rzeczywiście gdzieś umknęła mi kwestia konieczności "wyrównania" powierzchni po całej chirurgii.

 

PS. Michał ma oko. Tylko nie zawsze wiemy, żeby zapytać wcześniej. Zaraz zrobię sobie listę wątpliwości i wyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dalszy ciąg pracy z zawijaniem sreberek. Przyszedł czas na skrzydełka. Oby był to dobry znak i dodał skrzydeł naszym orłom we Francji.

Mała aktualizacja. Oczywiście nie jest to jeszcze efekt końcowy . Trzeba trochę poprawić tu i tam.

1I1dVTe.jpg?1

Lw0nWyf.jpg?1

eEOKRDg.jpg?1

CMBY7Av.jpg?1

Teraz mam zamiar wrócić do kabiny i zacząć przygotowywać owiewkę i drzwi. W samej kabinie zostało do zrobienia kilka przyrządów których nie robiłem wcześniej aby się nie poniszczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam, mam na imię Grzegorz. Chyba już o mnie zapomnieliście.

Zrobiłem sobie zamierzoną przerwę w budowie tego modelu, ale czas wracać.

Czas wykończyć wnętrza kabin. Zrobiłem fotele pilota i strzelca, jeszcze wymagają trochę pracy, ale coś widać.

sp9zMGS.jpg

9tNEUY4.jpg

Zacząłem trochę grzebać z wykonaniem osprzętu do kabiny strzelca, bo tam trochę tego jest.

eNFfH7z.jpg

To w dalszym ciągu sprawa rozwojowa, powiedzmy pierwsze podejście.

Zrobiłem przymiarkę do kabiny i tak to w tej chwili wygląda.

t1pqEYm.jpg

2mHbWPo.jpg

W8Uq7p8.jpg

Muszę to trochę podmalować i ocenię jak to wygląda.

Zrobiłem osłony wyrzutników, na razie wsunięte na sucho.

d7q1kaE.jpg

To tak na dzień dobry po długiej przerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Prace nabierają tępa.

Cały czas kombinuję i planuję kolejność pracy.

Na tą chwilę postanowiłem że zrobię sobie korpusy podstawowych podzespołów.Pomoże mi to na sucho dopasować czy wszystko pasuje , jak będzie ok. to zacznę to stopniowo malować i uzbrajać w przewody.

Zrobiłem wręgi na górze kadłuba.

yQIIjTE.jpg

Przyszedł czas na wykonanie przekładni głównej. Było trochę myślenia jak się za to zabrać. Zacząłem od rozrysowania gabarytów zewnętrznych. A potem to już krok po kroku zaczęło coś z tego wychodzić, i wyszedł taki oto "kociołek", przepraszam przekładnia główna.

z52Ph1M.jpg

xAr3Osf.jpg

W brew pozorom nie było kłopotu z wykonaniem bloków hydrauliki. Na razie są to tylko bloki bez rurek.

LYXQTgW.jpg

2njNtyN.jpg

W kadłubie przygotowałem otwory montażowe do zamocowania przekładni głównej. Po tej operacji można było zrobić przymiarkę na sucho wykonanych podzespołów.

WLy46rK.jpg

gt6BOIU.jpg

Coś widać, a to dopinguje do dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.