Skocz do zawartości

[G] M983 Tractor w/M901 Launching Station - Trumpeter 1:35.


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Życząc wszystkim Spokojnych Świąt chciałbym zaprezentować skończony model ciągnika M983 z naczepami z wyrzutnią rakiet Patriot oraz radarem. Zestaw a w sumie dwa zestawy (bo Trumpeter nie wiadomo po co i dlaczego podzielił ten zestaw) są w miarę nowe, niestety nie są najwyższych lotów. Sporo śladów po wypychaczach i nadlewek. Spasowalność jest całkiem dobra, jakość plastiku też. Jednakże całe zestawy są jakby przygotowywane w pośpiechu i brakuje trochę detali. Tak czy siak za zestaw kosztujący ponad 500zł otrzymujemy trzy duże elementy/pojazdy o całkiem dobrej jakości. Korzystając ze zdjęć z PrimePortal dodałem kilka detali. Kilka rzeczy zmieniłem a kilka po prostu pomalowałem bo instrukcja o tym nie wspomina. Lista jest długa i zawiera między innymi:

Pomalowałem:

- na biało z czarnymi pasami zbiornik przy kole zapasowym;

- na pomarańczowo rolkę na wysięgniku od koła zapasowego;

- na kolor gumy podstawę przy największym module na wyrzutni;

- na kolor gumy poduszki przy zawieszeniach;

- fartuchy przy kołach naczep;

- na żółto i czerwono elementy na końcu ramy ciągnika i na przodzie naczep.

- na kolor drewna bloki drewniane na błotnikach naczep;

Pordzewiłem:

- trochę wydech (miejscowo);

- resory przy ciągniki i naczepach.

Dodałem:

- antenę przy kole zapasowym na ciągniku;

- antenę na maszcie przy wyrzutni;

- linę na wyciągarce;

- przewody przy tej wyciągarce;

- przewody przy zbiorniku paliwa;

- przewody przy zbiornikach powietrza;

- przewody i druty przy silniku;

- przewody przy reflektorach na ciągniku;

- przewody przy silnikach podnośników;

- łańcuchy przy tych podnośnikach;

- łańcuchy przy blokach drewna;

- materiałowe osłony przy wywietrznikach modułów na wyrzutni;

- kilkanaście przewodów od największego modułu do mniejszych na wyrzutni i od mniejszych do wyrzutni;

- czerwone i niebieskie przewody pneumatyczne wraz z toczonymi końcówkami na ciągniku;

- przewody zasilające od radaru.

 

Zapraszam do oglądania:

 

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B001.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B002.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B003.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B004.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B005.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B006.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B007.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B008.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B009.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B010.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B011.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B012.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B013.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B014.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B015.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B016.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B017.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B018.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B019.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B020.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B021.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B022.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B023.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B024.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B025.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B026.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B027.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B028.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B029.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B030.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B031.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B032.jpg

Model_029%2B-%2BM983%2Bwith%2BPatriot%2B033.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie ten cały zestaw wygląda. Kawał podstawki to musi być.

Bardzo mi się podoba malowanie opon - można prosić o przepis?

Dziękuję bardzo. Podstawka jest spora, ciężko było sfotografować całość.

Opony malowane w banalny sposób - najpierw XF-85 Rubber Black a później suchy pędzel XF-19. I to wszystko.

 

No Chłopaku, kawał solidnej roboty. Piękny i ciekawy zestaw. Z ciekawości zapytam jakie wymiary ma podstawka?

A tak sobie popatrzyłem na napisy za szybą kabiny. Czy aby nie powinno być SGT. ENGELMANN, zamiast SET. ?

Dzięki wielkie.

Podstawka 30cm na 80cm. Największa jaką robiłem.

A na ten napis to nie zwróciłem bardzo uwagi i powiem szczerze nie wiem jak powinno być. Kładąc kalki skupiałem się żeby się nie rozpadły bo niektóre z niewiadomego powodu rozpadały się już w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypiasz czasami?masz jakąś pracę?Dom?i takie tam??? kawał klamota!Gratulacje!!
Sypiam, sypiam. Pracę też mam. I dom. I rodzinę. I takie inne też

To fakt, modele są spore, zastanawiałem się na początki nad podstawką 60cm ale ni chu chu nie dało się tego ustawić. Na 80cm też było ciężko.

Dziękuję bardzo za miłe słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponująco to wygląda ze względu na konfigurację i rozmiar. Bardzo mi się podoba pomysł i wykonanie. Oglądałem tę galerię kilka razy i każdym cieszyłem oko czymś innym. Zakładam, że kolejne odwiedziny również mnie mile zaskoczą. Świetny temat i wykonanie. Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponująco to wygląda ze względu na konfigurację i rozmiar. Bardzo mi się podoba pomysł i wykonanie. Oglądałem tę galerię kilka razy i każdym cieszyłem oko czymś innym. Zakładam, że kolejne odwiedziny również mnie mile zaskoczą. Świetny temat i wykonanie. Brawo!
Dziękuję bardzo za miłe słowa. Cieszę się, że się podoba, tym bardziej że włożyłem w całość sporo pracy. Trochę żałuję, że nie modele nie pojechały do Bytomia ale nie było się jak zabrać z taką podstawką.

 

Pogratulować, bo jest czego!
Dzięki wielkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewelacja..! Jako wielbiciel współczesnej technologii jestem zszokowany...

Podaj numery zestawów Trumpka..!

Dziękuję bardzo.

Zestawy to:

- ciągnik - 01021 HEMTT M983 Tractor

- wyrzutnia i radar - 01022 M901 Launching Station & AN/MPQ-53 Radar set of MIM-104 Patriot SAM System (PAC-2)

 

Te zestawy połączone i wzbogacone o np koło zapasowe (żywiczne), dodatkowe okablowanie, jakieś kalki, żywice, fototrawionki ma wypuścić teraz AFV Club AF35S87.

 

Recenzje masz dostępne np tu:

- Ciągnik na Cybermodeler

-

-

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda.

Mam pytanie czy na piasek nakładałeś tylko pigment, czy też go lekko kolorem psiknąłeś? I jakiego koloru pigmentu użyłeś?

Hmm, może tak. Jak miałem podstawę ze XPSu wyglądającą tak

IMG_3447.JPG

 

to na nią nałożyłem cienką warstwę masy składającej się głównie z gipsu z dodatkiem jakiejś starej fugi ale i odrobiny trocin (raczej drobnych), przesianej ziemi, trochę pociętych pakułów lnianych, pokruszonych suchych liści, połamanych ziół, drobnych kamyków i tak dalej. Co komu do głowy przyjdzie. Masa musi być w miarę gęsta i jednorodna, to znaczy się to do do niej dodasz nie może być za grube. Jak już wysmarowałem tą masą podstawkę to posypałem ją póki była mokra warstwą piasku dla szynszyli, też nie za grubo, żeby wszystko się przykleiło. Zrobiłem też od razu ślady opon i powciskałem kamienie.

Jak wyschło to do kubeczka nalałem trochę wody, wikolu i pigmentu w płynie. Używałem Śnieżki, piaskowy 61 i żółty słoneczny 12. Później pędzel gąbkowy, albo po prostu stary atomizer i psikasz losowo, trochę tu trochę tam. Mieszanka się zmieniała w międzyczasie jak dodawałem raz jednego, raz drugiego pigmentu albo wody.

Jak całość wyschła przemalowałem kamienie, posadziłem krzaczory i miejscowo używałem (naprawdę niedużo) pigmentów Vallejo 73102 i 73103.

I to chyba tyle. Czysty eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Z tego co widzę, to zestaw AFV zawierał będzie ciągnik i wyrzutnię rakiet - nie będzie zestawu radaru... Mylę się..?

Na to wychodzi. Nigdzie nie wspominają o radarze. Chociaż to przepak Trumpetera z dodatkowymi częściami ale żeby może zmniejszyć cenę zabrali radar a dodają żywice i kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest rozmach nie ma co....

trochę szkoda że to takie wielkie, gdyby było w 72 byłoby poręczniejsze ale jest czym oko nacieszyć

Wyszło super, nie mam do czego się przyczepić bo nawet ślady na piachu spasowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może w końcu będzie mnie stać na niego.
Przy obecnym kursie dolara to chyba na coraz mniej nas stać.

 

jest rozmach nie ma co....

trochę szkoda że to takie wielkie, gdyby było w 72 byłoby poręczniejsze ale jest czym oko nacieszyć

Wyszło super, nie mam do czego się przyczepić bo nawet ślady na piachu spasowane

Dziękuję bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.