Skocz do zawartości

Milicyjny UAZ-469B, Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 528
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Witam.

Dziękuję panowie za pomoc.

Panowie syreny już zamówione. Widziałem już rysunek.

Zamówiłem sobie 20 szt. Będzie na kolejne modele.

 

Dzisiaj siedzę nad modelem od godziny 10 rano do teraz.

Zostały mi jeszcze drzwi do przyklejenia.

Ale niestety nie będzie tak jak pisałem, zrobię przód otwarty z obu stron a tył zamknięty. Muszę tak zrobić ponieważ nie puszcza mnie plandeka.

Podpórka maski zrobiona.

Stelaż polakierowany pół matem.

Makinen Wszystkie koła pryśnięte matem.

Szyby wyglądają dobrze, choć na zdjęciu wyszły jakieś paprochy i wydaje się jak by były matowe. Wcale tak nie jest.

zkdwK6y.jpg

 

k81LgxZ.jpg

 

tB6wxgA.jpg

 

FBfnONU.jpg

 

FGaInyB.jpg

 

EPr42YC.jpg

 

Podpórka maski zrobiona. Przewody odnowione.

aIssZJb.jpg

Plandeka przetarta suchym szarym pędzlem.

CD7QsJF.jpg

 

CLtm4Dl.jpg

Podwozie odnowione.

cWNOD8i.jpg

 

Zostały tylko drzwi do przyklejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
.... Szyby wyglądają dobrze, choć na zdjęciu wyszły jakieś paprochy i wydaje się jak by były matowe. Wcale tak nie jest.....

 

Całość fajnie wygląda, a co do szyb możemy się umówić, że jest lepiej niż było... ;)

Szyby przetarłem sidoluxem. Rysy zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jeżeli ma stać na lustrze to ta rura jest nie teges , miska olejowa raczej czarna i silnik oraz skrzynię biegów trochę zaoleić bo nie należały do szczelnych .

Miska jest czarna i była pobrudzona, silnik i skrzynia były zaolejone, ale dzisiaj prysnąłem spód matem i wszystko zniknęło. Spokojnie poprawię to.

Co z wydechem jest nie tak? Może inaczej, co jeszcze mam z nim zrobić, by było ok? Jest za jasny, za ciemny?

No dobra lusterka poprawione i żeby mnie to było przedostatni raz. Bartek pytał co z zomowcami dołączę się i ja Pozdrawiam M1A1(HA)

Będę się starał.

Odpowiadałem co z Zomowcami, ale napiszę jeszcze raz.

Zajmę się nimi oraz podstawką, jak skończę model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Panowie, czy wystawilibyście model w konkursie, na takiej obrotowej podstawce?

sqyWwTN.jpg

Czy załatwialibyście na szybko obojętnie jaką, podstawkę drewnianą

Pytam, ponieważ producent podstawek, mimo iż napisał że zdąży wykonać mi podstawkę na konkurs, to olał klienta kompletnie.

Tak że zostałem z niczym. Mimo iż podstawkę zamawiałem dawno temu i można by przez ten czas wykonać kilkadziesiąt takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drewnianej lepiej. To nie ferari.

 

producent podstawek, mimo iż napisał że zdąży wykonać mi podstawkę na konkurs, to olał klienta kompletnie.

Z producentami kalkomanii na zamówienie jest tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo to lustro wygląda (przynajmniej do tego modelu).

 

Zrobiłeś świetny, realistyczny pojazd.

Moim zdaniem idź w podstawkę z imitacją ulicy, zwłaszcza, że jeszcze chcesz zrobić ZOMOwców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak nie znajdziesz innej alternatywy to wal z tą!

Choc do soboty jeszcze kilka dni jest, może coś upolujesz

 

ja kiedyś znalazłem podstawki drewniane w sklepie myśliwskim.

Takie okrągłe deseczki przeznaczone na trofea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Pytam, ponieważ producent podstawek, mimo iż napisał że zdąży wykonać mi podstawkę na konkurs, to olał klienta kompletnie.

Tak że zostałem z niczym. Mimo iż podstawkę zamawiałem dawno temu i można by przez ten czas wykonać kilkadziesiąt takich....

 

Rozumiem, że chodzi o firmę IZMOD, czyli "I Zapomnij Modelarzu o Dostawie"... Ja zamówiłem 3 tygodnie temu i po awanturach dziś ma do mnie dotrzeć. Ciekawe tylko czy taka jaka miała być? Ta firma to jakaś kosmiczna pomyłka... Ich produkt jest jednak dostępny bez problemu na mojehobby... Może tam zobacz? Ten stojak co pokazałeś to lipa wg. mnie jest ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
jawkers napisał:

Pytam, ponieważ producent podstawek, mimo iż napisał że zdąży wykonać mi podstawkę na konkurs, to olał klienta kompletnie.

Panowie chciałem cofnąć powyższe słowa które napisałem. Podstawka dzisiaj do mnie dotarła. Tak że UAZ ma na czym stać na konkursie.

Przepraszam bardzo Pana wykonującego podstawki

UAZ będzie stał na pustej podstawce.

dD5tIzV.jpg

 

wGsLvbK.jpg

 

Yg4pqBE.jpg

 

9cb2zkz.jpg

 

xzwsUcP.jpg

 

9J3mvbH.jpg

 

 

Teraz druga sprawa.

Na Forum Milicyjnym zadałem pytanie:

 

jawkers napisał:
Razem z kolegami na forum modelarskim, zastanawiamy się czy galeryjka z napisem "MILICJA" występowała w kolorze nadwozia z jakim był pomalowany samochód, czy tylko w kolorze niebieskim mimo iż samochód miał kolor zielonkawo brązowy, czy oliwkowy, taki jak model poniżej?

Pomyślałem, że tu na forum otrzymam odpowiedz, ponieważ nigdzie nie mogliśmy znaleźć nic na ten temat

 

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki.

 

Taką odpowiedz otrzymałem:

 

XXX napisał:
Nigdy nie widziałem galeryjki innej niż niebieska na UAZ-ie. Czasem był to sam kogut bez reklamy ale rzadko. To UAZ czasem bywał niebieski / choć nie fabrycznie/ .

Także sprawa galeryjki się wyjaśniła

 

Zadałem kolejne pytanie ale o nim napiszę jak otrzymam odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.