Skocz do zawartości

Chemia


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu nitro topi polistyren, więc czemu i nie ;)

No i nitro można z czystym sumieniem polecić przy klejeniu niektórych modeli MasterCrafta, ładnie wytopi nadmiar grubego plastiku od wewnątrz.

 

Ale do Eduarda nie mogę zastosować tak wysoce inwazyjnych chemikaliów do spojenia połówek kadłuba. Świętokradztwo

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu rozcieńczalnik nitro. Przymiotnik "czyste" pojawił się tam odnośnie dolewki nitro do kleju w poprzednim zdaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sądzi po sobie Zaraz tam odlał , to nie jest napój , że widać gołym okiem , a nikt tego nie ogląda na sklepie jak przyjmuję - wyciąga z kartonu i na półke , nie układa tego po jednym kleju tylko ma pare sztuk w rece , więc zwykla nieuwaga.

Ile razy w palecie napoju brakuje zgrzewki ,nakrętka od innego napoju,połowa butelki , gwintu w butelce nie ma - pracuje w tym , to wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu rozcieńczalnik nitro. Przymiotnik "czyste" pojawił się tam odnośnie dolewki nitro do kleju w poprzednim zdaniu.

Chodziło mi właśnie o rozcieńczalnik "nitro". Często używamy tego określenia (łącznie ze mną) na wszelkie substancje które są "nitro", czyli aceton, rozpuszczalnik nitrocelulozowy, mr.color thinner, MM lacquer thinner, tamiya lacquer thinner itp. Ale jak się popatrzy na składy chemiczny są one dość różne

Jak napisałeś o "nitro" to sobie pomyślałem że jest jakieś "czyste nitro", i stąd moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kleję plastik na: DRAGON - Rozcieńczalnik NITRO (do wyrobów nitrocelulozowych ogólnego stosowania). Skład, zawiera: ksylen (mieszankę izomerów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odlał? To bardzo nieuczciwe ze strony sprzedawcy i jednocześnie pasjonaty modelarstwa, w życiu bym nie wpadł na to, że osoba z naszego niejako środowiska może takie rzeczy robić. Dla mnie to przykre, że ktoś może sprzedać kobiecie, bo się nie zna coś wybrakowanego, może i nie byłbym tym tak bardzo zirytowany, gdyby nie fakt że to w ramach części prezentu urodzinowego. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z reklamacją.

Jednak problem może być. Po prostu sprzedawca może stwierdzić iż to Ty próbujesz od niego wyłudzić nową butelkę kleju.

Ja miałem kiedyś podobną sytuację z farbą vallejo. Po otwarciu w domu, okazało się iż zamiast jednolitej farby (matt varnish) pływają grudy. Sprzedawca nie przyjął, argumentując tym, że wcale nie u niego mogłem kupić tą farbę (na paragonie nie było wymienionej nazwy, ani numeru katalogowego farby).

Tak, czy owak, życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I koleś nie myśli - liczy aktualne zyski , nie wymieni , opchnąl shit i jest ok . Taki klient już nie wróci + namówi reszte żeby również nie kupowali. Farbke by wymienił 10zł w plecy w rankingu klietna +10hP :P

Mi ostatnio sprzedawca opuścił dosyć ładnie cene modelu - sam z siebie , bo dużo kupuje-jak tu nie wracać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie 22 zł nie robi, nie wymieni, wykręci starego i stałego klienta, to jego problem. Wtedy ja tam nie wrócę i będę odradzać gdzie tylko mogę innym. Tym razem jednak nie sprzedawał mnie, a żonie, jej nie zna, mógł też przeoczyć, to tylko człowiek, ja też popełniam błędy nieraz. Przeboleję 22 zł... nie będę się szarpać, ale mam nadzieję że jest uczciwy, zawsze był. No panoszki, dzięki za dyskusję

Trochę przeciągamy temat chemii, schodząc na dywagacje i sytuacje hipotetyczne oraz filozofię zachowań sprzedawcy A to temat na inny temat ;) Fakty będą jutro Pozytywnie zakończone - wstawię zdjęcie pełnej flaszki dla przykładu jak wygląda owy Extra Cement fabrycznie, negatywnie, to tylko zostawię notkę o sklepie w dziale o sklepach stacjonarnych i tyle

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I koleś nie myśli - liczy aktualne zyski , nie wymieni , opchnąl shit i jest ok . Taki klient już nie wróci + namówi reszte żeby również nie kupowali. Farbke by wymienił 10zł w plecy w rankingu klietna +10hP :P

Mi ostatnio sprzedawca opuścił dosyć ładnie cene modelu - sam z siebie , bo dużo kupuje-jak tu nie wracać ?

Skąd ja znam te masowe zniżki w lokalnym sklepie ,,po znajomości''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ja używałem do czyszczenia aero. Bardzo dobry specyfik i nawet tak bardzo nie śmierdzi - rzekłbym, że nawet przyjemnie "pachnie" (oczywiście to opinia subiektywna ).

 

Wracając do Cleaner'a - kilkanaście kropel pozwoliło przedmuchać aero do czystości z akrylowej Gunze H; kilka kropel na papierowy ręcznik i metalowa obudowa, dysza również czyściutkie. Widać jak szybciutko ten specyfik rozpuszcza farbę. Nadaje się do wszelkich metalowych narzędzi, aero, pędzli - NIE STOSOWAĆ DO PLASTIKU.

 

Dodatkowo wydmuchiwany zabrudzony Cleaner można zbierać do jakiejś innej buteleczki - po pewnym czasie rozpuszczona farba osiada na dnie, a reszta Cleanera może być do ponownego wykorzystania - to info od dystrybutora Gunze we Wrocławiu ( www.m-zone.pl ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle , że gra nie warta świeczki - te odlewanie. Butelka nie jest mała , 250ml , kosztowała mnie 36 zł i starczy na trochę - 2 miesiące ?.... Nie jest to wielki wydatek . A właściwości na pewno spadna po takiej przelewce - odparuje trochę pierwiastków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur D. white Spirit dostępny w sklepach dla plastyków. reggy polecił mi benzynke do zapalniczek. Za ponad 100ml dałem 6.5 PLN

 

truckertom sidolux to bardzo rzadki akrylowy lakier bezbarwny. Aplikujemy go prosto z opakowania. Schnie (w zależności ile go nalejesz) ok 4godzin, ale lepiej poczekać niż odbić palce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chciałem się spytać jak szybko schną farby z rodziny Vallejo Air (seria do aerografu). Wiem, że są to akryle i schną szybko, ale te są ze spowalniaczem schnięcia. Po jakim czasie można kłaść kolejną warstwę farb z tej serii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.