Skocz do zawartości

Su-33 Flanker D // Zvezda // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

To elementy celownika laserowego. Kolor kamuflażu ale przykleję na koniec bo to dotyka szyby wiatrochronu. Choć dolna część nie dotyka, więc mogłem wcześniej... Błąd...

Nie celownika laserowego tylko termonamiernika inaczej KOŁS...

 

IRST OEPS-27 w Su-33 zawiera jak kamerę telewizyjną, czujnik podczerwieni tak dalmierz i celownik laserowy.

 

System ten zawiera:

 

dalmierz laserowy, sensor podczerwieni, nahełmowy wskaźnik celów to tak celem naprowadzania na rzeczywistość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 282
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Description: The OEPS-27 is an electro-optical sighting system designed to search and track airborne targets following its infrared emissions. The OEPS-27 Infrared Search and Track System (IRST) connected to a pilot's helmet-mounted target designation system provides unmatched performance during close-range air-to-air engagements, also referred to as dogfight. This electro-optical system is also suitable for designation of ground targets based on infrared/heat emissions. In addition to the IRST capability, the EOPS rangefinding capability using a built-in laser.

Basically, an OEPS system consists of four items: infrared thermal sensor, helmet-mounted target designator, laser rangefinder and a computer. The OEPS-27 was designed for integration into the Soviet/Russian Su-27 aircraft family providing IRST capability day/night, at all altitudes and with intense enemy Electronic Counter Measures (ECM) in both modes, lookup and lookdown. It provides a coverage of -60 to +60 degrees in azimuth and -60 to +15 in elevation and weighs 174 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli elektronikę mamy wymieniona wagę mamy wymieniona kolory raczej znane czego tu brakuje hmmm... o wiem jeszcze wymieńcie dokładne materiały z czego dany osprzęt jest wykonany wtedy solo bedzie mógł ruszyc dalej z tematem tak to chłopak czeka na resztę informacji i warsztat stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pośpiechu jak rozumiem termin dostawy został przesunięty więc spokojnie dajcie Solo wykończyć model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem nieco zmienić kolejność działań i silniki zostawiam na koniec. Boję się że coś się oderwie przy maskowaniu więc lepiej ograniczyć to do minimum.

Tak więc teraz kalki.

Większość już leży, ale jeszcze trochę zostało.

Niestety, jak widać w kilku miejscach SOL dość paskudnie mi uszkodził lakier i farbę no i trzeba będzie poprawiać. Barwy walki.

 

tda8nQ8.jpg

fSLz7mU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będziesz musiał uważać przy maskowaniu okolic silników by nie zerwać kalek wraz z taśmą maskująca.

Ale już powoli widac metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najpierw położyłem kalkomanie, bo one mimo wszystko mocniej trzymają się podłoża niż te metalizery na olejach.

Dlatego silniki robię na koniec.

 

Ale najtrudniejsze dopiero przed Tobą. ;)

 

Silników to się w ogóle nie boję.

Boję się tych poprawek wokół kalkomanii, bo to jest jak dla mnie dość trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jak ja tego szukałem ze nie znalazłem :/ tam pisze ze nie wolno stosować na kalki i na farby Mr color serii H a na serie C mogę normalnie ?? czyli pod kalki gx 100 a potem na kalki zwykły mr clear czy są jakieś inne lepsze lakiery bezbarwne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i na kalki, i na Gunze H, przynajmniej u mnie nic się złego nie działo.

Co do innych lakierów to może nie lepszy, ale tańszy i równie dobry i wygodny w użyciu jest X-22 Tamki.

I tego właśnie używam od dłuższego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jak ja tego szukałem ze nie znalazłem :/ tam pisze ze nie wolno stosować na kalki i na farby Mr color serii H a na serie C mogę normalnie ?? czyli pod kalki gx 100 a potem na kalki zwykły mr clear czy są jakieś inne lepsze lakiery bezbarwne ??

 

Pytanie co ty chcesz tym lakierem osiągnąć. Gunze gx100 jest niebezpieczny przez rozpuszczalnik, wiec tamiya x-22 rozcieńczona levelling thinnerem jest tak samo niebezpieczna dla kalek. Jak chcesz lepszy lakier to można kupić lakier 2k. Lakier prawie w ogóle nie siada, więc wystarcza jedna cienka warstwa plus szybciej uzyskuje pełną twardość. Na Allegro można kupić 150ml za bodaj 11zł z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki położone.

Chyba jeszcze nigdy nie pracowałem z takimi dobrymi kalkomaniami.

Są dość cienkie, bardzo mocne, nie rwą się, jeśli się zagną to dość łatwo je wyprostować bez porwania, do tego dobrze reagują na płyny, choć pod koniec, gdy już miałem dość demolki jaką poczynił mi SOL na farbie, nie używałem ich wcale, a mimo tego ładnie wtapiały się w powierzchnię.

No to zostały mi tylko silniki i gotowe.

 

TOWwg4n.jpg

vZ5jQVG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To złudzenie optyczne, czy gwiazdy na górnych powierzchniach skrzydeł są faktycznie skierowane ku środkowej osi symetrii? A na dolnych leciutko wychylone na zewnątrz? I czy tak powinno być czy niet?

Mógłbyś wrzucić jakieś ujęcia bezpośrednio z góry i z dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To złudzenie optyczne, czy gwiazdy na górnych powierzchniach skrzydeł są faktycznie skierowane ku środkowej osi symetrii? A na dolnych leciutko wychylone na zewnątrz? I czy tak powinno być czy niet?

Mógłbyś wrzucić jakieś ujęcia bezpośrednio z góry i z dołu?

 

Możliwe że coś jest nie tak, kalki kładłem dokładnie według instrukcji, a ta zawiera niestety trochę błędów.

 

cN1TFtR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.