Skocz do zawartości

Chemia


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używał czegoś takiego?

Gunze Sangyo -M132 Mr. Masking Sol NEO

8d4daa31a972673c.gif

Lepsze to od Maskolu Wamodu?A przede wszystkim jak się rozprowadza i czy nie schodzi razem z akrylami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
miałem zamiar kupić płyny pod kalkomanie i na kalkomanie bo głównie chodzi o wyeliminowanie tzw. srebrzenia
Te płyny pomagają w nałożeniu kalki i zmiękczają ją, by ładnie rozłożyły się na nierównościach i liniach podziału - nie powodują wyeliminowania "srebrzenia".

 

"Srebrzenie" eliminuje się kładąc kalkę na powierzchnię pomalowaną lakierem błysk (Sido) a następnie na kalkę ponownie Sido. Pewnie są i inne metody ale ja stosuję właśnie tę - dobra, tania i sprawdzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał czegoś takiego?

Gunze Sangyo -M132 Mr. Masking Sol NEO

8d4daa31a972673c.gif

Lepsze to od Maskolu Wamodu?A przede wszystkim jak się rozprowadza i czy nie schodzi razem z akrylami?

Niedawno kupiłem ten specyfik i mam mieszane odczucia.

Nakłada się łatwo za pomocą wbudowanego w nakrętkę pędzelka.

Chciałem zabezpieczyć miedziane druciki pomalowane farbą akrylową.

Usuwając ten preparat po kolejnym malowaniu niestety razem z nim zeszło mi trochę farby

Trudno powiedzieć czy to wina preparatu czy moja bo nie dałem żadnego podkładu na miedziane druciki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co zrobic by nie paprac sie tak klejem ? nawet ten revela z igla potrafi dawkowac za duze krope. jak wy rozwiazujecie ten problem ? czesto mi sie model brudzi lub nie ladnie skleja czesci - zalane klejem.

 

Moze jakis tutorial o samym klejeniu czesci ?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Mam pytanko co zrobic by nie paprac sie tak klejem ? nawet ten revela z igla potrafi dawkowac za duze krope. jak wy rozwiazujecie ten problem ? czesto mi sie model brudzi lub nie ladnie skleja czesci - zalane klejem.

 

Moze jakis tutorial o samym klejeniu czesci ?

 

pozdrawiam.

Odpowiedz jest taka, że jednym klejem wszystkiego nie pokleisz - ten, o ktorym mowisz jest dobry do dużych powierzchni, zalewanie "od tyłu" etc. Natomiast ważne by w swoich "zbiorach" mieć kleje z pędzelkami np szerszym i włosowym - zdecydowanie ułatwia to pracę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam pytanie.

Niebawem użyję spreju Tamiyi z serii TS. Jak otworzyłem i powąchałem dziubek to śmierdzi to olejną. Czy faktycznie jest to olejna farba? Wymagany jest pod to jakiś podkład, żeby się trzymało? Jeśli tak, to czy można użyć jakiegoś zwykłego podkładu w spreju kupionego w budowlanych sklepach lub motoryzacyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeżeli połysk ma być "wykończeniem modelu" to sidolux się nie nadaje. To jest dobry lakier pod washe i inne zabiegi z farbami olejnymi - nie jako "wykończeniówka" ostateczna, bo po prostu nie wygląda dobrze i jednolicie.

Błysk revella z własnego doświadczenia odradzam - robiłem kiedyś dwa modele szybowców i po nałożeniu na nie na końcu błysku revella właściwie nigdy ten lakier nie wysechł. Cały czas był "lepki" i łapał kurz...

Może lepiej się rozejrzeć po paletach innych producentów, np. Gunze albo Tamiya...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wskazówkę. Ostatnio, jako laik, testuje farby i po przygodzie z pactrą (i kolejnym, 3 ścieraniu jej z drzwi fiacika 500) musiałem zapytać się o połysk na karoserie. Wracając do pactry - czerwony kolor to jakieś nieporozumienie! Nigdzie nie jest napisane, że to farby dedykowane pod aero a tylko aero w miarę dobrze je nanosi...

 

No nic, jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie jest napisane, że to farby dedykowane pod aero a tylko aero w miarę dobrze je nanosi...

Po części taka przypadłość czerwonego koloru. Biały, żółty, czerwony - nie każdego producenta lubią się z pędzlem. Warto pod nie położyć neutralny (biały albo szary) podkład matowy w sprayu albo z aerografu i często mieszać farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam problem z MASKOLEM.

 

Zastyga w kilka chwil po nalozeniu. Wlasciwie to sie nie da go nalozyc pozadnie. Bo od razu twardnieje... geste ustrojstwo.

 

Poradzcie jak uzywac MASKOLA ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

 

Przymierzam się do pryśnięcia modelu sidoluxem, ale skończył mi się dedykowany zmywacz, czyli cleanolux. Nie chcę narobić sobie problemów jeśli chodzi o aerograf. Czy znacie jakiś sprawdzony środek, który równie łatwo i skutecznie przeczyści mi aero z sido?

 

Pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka szpachlówka jest najlepsza Revell Plasto czy jakaś inna.

 

Kupiłem model na Allegro i gość dorzucił do niego farby i klej Humbrol Poly Cement nigdy nie używałem tego kleju i czy one jest jakiś lepszy od Revella i czy kleić nim model czy wyrzucić.

 

Zdjęcie kleju.

 

001%20-%20Klej%20Humbrol%20Poly%20Cement.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli "przeczyszczenie" to tak, ale jeżeli w ten sposób chcesz się ograniczyć do czyszczenia w ten sposób swojej maszynki, to niestety na dłuższą metę to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego koloru szpachla jest najlepsza do białego samolotu, wiem że Tamiya ale biała czy szara ?

 

P.S. Oczywiście będę malował ten samolot na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego koloru szpachla jest najlepsza do białego samolotu, wiem że Tamiya ale biała czy szara ?

 

P.S. Oczywiście będę malował ten samolot na biało.

 

 

A co ci rozum podpowiada? Jak dla mnie możesz nawet czarną szpachlować, trochę ci to utrudni malowanie, ale nie jest to niewykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego koloru szpachla jest najlepsza do białego samolotu, wiem że Tamiya ale biała czy szara ?

 

P.S. Oczywiście będę malował ten samolot na biało.

 

 

A co ci rozum podpowiada? Jak dla mnie możesz nawet czarną szpachlować, trochę ci to utrudni malowanie, ale nie jest to niewykonalne.

 

 

 

A Tobie co rozum podpowiedzial jak pisaleś odp. ??

Dla Ciebie ma sobie utrudniać prace ........ wporzo.

 

Szpachla w płynie Gunze jest biała np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.