Skocz do zawartości

Milicyjny UAZ-469B, Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Ale szczerze to ta podstawka... yy n nie licuje do ładnego modelu , frezowanie delikatnie ujmując pozostawia wiele do życzenia i chyba nawet ręcznie można by te rowki nie co lepiej wyfrezować...

a na "opakowanie" polecam http://www.ebay.pl/itm/Acrylic-Cube-Display-Stand-Square-5-Sided-Box-Perspex-Tray-Retail-Shop-Holder-/390841690387?var=&hash=item5afffae913:m:mVlrNwm65_-sGC8hKGCGElg

zdecydowanie subtelniejsze

Gratulacje fajnego modelu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 528
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model jest fantastyczny Widać, ile serducha w niego wsadziłeś i jak bardzo przykładałeś się do każdego drobiazgu. Gratulacje Natomiast podstawka... Ja wiem, że każdy ma swoje gusta i moja opinia jest tak samo subiektywna, jak nic nie znacząca dla Ciebie, ale pozwól, że ją wyrażę. Nie warto było tracić nerwów i tyle czekać na ten kawałek deski. Jest fatalny, to kilkustopniowe frezowanie i rów wyrzezany pod gablotkę przytłaczają niewielki i delikatny (jeżeli tak można powiedzieć) model. Szpachlowanie na jednym z rogów też jej nie pomaga. Ale to tylko pierwsze wrażanie, potem UAZ przykuwa uwagę i o podstawce się zapomina Bardzo możliwe, że jak zrobisz ten kawałek ulicy i ją zaludnisz, to całość będzie lepiej wyglądać. To tyle mojej niepotrzebnej opinii Jeszcze raz gratuluję bardzo udanego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dziękuję wszystkim za bardzo miłe słowa, które zachęcają do dalszej pracy.

Cieszę się że model wam się podoba

 

Otrzymałem odpowiedz na drugie pytanie, które brzmiało:

Jeszcze mam jedno pytanie.

UAZ widoczny na powyższym zdjęciu ma białe pasy i napisy.

Widziałem także UAZ'a tego samego koloru, ale z niebieskim pasem i napisami.

Co oznaczały te kolory pasów i napisów na nadwoziu? Czy z niebieskim pasem i napisami to była wersja dla dowódcy czy coś podobnego?

 

Odpowiedz:

O nie ! To zmiana sposobu oznaczania samochodów. Uaz był zawsze oliwkowy, inne samochody Milicji nie zawsze były niebieskie. Wcześniej były białe lub kremowe i miały niebieski pas i napis Milicja, a wcześniej nawet MO / ale chyba już nie UAZ 69 prędzej GAZ/. Stąd wczesne UAZ- y miały niebieski pas. Ale były to raczej starsze wersje z małymi białymi światłami kierunkowskazów przednich i okrągłymi puszkowatymi światłami tylnymi.

Pomijam kolory nietypowe radiowozów gdyż i takie były np. zielony. Nie odpowiem dokładnie ci od kiedy wprowadzono te zmiany, ale jak poszukasz chyba nawet w tym forum to na pewno znajdziesz.

 

PS.

Dzisiaj znalazłem w skrzynce Avizo. Co oznacza żechyba , dotarły do mnie syreny fototrawione.

Może uda mi się jeszcze, je jutro założyć i pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Takie cóś przypadkiem znalazłem

UAZ 469 MILICJA

 

Przeróbka gotowca z KAP

Dużo by trzeba włożyć pracy, żeby te niezgodności doprowadzić do porządku.

 

Panowie, mój UAZ już ma syreny na swoim miejscu. Wygląda dużo, dużo lepiej

Dzięki za pomysł i namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Panowie wybaczcie, ale "Photobucket" nie chce załadować mi zdjęć z komputera na serwer, próbowałem rano zaraz po przyklejeniu syren.

Przez cały dzień dopieszczałem i pakowałem modele na konkurs. Skończyłem dopiero o 18.30.

Teraz chciałem wstawić zdjęcia UAZ'a i dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Photobucket zaczął działać, więc wrzucam zdjęcia.

 

Syreny początkowo były płaskie, musiały zostać wyprofilowane.

4C6Ew4p.jpg

Odnośnik wielkości.

lrnyMI5.jpg

I bezpośrednio po przyklejeniu na samochodzie.

AT3A4Ep.jpg

 

Ostatecznie wyglądają lepiej, ponieważ zostały pomalowane, z wash'owane, i polakierowane.

Nie zrobiłem zdjęć, jak prezentuje się model w ostatecznym ułożeniu. Brakło mi czasu gdyż śpieszyłem się by zdążyć zarejestrować model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz panie te syrenki to jest malina . A to badziewie co podlinkowałeś, nie dość że kiepsko zrobione to jeszcze ma skaszanione tablice rejestracyjne, UAZ-y zaczęły trafiać do Polski po roku 1975 (wtedy nastąpiła reforma administracyjna) i weszły tablice 3 litery 4 cyfry. Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
...No teraz panie te syrenki to jest malina ....

 

Żeby nie było za słodko, to sorry ale jestem na "nie". Po co je tak ciapałeś tą farbą? W oryginale to zwykły kawałek blachy jest...

 

Zwykły kawałek blachy, ale nie tego koloru co ma być więc w tym celu "ciapałem farbą".

Jak pisałem to było chwile po przyklejeniu i próbie koloru. Kilka razy zmywałem farbę z nich, tak że wyglądają inaczej.

Niestety nie dam zdjęć, bo modelu już nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No teraz panie te syrenki to jest malina ....

 

Żeby nie było za słodko, to sorry ale jestem na "nie". Po co je tak ciapałeś tą farbą? W oryginale to zwykły kawałek blachy jest...

 

Zwykły kawałek blachy, ale nie tego koloru co ma być więc w tym celu "ciapałem farbą".

Jak pisałem to było chwile po przyklejeniu i próbie koloru. Kilka razy zmywałem farbę z nich, tak że wyglądają inaczej.

Niestety nie dam zdjęć, bo modelu już nie mam.

 

Było, minęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.