Skocz do zawartości

IJN Kirishima 1942(?) 1:700 Hasegawa


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To chyba sobie tego Bociana odpuszczę

Bazylms, dzięki, staram się... Tyle czasu ten model patrzył na mnie z wyrzutem z półki, że w końcu pałka się przegła

Muszę go skończyć, bo się chyba wykończę, tym bardziej, że kilka jeszcze jest w planach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa kolorystyczna już jest Teraz jeszcze poprawki malarskie, i czas na to, co tygryski lubią najbardziej, czyli syfienie

30b6f6dec2d9f517gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za wysokie progi, wciąż się uczę aerkiem

Poza tym, modulacja za bardzo kojarzy mi się z figurkami Przed syfami i tak pójdzie najpierw lakier połysk, a syfy zacznę od łoszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tyle leniwy, że dokładnie tak staram się uczyć

Może ujmę to inaczej, w kwestii modulacji aktualnie to są najjaśniejsze barwy, jakich będę używał Wiem dokładnie, o czym mówisz, sam się tak bawię w figurkach, ale jakoś nie leży mi to w modelach "tradycyjnych", przynajmniej nie w okrętówce. W zUomie sprawdziło się wspaniale, malowanie powala, ale jest jakieś takie... zbyt realne, by było realne, jeśli rozumiesz, o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię przecież żebyś zrobił to tak ekstremalnie, lekutko i z wyczuciem, ja chciałem miec duży kontrast, bo lubię Ale mozna to zrobic delikatniej, żeby podkreślić bryłę, statka nie wygląda wtedy jak chińska zabawka do puszczania we wannie razem z kaczkOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fakt, jakoś nie pomyślałem.... Późno było

Na pewno go takim plastikowym nie zostawię, aż boli w oczy aktualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, i kolejny post pod postem, jakoś nikt nie chce komentować, ani chociaż opierdzielić

W sumie trochę to dziwne, biorąc pod uwagę liczbę postów do ilości wyświetleń, jest to jeden z najpopularniejszych wątków w dziale, choć za cholerę nie wiem czemu

Dobra, ja tu pitu-pitu, pierdu-pierdu, a robota czeka. Żeby nie było, z tą podstawą kolorystyczną to ja nie żartowałem

ea48da331c375c6dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, małe są, ale z telefonu wrzucam.

Linoleumowi się złota farba się stała Chociaż teraz już wiem, że to nie był najlepszy pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten złoty to jest "Old Gold" z Vallejo, ma imitować mosiądz Hmm, faktycznie, te prowadnice mogły być w innym kolorze... Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tory na szaro, ewentualnie stalowe przetarcia. Obrotnica w kolorze nadbudowek. Tak by wynikało ze zdjęć które mam. Te listwy w 1/700 na granicy widoczności powinny być. One mają 3 cm szerokości w realu. To złoto za bardzo je podkreśli wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy gdyby chcieć listwy w 1:700 w idealnych proporcjach to musiałyby mieć ~42 mikrony (sic!) szerokości...

 

W 1:350 to już łatwiej - niemalże 0.1 mm.

 

Popatrz na zdjęcia listw linoleum pod nogami i dysproporcję wielkości między listwą a szynami pod samoloty (wg Hasagawy są niemal równe )

 

40206182015_88006e9e31_b.jpg

 

27227952038_8a0c5e47e3_b.jpg

(załoga IJN Chikuma)

 

I jeszcze fotka obrotnicy i szyn na Mogami (koloryzowana)

 

41101008391_b47a380b95_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, dałem ciała

Miałem napad pomroczności jasnej, zdaje się... Właśnie poprawiam ten pokład Aha, i nie jest to "Old Gold", tylko "Red Gold" Nie powinien jakoś specjalnie świecić, gdyż zostanie zgaszony washem i lakierem matowym na koniec

 

EDIT (Piaf ) :

Zrobiłem, co mogłem, tragedii chyba nie ma

8f4a6a86eb6fdc5e.jpg

 

P.S. Dajcie znać, czy zdjęcie nie jest zbyt duże, na telefonie tego nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.