Skocz do zawartości

P-1000 Ratte - Takom, 1:144


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Model kupiony,model zrobiony.

Inbox był jakiś czas temu teraz galeria i gorzkie żale.

Zacznę że odkąd go zobaczyłem ,to chciałem go mieć. Pomimo ceny 175zł !!! Nigdy ni dałem tyle za model i nigdy nie dam więcej ,nie w tej skali.

Dużo czytałem o modelach Takom,że super ,że dokładne ,że świetnie spasowane i wogóle same superlatywy. Niestety tutaj próżno ich szukać.

Szpachla ,piłowanie i rozczarowanie. Ewidentnie nie projektował ich gość od 1:35.

Pomimo ogromnego pudła i części sklejania niewiele. Najwięcej pracy zajęły koła i układ jezdny. Taaa. Gąsienice zabiły zapał w tym modelu. Źle zaprojektowane, na styk pasujące do kadłuba. Widoczne łączenia ,które fatalnie wyglądają. Nie bardzo da się je poprawić...można by przyszpachlować ale nie o to chodzi. Brak jakiegokolwiek podziału od wewnętrznej strony. Płasko jak na lodowisku.Nawet zęby dziwne,małe jak na kolosa 1000 tonowego. Plus za blaszki z poręczami i drabinki. No i za dwa Mausy ...w nikczemnej skali

 

Malowanie

Bazowy Dunkelgelb Tamiya

Zielony AK Interactive

Wieża Hataka Red Primer Set

Filtr MIG

Gąsienice AK Interactive Track Primer z pigmentem Vallejo i przetarte Vallejo Gun Metal.

 

DSCF9268_zpsitsuhe5v.jpg

DSCF9269_zpswm5sfbto.jpg

DSCF9271_zpscainq6a3.jpg

DSCF9272_zpshh8yhjiz.jpg

DSCF9275_zpsj2vj95oy.jpg

DSCF9277_zpsriuaawrv.jpg

DSCF9278_zpsehuqgiyp.jpg

DSCF9279_zpss7o5ntgm.jpg

DSCF9280_zpszlvprob6.jpg

DSCF9274_zpsiwi9lhu6.jpg

 

 

Tak wiem,kalki na kadłubie się błyszczą. Skończył się płyn pod kalki, myślałem że dadzą radę...nie dały....to akurat moja wina. Może kiedyś zamienię z jakiś kalek od samolotów Luftwaffe w 1:72

Na wieży celowo swastyka nie kompletna. Kto wie..może gdzieś go będę chciał wystawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Spróbuj w Niemczech.....są kraje całkowitego zakazu pokazywania w jakiekolwiek sposób swastykę jako znak ustoju totalitarnego i masowej zagłady.

 

Nie wiem czy coś się zmieniło ale tak było swojego czasu.

A przykleić krzyż ( bo tak rozwiązał to Takom) do reszty to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt . Ale póki co tak zostnie.

Wklejam także swoje prace na profilu FB i na blogu. Póki co nie potrzebuję awantur ,że obrażam czyjąś godność, czy ,że w ogóle kogoś obrażam bo model ma ładnie wyglądać.

Masz jednak rację ,że trzeba jej było w ogóle nie dawać. Nie pomyślałem.

 

Niemniej jednak czułem ,że właśnie ta część modelu wzbudzi największe kontrowersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam także swoje prace na profilu FB i na blogu. Póki co nie potrzebuję awantur ,że obrażam czyjąś godność, czy ,że w ogóle kogoś obrażam bo model ma ładnie wyglądać.

 

Tak jak pisał Enten, w tej chwili wygląda to z d...y, szpeci model i mogłeś jej w ogóle nie dawać. A w takim przypadku, na zdjęciu przeznaczonym do publikacji na FB, wystarczy wyretuszować swastykę w programie graficznym i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiaszków swastyka razi?

No taaa, za kilka lat będą wspominali akt agresji Polski z dnia 1 wrzesnia 1939 roku.

 

Przecież jest to część historii.

Co innego paradować po ulicy ze swastyką na ramieniu a co innego umieszczać ją na modelach odwzorowujących pojazdy z lat, gdzie widok tego znaczka był normalką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiaszków swastyka razi?

No taaa, za kilka lat będą wspominali akt agresji Polski z dnia 1 wrzesnia 1939 roku.

Przecież jest to część historii.

 

No jak, to nie wiesz, że Naziści, to byli jacyś źli kosmici, którzy przylecieli z innego wymiaru i na 12 lat uwięzili biednych Niemców? Przecież to takie oczywiste, tego uczy się teraz młodzież w niemieckich szkołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSCF9306_zps3hpnbdq0.jpg

DSCF9307_zpsgct1kgva.jpg

DSCF9309_zpsavf3tqod.jpg

DSCF9310_zpsyo9zs0xj.jpg

DSCF9311_zpsgdmzis9e.jpg

DSCF9312_zpspnyrnipf.jpg

DSCF9313_zpsuovdvsx4.jpg

DSCF9315_zpsddakkctg.jpg

 

Z zestawowym Mausem

 

DSCF9316_zpsdu1mxk7b.jpg

 

Oraz z KW-5 w skali 1:72 dla porównania skali. KW-5 do małych nie należy...

 

DSCF9320_zps0nd9mruu.jpg

 

Niniejszym zostawmy temat swastyk dla polityków i obrońców godności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jakby ten kolos wyglądał w realu :-D Ruscy dopiero robili by w gacie

 

W realu by tylko wyglądał...

Robili by pewnie (wszyscy Alianci) ze śmiechu.

Już Królewski Tygrys i Jagdtiger miały problemy z poruszaniem się z racji rozmiaru. Maus to już była przesada bo chociażby nośność większości mostów nie pozwalała żeby ten kolos przez nie przejeżdżał. Dlatego też wymyślono specjalną instalację/sprzęg pomiędzy Mausami żeby miały możliwość pokonywania przeszkód wodnych po dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś powstał model kartonowy P-1000, w skali 1/35. Myślę, że te zdjęcia lepiej oddają wygląd pojazdu w terenie, niż grafiki

 

http://www.kartonbau.de/forum/landkreuzer-p-1000-erste-ausfahrt-wbb-boards-vehicles-gallery/board4-vehicles/t16111-f19/?s=db1b088acf4f3df0bb9c9b2ac2207512025a4aa6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt....robi to wrażenie

w pierwszej chwili myślałem żeby przeskalować na swoją skalę 1:72 ale jak zobaczyłem gabaryty wieży to opuściłem. ..może na starość jak dożyję emerytury; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak....Behemot...zapomniałem. Ponoć nawet istniał...

Może kiedyś zrobię go z wanien KW z PST....potrzeba do tego ze dwa KW-1 i jeden Kw-2....trochę kołek odlać w żywicy i gąsienice ,trochę hipsu i naprzód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli idzie o tego KW Behemota, to on nie istniał. Mało tego, o czymś takim nie wiedzieli nawet rosyjscy konstruktorzy w tamtych czasach, że coś takiego zaprojektowali. Po prostu jest to współczesny wymysł w celu podkoloryzowania historii i zrobienia dziwnego modelu. Podobnie rzecz się ma z niemieckimi latającymi spodkami konstrukcji BMW, które zostały stworzone tylko pod kątem wypuszczenia ich jako modele, przy okazji dopisując do nich "historię". Inny przykład to współczesny fotomontaż T-34 z Flakiem 8,8cm, zamiast wieży i wciskanie ludziom historii, że coś takiego istniało naprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.