Skocz do zawartości

Nowy sprzęt


Arnoxus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja swoją Ultrę oddałem zresztą w moich rękach była traktowana jako narzędzie do bardzo brudnych prac. Zapytam jednak kolegę w firmie czy nie bedzie sprzedawał swojej Ultry nie jest to aero za którym przepadamy więc albo jest u nas sporadycznie używany albo używany tak jak moja do najgorszych prac.

 

Jak coś będę wiedział dam znać w kolejnym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, Ja mam, ale mi sprzedawać nie wolno bo nie mam 200 postów a co za tym idzie oszukać mogę :) Mam dwa razy EWO 2in1, jedną Hanse 281 czarną i Ultrę 0,2. Żadna nie była używana do żadnych ciężkich prac wyłącznie do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, Ja mam, ale mi sprzedawać nie wolno bo nie mam 200 postów a co za tym idzie oszukać mogę :) Mam dwa razy EWO 2in1, jedną Hanse 281 czarną i Ultrę 0,2. Żadna nie była używana do żadnych ciężkich prac wyłącznie do malowania.

 

To tak z Twojego punktu widzenia zapytam czym różni się Hansa od Evo?

Czytałem, że ma połączony proporcjonalnie wydatek powietrza i farby, a nie jak w standardowym dwufunkcyjnym osobno regulujesz powietrze (nacisk góra-dół) i skok igły (przód-tył).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kupujesz chleb, kiełbasę wódkę, piwo, modele, to bierzesz z półki to regulujesz należność przy kolejnej wizycie?

Ale jak ktoś bardzo chce - nie ma problemu - wyślę "za pobraniem" lub po przesłaniu dokumentów firmy wyślę z terminem płatności 14 dni od daty wystawienia faktury.

 

PS. Nie traktuj tak tej swojej głowy przy tym upale bo ci nie służy:)

 

EDIT.

 

Hansa ma inna dyszę. Stały zbiornik, inaczej wykonaną regulację skoku igły oraz inny spust - bez regulacji i to wbrew pozorom jest bardzo fajne rozwiązanie.

 

Kolejna EDYTA

Własnie sprawdziłem - żadnej proporcjonalności nie widzę. Zawór otwarty - powietrze ma stały przepływ. bez względu jak daleko jest wychylona igła. I to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upał odebrał ci resztki poczucia humoru ?

 

Przeciwnie! A to miało być dowcipne??? Szkoda że nie napisałeś, bo po kimś kto ma "Szajbę" w awatarze spodziewałbym się większego polotu. No ale to tylko awatar i tylko pozory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, Ja mam, ale mi sprzedawać nie wolno bo nie mam 200 postów a co za tym idzie oszukać mogę :) Mam dwa razy EWO 2in1, jedną Hanse 281 czarną i Ultrę 0,2. Żadna nie była używana do żadnych ciężkich prac wyłącznie do malowania.

Zawsze można wysłać za pobraniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Jak dla mnie Badger.W każdym bądz razie co wybierzesz z tych dwóch aerografów będziesz zadowolony.Dostępność części w obu przypadkach jest także kwestia decyzji to rzut monetą jaka wypadnie opcja brać.Ja mam Badgera 105 patriot i jestem zadowolony.Pamiętaj,że to ty musisz nauczyć posługiwać się tym aero.Kazda z tych dwóch opcji poza BD -180 TO JUŻ INNA GALAKTYKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badger Patriot -ma fine 0,4mm dedykowana jest do niego też dysza i iglica ultra fine 0,3mm.Farbą mr hobby akryl uzyskujesz właśnie linię coś koło 0,3mm.Patrz jednak na dostępność części zapasowych do tych Procon boy.Dysze od ponad 80 zeta do ponad 100 w zależności od rozmiaru iglice ponad 40 zeta.Nie wiem jak z ich trwałością.Niech wypowiedzą się ci co je mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Procona, ale pomalowałem nim tylko 2 modele, z czego tylko 1 farbami modelarskimi (drugi migami i vallejo ). Nie narzekam, porównanie mam do chińszczyzny i z Procona 0,3 da się wiele wyciągnąć. Teraz będę dokupował też albo Procona albo Tamiyę.

 

Gdybym miał jednak wybierać z dwóch które podałeś to wybrałbym Badgera. Głównie dlatego, że w przeciwieństwie do Ultry ma regulację skoku iglicy, a ten ficzer bywa przydatny, zwłaszcza podczas delikatnego wypełniania paneli (na samolotach) czy modulacji kolorów. Zresztą, przy malowaniu detali też nie chcesz fluknąć kleksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam porządnego aerografu do 500zł. Obecnie mam BD-180 . Który z tych polecicie:

1. Harder & Steenbeck 125503 Ultra

2. Badger Badger 1RV Renegade Velocity Ultra Fine

3. Wasza propozycja.

 

Mam tego Badgera. Po pięciu latach niezbyt intensywnego użytkowania, zwyczajnie się rozpadł...

Konkretnie to część doprowadzająca powietrze obluzowała się i wypadła z korpusu. Z tego co poczytałem w internecie, to nie pierwszy przypadek, tylko że w Stanach Badger daje dożywotnią gwarancję i wymienia aerograf na nowy. U nas masz chyba rok albo dwa.

 

PS. zamówiony z Japonii na eBay'u PS-770 dotarł w dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.