Skocz do zawartości

Milicyjny UAZ-469B, Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 528
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No ten szyld o wiele lepiej wygląda . Co do koksownika to zły pomysł bo zomoza jest w letnich mundurach . Co do kolorów to zasadniczo były 2 rodzaje jeden taki bardziej szary(wcześniejszy) drugi taki bardziej szaroniebieski (późniejszy) Działaj dalej jesteś obserwowany .Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
No ten szyld o wiele lepiej wygląda . Co do koksownika to zły pomysł bo zomoza jest w letnich mundurach . Co do kolorów to zasadniczo były 2 rodzaje jeden taki bardziej szary(wcześniejszy) drugi taki bardziej szaroniebieski (późniejszy) Działaj dalej jesteś obserwowany .Pozdrawiam A.

Szyld zeszlifowałem do wielkości kalki. Pomaluję go na granatowo i na to nałożę kalkę.

Panowie racja koksownik odpada.

Na razie jestem uziemiony, ponieważ zamówienie na wszystko złożę dopiero, prawdopodobnie we czwartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Nad historią jeszcze pomyślimy. A tym czasem przyszły zamówione elementy podstawki.

Jak jest podstawka, to musi być grunt pod nogami.

sLyKSoX.jpg

Na podstawce znajdzie się część chodnika, bruk i tory.

zQRMqeh.jpg

 

 

No ale niestety galerii nie będzie w ten weekend.

Zamówiłem farbki dark blue oraz marine blue.

Okazało się, że są to te same odcienie którymi była galeryjka pomalowana wcześniej. Nic nie mają wspólnego z kolorem granatowym.

faeDgyS.jpg

 

Zamówiłem już kolory granatowe:

- A121 US Navy Blue Gray M - 485 Pactra 121

- Navy Blue USN - Semi-Gloss Model Master 2158

Wyżej wymienione kolory, wydają mi się odpowiednie.

 

 

Chciałem przeprosić, ale przez moje niedopatrzenie galeria musi być przeniesiona ma przyszły weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Porównałem kolory jakie mi przyszły i nieco odbiegają od koloru jaki ma być na galeryjce.

Cztery granatowe prostokąty, to kolor galeryjki.

ZV2yjz7.jpg

 

Gdzieś wyczytałem, żeby zmieszać czerwony z niebieskim, wtedy otrzymamy granatowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Nie wiem skąd ci przyszły do głowy kolory Navy Blue.

Z translatora.

Wpisałem "granatowy" i pokazało mi trzy nazwy "Navy blue", "Pomegranate", i "Shell"

No to wybrałem navy blue, a że nie miałem jak porównać, ponieważ na stronie sklepu, kolory były bardzo zbliżone do tego który potrzebuję no to długo się nie zastanawiałem.

Wg wzornika który posiadam to najbardziej zbliżony kolor to Model Master Acryl 4660 Dark Blue (G)

Porównując kolor Dark blue na stronie sklepu, wydaje się on za jasny dlatego trzymałem się od niego z daleka.

A jaki masz wzornik kolorów jeśli można wiedzieć?

Może warto by się zaopatrzyć w taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Kapitan Bomba napisał:
Malowany, kupiony lata temu.

Wzorniki do kupna masz tu: http://www.mojehobby.pl/catalog/Wzorniki-kolorow.html

Tak myślałem.

Dzięki, będę musiał kupić.

 

Zapomniałem wcześniej napisać, że farbę 'Dark Blue" posiadam z Vallejo i nieco się rożni od koloru granatowego.

Może farba z MM jest ciemniejsza bo jak wiadomo farba, farbie nie równa.

qCyN59I.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Gdzieś wyczytałem, żeby zmieszać czerwony z niebieskim, wtedy otrzymamy granatowy.

Spodziewałbym się raczej fioletowego.

Tak zgadza się.

W tym artykule było napisane, żeby czerwony dawkować ostrożnie do koloru niebieskiego , ponieważ zbyt duża ilość czerwonego i zamiast granatowego otrzymamy fioletowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Znalazłem w końcu odpowiedni lakier i pomalowałem nim galeryjkę. Chyba kolor jest dobry?

Natomiast teraz trafiły mi się jakieś masakryczne kalki, po prostu się rozpadały.

Ale jakoś się udało je złożyć. Jeszcze kiedyś zrobię lekkie poprawki napisów, choć trzeba się dokładnie przyjrzeć by coś zobaczyć..

dD53Gv0.jpg

 

ZQrGRyi.jpg

Z tyłu to nie uszkodzona kalka, tylko odbicie światła.

T3ilQKi.jpg

 

Właśnie robię zdjęcia do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.