Skocz do zawartości

Chemia


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Robił ktoś podkład tym specyfikiem (aero)? Jakie doświadczenia/uwagi/rady?

Tak - maluje się tym bardzo podobnie do Surfacera 1200. Rozcieńczenie od 1:1 do 1:4 + dodatek zmywacza Wamodu. Raczej od razu należy przemywać aerograf po użyciu bo jak zaschnie to nie jest łatwo. Słabo trzyma się części metalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem bo w modelu mam cienkie szczeliny, a szpachlówka Tamiya jest za gęsta, czy istnieją jakieś bardziej płynne szpachlówki albo czy można ją jakoś rozrzedzić?
Można rozrzedzić rocieńczalnikiem Gunze farbek serii C lub Tamiya Lacquer Thinner albo nitro lub acetonem. Płynna szpachlówka to Mr.Dissolved Putty produkowana przez Gunze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są szpachlówki w płynie, na przykład seria Gunze Surfacery 500, 1000 i 1200. Jednak, jeżeli masz szczelinę, to proponuję wziąć coś ostrego i wepchnąć szpachlówkę Tamiyi. To tylko luźna rada, bo nie wiem o jakiej szczelinie jest mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są szpachlówki w płynie, na przykład seria Gunze Surfacery 500, 1000 i 1200.

 

Nie radzę ich używać do zalewania szczelin ponieważ podczas schnięcia bardzo tracą na objętości i znowu mamy dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są szpachlówki w płynie, na przykład seria Gunze Surfacery 500, 1000 i 1200.

 

Nie radzę ich używać do zalewania szczelin ponieważ podczas schnięcia bardzo tracą na objętości i znowu mamy dziurę.

 

A czym radzisz, żeby zalewać takie szczeliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem w sklepie 3 - tzn sklep posiadal 3 i pokazywal mi kolo.

Butelka ksztalt ma kwadratowy , etykieta albo srebna albo czarna i byly matowe ,blyszczace i polmatowe.

W kwadratowych butelkach to widziałem jedynie olejne oraz sealer.

Model master ma:

Akrylowe - wodne30ml:

4636 Flat Clear Acryl (mat)

4637 Semi-Gloss Clear Acryl (półmat)

4638 Gloss Clear Acryl (połysk)

Olejne 50ml:

1560 Dullcote (mat)

1561 Glosscote (połysk)

2736 Gloss Clear Top Coat (połysk 15ml)

Nitro 30ml:

2015 Flat Clear (mat)

2016 Semi Gloss Clear (półmat)

2017 Gloss Clear (połysk)

jest jescze Sealer for Metalizer - lakier bezbarwny do metalizerów:

1409 Sealer 50ml

1469 Sealer 15ml

 

Każdą z nich przy odpowiedniej technice i rozcieńczeniu można malować i pędzlem i aerografem. Sealery są tylko do aerografu.

Czy coś jeszcze chciałbyś wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam go nakładać tak jak szpachlę??

Skalpelem lub czymś podobnym do małej kielni??

A czy zamiast Super gluta moze byc kropelka??

 

Jak weźmiesz na skalpel to przeciesz Ci odrazu klej zaschnie i po ostrzu.

Albo nakładasz prosto z tubki po przez załączony aplikator w w szczeline albo nakładasz np. igłą.

 

A pytanie czy można zamiast supergluta użyć kropelki jest chyba trochę nielogiczne.Oba to kleje CA różnią się tylko nazwą więc nie ma nic do rzeczy którego użyjesz.

 

Ostatnio sprawdzałem również metody na CA i proszek do pieczenia, taki zwykły najzwyklejszy.Testy wypadły pozytywnie i używam tej metody zamiast szpachli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu po wyszlifowaniu przed położeniem farby wszystkie miejsca w ktore dałem KROPELKE były pod palcem i na oko idealnie gładkie, a jak położyłem farbę to wyszły takie nierównosci??

Jak mam zmyc tę farbę z całego modelu aby położyc ją na nowo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to coś ode mnie

261a3c77328a91afm.jpg

TAMIYA EXTRA THIN CEMENT Jest to wspaniały klej modelarski.Łączymy dwie połówki modelu następnie pędzelkiem smarujemy klej który wnika w szczelinę i spaja połówki po 30 sekundach dociskamy i odpada problem szpachlowania. Kleji szybko jak na klej do polistyrenu, klej ma konsystencje wody. Kosztuje 26 zł w Jadarze.

 

 

Doszedl do mnie ten klej i prosze kogos o dokladnie info jak go uzyc - nie maluje calej powierzchni laczenia elementow , tylko lacze elementy i dopiero wtedy nakladam klej - w miejscu laczenia - tak ? Czy kleje normalnie i jak sie gdzies nie sklei to dopiero tego kleju uzyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie, szukam farb transparentnych badz markerow(szlyszalem, ze takowe sa), jesli mozecie poleccie mi cos bo nie moge nigdzie znalezc takich produktow. No i czy takie farby nalezy rozcienczyc pod aero(i czym najlepiej)szukam barw zielonej,niebieskiej oraz czerwonej do malowania wszelkiego rodzaju swiatel, szybek w smiglowcach itp.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to coś ode mnie

261a3c77328a91afm.jpg

TAMIYA EXTRA THIN CEMENT Jest to wspaniały klej modelarski.Łączymy dwie połówki modelu następnie pędzelkiem smarujemy klej który wnika w szczelinę i spaja połówki po 30 sekundach dociskamy i odpada problem szpachlowania. Kleji szybko jak na klej do polistyrenu, klej ma konsystencje wody. Kosztuje 26 zł w Jadarze.

 

 

Doszedl do mnie ten klej i prosze kogos o dokladnie info jak go uzyc - nie maluje calej powierzchni laczenia elementow , tylko lacze elementy i dopiero wtedy nakladam klej - w miejscu laczenia - tak ? Czy kleje normalnie i jak sie gdzies nie sklei to dopiero tego kleju uzyc ?

 

 

Najpierw łączysz na sucho dwa elementy a potem dotykasz tym pędzelkiem z kleju nad miejscem łączenia a klej sam wpływa do szczeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.