Skocz do zawartości

Milicyjny UAZ-469B, Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
.... Ja już sam nie wiem.... :

 

No to jest nas dwóch... Tu jest sporo ciekawostek i Goście siedzą w temacie, jak Ci zależy:

 

http://www.forum.milicja.waw.pl/viewforum.php?f=3&sid=7a4d5b28cb958f8cc6c94ede0d339259

 

Dzięki Dorotka, patrzyłem na to forum, ale chyba, będę się musiał tam zarejestrować, byśmy się dowiedzieli jak to tak naprawdę było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 528
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pojazd jest OK. Jak już pisałem w tym wątku, każda służba dostawała inne UAZ-y, milicyjne były jaśniejsze i malowane półmatem (jak Twój), wojskowe były ciemniejsze i malowane matem z uchwytami do podczerwieni na reflektorach, chociaż w WOP-e były i takie i takie jak też różne ich mutacje u mnie w kompanii było ich 8-10 szt. i wierzcie mi nie było 2-óch takich samych, od jasnych do prawie czarnych zimnozgniłozielonych. także jak zrobisz to będzie dobrze ( chyba że masz zdjęcia konkretnego egzemplarza). Nie rozumiem dlaczego nie z filmów fabularnych np. taki 07 był kręcony przy użyciu oryginalnego sprzętu , a w latach 80-tych nie było prywatnych UAZ-ów, posiadały je tylko wojsko,służby i instytucje.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety pamięć jest zawodna

Nie upieram się. Tak mi się tylko jakoś kolorystycznie nie zgrywało. Pewnie dlatego, że ten MO-blue jest bardzo intensywny w stosunku do łagodniejszego optycznie koloru nadwozia.

No, ale to moje prywatne zdanie i nie każdy musi się z nim zgodzić. Super fura, dalej podglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Nie rozumiem dlaczego nie z filmów fabularnych np. taki 07 był kręcony przy użyciu oryginalnego sprzętu , a w latach 80-tych nie było prywatnych UAZ-ów, posiadały je tylko wojsko,służby i instytucje....

 

Jedynie dlatego, że wyczytałem na mądrym Forum którego adres podałem, że na planach filmowych scenografowie potrafili różne rzeczy robić z dostarczonymi im egzemplarzami, aby im do koncepcji pasowały. Ale ani się nie mam w tej materii za fachowca, ani się nie upieram...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny model. Az reka sama szuka kamienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

No niestety z Forum Milicyjnym nici, zero odzewu, więc się chyba nie dowiemy jak to było.

 

Co powiecie jak zrobię jedną stronę z otwartymi drzwiami np. od strony pasażera, a od kierowcy drzwi będą pozamykane

 

Całość fajna, ale za „szkło”, to Ci się „ochrzan” należy, bo psuje efekt: szyby przednie nie wyglądają dobrze – rysy jak diabli, brak uszczelek, kierunki przód brak uszczelek, Halogeny, nie wiem co chciałeś osiągnąć… Czyli fajny, ale….

 

Uszczelka szyby przedniej i kierunkowskazów zrobiona.

Teraz biorę się za lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dobrze, otwarte zostawię od strony kierowcy.

 

Mam jeszcze jedno ważne pytanie.

Szukałem po zdjęciach, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, czy podczas pacyfikacji kopalni Wujek, UAZ'y brały udział?

Jak pisałem nie znalazłem zdjęcia z pacyfikacji na których są jakieś UAZ'y.

 

I bardzo proszę podać w jakich wydarzeniach po wprowadzenia stanu wojennego w 1981r na pewno brały udział:

· 14 grudnia 1981 (poniedziałek) - pierwszy dzień roboczy stanu wojennego. Solidarność w odpowiedzi na wprowadzenie stanu wojennego zaczyna organizować strajki. Wojsko otacza Stocznię Gdańską

· 15 grudnia 1981 - pacyfikacja kopalni "Manifest Lipcowy"

· 16 grudnia 1981 - pacyfikacja kopalni Wujek przez ZOMO i wojsko, 9 zastrzelonych i 21 rannych górników

· 17 grudnia 1981 - ZOMO rozbija manifestacje w Gdańsku i w Krakowie. W Gdańsku ginie jedna osoba a dwie inne zostają ranne.

· 20 grudnia 1981 - koniec strajku w Porcie Gdańskim

· 23 grudnia 1981 - pacyfikacja Huty Katowice. Stany Zjednoczone wprowadzają sankcje gospodarcze przeciwko PRL.

· 28 grudnia 1981 - pacyfikacja kopalnii Piast, koniec ostatniego strajku okupacyjnego. Ambasador PRL w Japonii Zdzisław Rurarz prosi o azyl polityczny w Stanach Zjednoczonych. Zostanie on zaocznie skazany na karę śmierci przez sąd wojskowy.

· 5 lutego 1982 - rozpoczynają się, najpierw w Świdniku, potem w innych miastach, manifestacje spacerowe - masowe wychodzenie na spacery w czasie trwania dziennika telewizyjnego o 19:30

· 11 lutego 1982 - celem zwalczenia manifestacji spacerowych w Świdniku wprowadza się godzinę milicyjną od 19:30

· 31 sierpnia 1982 - demonstracje w całym kraju w rocznicę porozumień sierpniowych. Trzech demonstrantów zabitych przez milicję w Lubinie

· 31 grudnia 1982 - zawieszenie stanu wojennego

· 14 maja 1983 - milicjanci zamordowali Grzegorza Przemyka

Tekst aczerpnięty z Wikipedia.pl

 

 

Wiem że to pytanie może wydawać się głupie, ale chodzi mi o zrobienie tabliczki. Chcę uniknąć sytuacji, w której jakaś osoba podejdzie do mnie i powie, że w tym, a w tym, wydarzeniu te wozy nie brały udziału " a wiem to z tąd, bo tam byłem".

Po prostu chcę mieć pewność

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czyli to by było to wydarzenie.

· 17 grudnia 1981 - ZOMO rozbija manifestacje w Gdańsku i w Krakowie. W Gdańsku ginie jedna osoba a dwie inne zostają ranne.

Ok jedno wydarzenie udokumentowane zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Kapitan Bomba napisał:
Napisz po prostu:

 

ZOMO - bijące serce PARTII

 

Jak znam życie, to wazon w Bielsku masz pewny.

Dzięki Kapitanie

Tytuł byłby ciekawy.

 

Piotr111dzięki za linki.

 

Dzisiaj ostatni weekend na dokończenie UAZ'a przed konkursem.

Dorotka uszczelki szyby przedniej i kierunkowskazów zrobione.

Lusterka zrobione. Na lusterka z tyłu pójdzie jeszcze mat. Farby jest cienka warstwa, a wygląda jak by było 5 grubych. W późniejszym czasie jak kupię folię lustrzaną, to dam na lusterka od frontu.

OeHdP9S.jpg

 

o5JBkxQ.jpg

 

Całość wygląda tak.

obRKiOC.jpg

 

NnqKDrE.jpg

 

HxKlhSJ.jpg

 

70fF57Z.jpg

 

s2f77dp.jpg

 

4sSZ02U.jpg

 

pr2i8RJ.jpg

 

58osRZh.jpg

 

 

 

Jeszcze tylko małe poprawki lakiernicze, pigment, dopieszczanie i finito.

 

Niestety z podstawką się na pewno nie wyrobią, nawet znać nie dadzą na jakim są etapie, więc zmuszony byłem kupić na Allegro.

Kupiłem podstawkę obrotową z lustrem, zobaczymy jak ro będzie się prezentowało.

A jak nie to postawię go na zwykłym kocku z drewna i też będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model nabiera realizmu, jak dojdzie podstawka i chłopaki to będzie hicior.

 

Popracowałbym jeszcze nad kogutem (podstawka czarna bądź srebrna).

 

No i jak dla mnie znacznie odstają od całości syreny.

Pomyśl nad ich zmianą, bo są w takim miejscu, że mocno je widać, a w każdym momencie dałoby się je zmienić.

Może zrobienie przedniej części z blaszek byłoby rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Grzes ma trochę racji, jakbyś przody syrenek zrobił z jakiejś fototrawiennej kratki to by było super , ale za lusterka to należy się tęgie lanie , w tym ich ustawieniu co widzi kierowca Bo ja sądzę że nic nawet siebie ( muszą być skierowane w stronę kierowcy, jak jeździsz autem to powinieneś wiedzieć o co chodzi) poprawić mi to ale już Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Model nabiera realizmu, jak dojdzie podstawka i chłopaki to będzie hicior.

 

Popracowałbym jeszcze nad kogutem (podstawka czarna bądź srebrna).

 

No i jak dla mnie znacznie odstają od całości syreny.

Pomyśl nad ich zmianą, bo są w takim miejscu, że mocno je widać, a w każdym momencie dałoby się je zmienić.

Może zrobienie przedniej części z blaszek byłoby rozwiązaniem?

Podstawka zamówiona i czekam, może się w końcu doczekam. Panowie też będą, tylko trzeba nad nimi popracować.

Podstawka czyli domyślam się że chodzi o galeryjkę czy o tą okrągłą podstawkę pod kogutem?

 

No Grzes ma trochę racji, jakbyś przody syrenek zrobił z jakiejś fototrawiennej kratki to by było super , ale za lusterka to należy się tęgie lanie , w tym ich ustawieniu co widzi kierowca Bo ja sądzę że nic nawet siebie ( muszą być skierowane w stronę kierowcy, jak jeździsz autem to powinieneś wiedzieć o co chodzi) poprawić mi to ale już Pozdrawiam M1A1(HA)

Lusterka się poprawi.

 

Co do syren to nie ma najmniejszego problemu. Jeżeli wiecie to podajcie mi tylko namiar na osobę, która mi to zaprojektuje i wytrawi to złożę zamówienie. Wielkie to nie jes,t bo ma to 4mm średnicy.

Też nie bardzo mi się podobają, ale lepsze to niż nic.

Sam tego nie zrobię, bo nie mam do tego miejsca ani narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do syren to nie ma najmniejszego problemu. Jeżeli wiecie to podajcie mi tylko namiar na osobę, która mi to zaprojektuje i wytrawi to złożę zamówienie. Wielkie to nie jes,t bo ma to 4mm średnicy.

 

Może PepsiAdam na fb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.