Skocz do zawartości

Szlifierka - dla modelarza.


pedzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik Bartas89 dając sam sobie OK nie wiem co myśli... bo to nie świadczy o myśleniu :(

 

PS.

A tak na poważnie. Dziwi mnie (a nie jestem w tych obserwacjach sam) Twoja chęć wyważania otwartych drzwi. Wytłumacz nam co Tobą kieruje bo po kilkukrotnym zwróceniu uwagi brniesz dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja...

 

Smerf super ważniak już na szczęście nie mieszka w tej wiosce.

 

Dalej nie odpisałeś na pytanie co powoduje tobą w wyważaniu otwartych drzwi jak np. w wypadku wynalazku, który podałeś? Jest już wydeptana droga czyli zestaw Proxxon Micromot 50/E + zasilacz z regulacją (minimum NG 2/E). Ani to znacząco tańsze ani lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że Proxxon to najlepsze co może być i nic lepszego ani porównywalnego się nie dostanie? Leroy Merlin jest na tyle rozpowszechnionym sklepie, że miałem nadzieję, że ktoś może taki model ma i może coś więcej o nim napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartas ja mam taką szlifierke i po dorobieniu do niej elektronicznego regulatora obrotow da sie jej używać. I wg mnie do prostych i mniej precyzyjnych prac jest to dobre rozwiazanie.

Na warsztatach u Reflecta uzywam zas Proxxona. I praca nim jest bardziej komfortowa i precyzyjna.

Mowiac krotko po lekkim tuningu da sie szlifierka z marketu pracowac modelarsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartas ja mam taką szlifierke i po dorobieniu do niej elektronicznego regulatora obrotow da sie jej używać. I wg mnie do prostych i mniej precyzyjnych prac jest to dobre rozwiazanie.

Na warsztatach u Reflecta uzywam zas Proxxona. I praca nim jest bardziej komfortowa i precyzyjna.

Mowiac krotko po lekkim tuningu da sie szlifierka z marketu pracowac modelarsko.

 

Tylko po co.

Zestaw Proxxona jest niewiele droższy i bez zabaw w "sekrety elektroniki", a porządne frezy i tak do jednego i drugiego urządzenia trzeba dokupić.

To co jest w zestawie nadaje się żeby gwozdka przeciąć i innych grubszych robót. No i Proxxon nie ma bicia tzw. futerka co przy precyzyjnej robocie jest kluczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego chinola kupilem z walkiem gietkim za mniej niz 100zl. Na poczatku drogi, chcialem po prostu wiedziec czy tego rodzaju sprzet w ogole mi sie sprawdzi. Teraz juz wiem i znam temat z autopsji. Koszt mojej 'lekcji' zmiescil sie w zalozonym budzecie, tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Panowie jeżeli nie spuścicie z tonu to inaczej zacznę z wami rozmawiać.

 

Cooper69 czy zawsze gdzie jest jakaś potyczka, tam musisz pojawiać się ty, z wypisywać jakie to inne osoby są tępe (wyczytałem to z twojego posta)

Upomnień już nie będzie, to jest ostatnie ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używa ktoś z was elektrycznego pilnika lub frezarki do obrabiania elementów po wycięciu z wypraski? Zastanawiam się nad takim czymś bo byłoby to wygodniejsze i dużo szybsze niż dotychczasowe ścieranie ręczne

 

Ja od niedawna używam bardzo fajne frezy, specjalnie zaprojektowane do szlifowania i polerowania drobnych i trudnodostępnych miejsc, takich jak golenie podwozia, kadłuby pocisków, elementy silników czy inna wszelka drobnica. Do usuwania szwów po formach czy drobnych nadlewek to narzędzie jest idealne.

Wadą jest naturalnie cena i to że trzeba to z Azji ściągać.

Są też podobne frezy do kupienia w sklepach u nas, ale nie miałem ich w ręku więc o jakości nic nie napisze, choć frez to frez, pewnie też się nadają to takich zadań.

Frezy naturalnie do Dremela albo Proxxona.

 

he_7001_title.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartas89 - nikt nie zabroni Ci w kupnie tego Dextera z Leroy Merlin. Jednak warto posłuchać bardziej doświadczonych, dołożyć kilkadziesiąt złotych i kupić Proxxona. Nawet długoletni użytkownicy Dremeli na Zachodzie kupują Proxxony ponieważ ma dla modelarzy masę bardzo ważnych zalet - między innymi silnik z niskim momentem obrotowym czy możliwością pracy od niskich obrotów. Proxxon też w ramach serii Micromot produkuje masę dodatków do szlifierki i można ją rozbudować tak, że za kilkaset złotych można mieć w domu od ręcznej szlifierki aż po tokarkę w domu wszystko.

 

Z narzędzi przydatnych dla modelarzy warto rozważyć zakup ich Pen Sandera, lutownicy czy pistoletu do kleju (który choć wygląda niepozornie i kosztuje grosze jest w odróżnieniu od tanich chińskich wyposażony w elektroniczny układ sterowania temperaturą).

 

Odnosząc się do posta Solo - jako tańszą alternatywę do Flash Sanderów można w Polsce kupić takie oto diamentowe frezy firmy Motyl.PRO (W110 i W55):

 

qzx1VRNl.jpg

 

Ich ziarnistość jest na oko zbliżona do sanderów Rough i Medium, co do obróbki wystarcza. Szlifowane miejsce wystarczy przetrzeć TET i jest gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że producent tych "moich" frezów wypuścił jakiś czas temu bardzo ciekawie wyglądające frezy do usuwania drobnych nierówności/śladów po wypychaczach/etc. na płaskich, trudnodostępnych miejscach.

Nazywa się to Detail Removers i są to frezy z płaskimi główkami. Ich odpowiedniki wśród normalnych frezów tez można znaleźć.

 

19097_911750262203770_6705027403029615942_n.jpg?oh=1959b15915ee6734cd4f7b861e3701a5&oe=58E7CCB7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak kupię Proxxona z domyślnym zasilaczem to będę mógł na nim zejść do 5000 obrotów na minutę czy jest do tego potrzebny ten zasilacz z gałką regulacyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wersja z tulejkami jakie ma oznaczenie?

 

Właśnie Micromot 50/E - sprawdzone organoleptycznie przed chwilą na mojej.

 

cytując kolegę Potez

50E ma tulejki zaciskowe - polecam

50EF ma zacisk jak wiertarka - nie polecam.

50 nie ma regulacji obrotów w napędzie tylko na zasilaczu, sama wiertarka chodzi na 20000 obr - nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.