Jump to content
Arnoxus

Nowy sprzęt

Recommended Posts

Witam, szukam porządnego aerografu do 500zł. Obecnie mam BD-180 . Który z tych polecicie:

1. Harder & Steenbeck 125503 Ultra

2. Badger Badger 1RV Renegade Velocity Ultra Fine

3. Wasza propozycja.

Mam tego Badgera. Po pięciu latach niezbyt intensywnego użytkowania, zwyczajnie się rozpadł...

Konkretnie to część doprowadzająca powietrze obluzowała się i wypadła z korpusu. Z tego co poczytałem w internecie, to nie pierwszy przypadek, tylko że w Stanach Badger daje dożywotnią gwarancję i wymienia aerograf na nowy. U nas masz chyba rok albo dwa.

PS. zamówiony z Japonii na eBay'u PS-770 dotarł w dwa tygodnie.

Mariucha jaki model masz?. O ile taniej niż w PL ?

Zdecydowałem się na PS274, razem z przesyłką kosztował mnie 372zł.

Żaden "artykuł", tylko następna spiskowa teoria na podstawie "własnego dochodzenia", jakich wiele ostatnio na ten temat.

A czy ktoś miał do czynienia z tym: Tamiya 74537 Spray-Work HG Airbrush - w/Integrated Cup ?

Miałem wersję z odkręcanym zbiorniczkiem i dyszą 0.3 (która z perspektywy czasu jest optymalna do pracy ze wszystkim). Żałuję, że sprzedałem.

Części do Proconów będą Ci tak potrzebne jak olej napędowy do hybrydowych Lexusów...

Lepiej bym tego nie ujął.

Tak czy inaczej jakbyś rzucał aerografem o podłogę lub wykorzystywał igłę do robienia otworów (innej przyczynę uszkodzenia ciężko mi sobie wyobrazić) części w Polsce są dostępne w M-zone (Procon) i Hobby 2000 (Tamiya).

Po analizie wstępnie wybrałem: PS- 274 Mr. Procon Boy Double Action (0.3 mm) , dobry wybór?. Albo ten Mr.Hobby PS-290 Mr. Procon Boy LWA Trigger Type (0.5 mm).

274 tak

274 + 290 tak

290 tylko jeśli masz też inny aerograf.

Czy do Mr Procon Boy LWA Trigger PS-290  są dostępne części zamienne w Polsce ?. Dziękuję wszystkim za rady, zdecydowałem się na PS-290.  Myślę, że do skali 1:32 i 1:24 będzie odpowiedni.

6 godzin temu, kozi84 napisał:

Czy do Mr Procon Boy LWA Trigger PS-290  są dostępne części zamienne w Polsce ?. Dziękuję wszystkim za rady, zdecydowałem się na PS-290.  Myślę, że do skali 1:32 i 1:24 będzie odpowiedni.

Części zamienne do PS-290 nie będą Ci potrzebne... 

Ale tak jak pisze karambolis, są w m-zone. 

Edited by mbrnnr

Używam od  pewnego  czasu 290 . I takie  wstępne  wrażenie , że jest  aero  wybitnie  do   prac "wielkopowierzchniowych". Jego  zaletą  jest "przepuszczalność"   . "500" podkład  bez  problemu. Ale  mi  się  zdaje ( albo  po prostu  nie  umiem ) że  marmurku  tym  nie  zrobię.  Mam zresztą  jakieś  inne aero do  tego  . Pytanie  do  bardziej zaawansowanych  użytkowników: czy  stosujecie  się  do  zaleceń  z instrukcji w  kwestii ciśnienia  i  odległości przy  fancupie? Czyli  10 - 20  cm  i   30- 40  psi? Jakoś  nie  nie  jestem  pewien  , czy  nie  za daleko?

4 minuty temu, golf czarny napisał:

Ale  mi  się  zdaje ( albo  po prostu  nie  umiem ) że  marmurku  tym  nie  zrobię. 

No nie zrobisz. :)

PS-290 jest zdecydowanie tylko do takich prac. Do marmurków nawet by mi nie przyszło do głowy go użyć (co innego PS-275), chyba, że do czegoś takiego jak to (Bayin Wu tam używa PS-290, warto obejrzeć):

Co do ciśnienia i odległości - do 10cm tak, więcej nie. Ciśnienie do 20PSI, ale raczej mniej. Najlepiej sprawdzić, szczególnie przy używaniu głowicy do owalnej plamki, jej kształt. 

7 minut temu, golf czarny napisał:

czy  stosujecie  się  do  zaleceń  z instrukcji w  kwestii ciśnienia  i  odległości przy  fancupie? Czyli  10 - 20  cm  i   30- 40  psi? Jakoś  nie  nie  jestem  pewien  , czy  nie  za daleko?

Pamiętaj, że dysza 0,5 to już jest taka, że później to już są chyba tylko samochodowe... Naturalne więc, że nie używa się tego tak, jak aerografu z dyszą 0,2 czy nawet 0,3. Ilość powietrza, a co za tym idzie - ilość farby, wymusza niejako większe ciśnienie i oczywiście wtedy też odległość. 

Średnica to jedno, kształt drugie. H&S przecież robi 0,6mm i można ją wsadzić nawet do Ultry.

Paul Budzik do podkładów sugeruje bodajże RG-3 i 0,8mm - do 1/32 nawet to rozumiem. 

Edited by mbrnnr

10 godzin temu, Mariucha napisał:

Pamiętaj, że dysza 0,5 to już jest taka, że później to już są chyba tylko samochodowe... Naturalne więc, że nie używa się tego tak, jak aerografu z dyszą 0,2 czy nawet 0,3. Ilość powietrza, a co za tym idzie - ilość farby, wymusza niejako większe ciśnienie i oczywiście wtedy też odległość. 

Czyli  robić jak  w instrukcji.  No to  się będę  uczył bo  GX ueno bl wychodził   średnio.   Co  do ilości  farby to  jest  ona zatrważająca. Oczywiście  można  malować na skręconym  ale i tak "pali jak smok"   ale też przecież  dużo  pokrywa.

Ja  mam  0,2 dwa  oprócz  tego "pistoletu" ale odczuwam pewien  niepokój  nabywczy w kwestii 0,3 . Nie  wiem.  Może  powinien  wyluzować...

Okrągła  to  normalnie  od  1 mm 😉 Ok spróbuję  do  10 cm.

Edited by golf czarny

0,3mm to podstawowy aerograf, jaki trzeba mieć. Ja mam cztery... :D

Jaki masz problem z PS-290 i Ueno Black? 

Wiesz, dokładnie kwestie związane z odległościami i ciśnieniem i tak okazują sie "w praniu" .Te podane mogą służyć jedynie za punkt wyjścia,  a przy użyciu możesz oczywiście wprowadzać jakieś zmiany.  
Ja zdecydowałem się kiedyś na PS274 z 0,3 i absolutnie nie narzekam. Podkład w 1:48 czy detale - o ile potrafię :) bez najmniejszego problemu. Uważam, że to świetna dysza uniwersalna, gdy nie ma się dwóch, czy trzech różnych aerografów. 

Edited by Mariucha

4 godziny temu, mbrnnr napisał:

0,3mm to podstawowy aerograf, jaki trzeba mieć. Ja mam cztery... :D

Jaki masz problem z PS-290 i Ueno Black? 

Prozaiczny.  Pomarańcza😟

Pomarańcza jest normalna przy malowaniu połyskiem. 

Ale pokaż może jak to wygląda.

4 minuty temu, mbrnnr napisał:

Pomarańcza jest normalna przy malowaniu połyskiem. 

Bo ja wiem?... Wydaje mi się, że jest to zazwyczaj efekt zbyt gęstej farby. 

Że by to było takie proste jak wszytko o czym wiesz jak działa w teorii...

golf, dawaj fotki.

• Like 1

Ja mam też problem pomarańczy. Farby Gunze, rozcieńczalnik Gunze, stosunek 1:3 (farba:rozcieńczalnik of coz), aerek 289-ka (0,3) i też mam często pomarańczkę...