Skocz do zawartości

T-55 AM 1:35 TAKOM


jaxiu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, na fali ostatniej popularności modeli czołgu T-55, wywołanej pojawieniem się na rynku rewelacyjnych zestawów firmy TAKOM, postanowiłem zmierzyć się z tematem w wykonaniu znanej i cenionej za niepowtarzalną jakość i precyzję odwzorowania, firmy SKIF...

 

Jak tragiczna to tragedia, wie chyba każdy kto miał jakąkolwiek styczność z tematem T-55.

Model wykonany jest z plastiku o grubościach mniej więcej czterokrotnie to do czego przyzwyczaili nas cywilizowani producenci...

Poziomu detali i szczegółowości nie powstydziłby się żaden przyzwoity model w skali 1/100 a może nawet 1/72

 

Model zainspirował mnie do pewnej samodzielności, więc zanim zacznę właściwą budowę, skupiam się na usuwaniu niezliczonych niedoróbek i innych elementów wynikającej ze swobody twórczej projektantów modelu

 

Pudło - nawet ładne

ADmi8wAl.jpg

 

Pierwsza samodzielna twórczość - okienka wizjera celowniczego wykonane laserem CO2

huN17RIl.jpg

taki efekt ma to dać na modelu

seSn80ol.jpg

bo w SKIFie wygląda to tak...

T-55AM-1_-758175.JPG

 

teraz planuje wytrasowac laserem wypukłe linie przetłoczeń zbiorników paliwa

 

pierwszy grawer - w plastikowej karcie do gry (w tle T-62 od Tamiyi, który czasem może zostać dawcą niektórych elementów)

ScFMzqw.jpg

 

6b9zTa4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Michał, ja specjalnie nie kupię nigdy Skifa, bo Ci ludzie co to tłuką jak coś im się sprzeda, to myślą że jest to super i tłuka tego więcej...

 

Widać, że idziesz w stronę masochizmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model to faktycznie czyste zło....

Zbiorniki paliwa - do wymiany, niestety moje trasowanie laserem wyszło przetragicznie (już do mnie jadą żywiczne)

Koła - do wymiany (zostaną te z zestawu - ale chyba je potraktuje tokarką)

Wizjery wieży - z kosmosu (tu na szczęście sobie już poradziłem)

Właz dowódcy - z kosmosu... (Jeszcze myślę co z nim zrobić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie wybrać ładną (czyli podobającą się nam) dziewczynę... Można też wybrać dziewczynę brzydką (czyli nie podobającą się nam) i robić jej operacje plastyczne, żeby była ładna (czyli podobającą się nam). Gorzej jednak jest wtedy, kiedy wybieramy brzydką, dla radości z wykonanych operacji. Ale, ilu ludzi tyle zboczeń...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie wybrać ładną (czyli podobającą się nam) dziewczynę... Można też wybrać dziewczynę brzydką (czyli nie podobającą się nam) i robić jej operacje plastyczne, żeby była ładna (czyli podobającą się nam). Gorzej jednak jest wtedy, kiedy wybieramy brzydką, dla radości z wykonanych operacji. Ale, ilu ludzi tyle zboczeń...

 

Najważniejsze jednak, żeby w finale dało się dziewczynę pokazać z dumą światu, a nie zamykać w piwnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz do tego drugiego z Takoma , przynajmniej, jakieś tam wnętrze bo Takom jakieś takie wydmuszki robi też miałem tego T55 ze Skifa tylko w wersji A i po obejrzeniu go to on się nawet na wrak nie nadawał . Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Takom też idealny nie jest. Największy problem to złe gąsienice i koła napędowe jak na wersję A, mniejsze to zła pokrywa silnika, a mało istotne to złe położenie haków, uchwytów i zasobników na wieży itd.

Jest na ten temat dyskusja na armoramie. Ale przypuszczam, że te wszystkie mankamenty to i tak niebao a ziemia w porównaniu do Skifa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Takom też idealny nie jest. Największy problem to złe gąsienice i koła napędowe jak na wersję A, mniejsze to zła pokrywa silnika, a mało istotne to złe położenie haków, uchwytów i zasobników na wieży itd.

Jest na ten temat dyskusja na armoramie. Ale przypuszczam, że te wszystkie mankamenty to i tak niebao a ziemia w porównaniu do Skifa.

 

 

A wie ktoś może jak jest s wersją AMV? Takoma oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Takom też idealny nie jest. Największy problem to złe gąsienice i koła napędowe jak na wersję A, mniejsze to zła pokrywa silnika, a mało istotne to złe położenie haków, uchwytów i zasobników na wieży itd.

Jest na ten temat dyskusja na armoramie. Ale przypuszczam, że te wszystkie mankamenty to i tak niebao a ziemia w porównaniu do Skifa.

 

 

zdecydowanie nie ma porównania ze SKIFem....

O tych wadach, pierwsze słyszę, ale posprawdzam.

Generalnie model robi mega dobre wrażenie, kończę M109A6 i się ostro za niego zabieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Takom też idealny nie jest. Największy problem to złe gąsienice i koła napędowe jak na wersję A, mniejsze to zła pokrywa silnika, a mało istotne to złe położenie haków, uchwytów i zasobników na wieży itd.

Jest na ten temat dyskusja na armoramie. Ale przypuszczam, że te wszystkie mankamenty to i tak niebao a ziemia w porównaniu do Skifa.

 

 

A wie ktoś może jak jest s wersją AMV? Takoma oczywiście.

 

 

 

Po raz co najmniej 10 podchodzę do tego T-ciaka i nadal nie zacząłem (zamiast tego podkusiło mnie licho na "najnowszy" Italeri Land Rover III, który prawdopodobnie zaraz wyląduje w koszu, bo tam jego miejsce) .

Teciak, na sucho części idealnie się składają. Gąsienice, luzem w woreczku, bez nadlewek i "śmieci" pasują bardzo dobrze, składają też. Blachy, Instalacja paliwowa, full wypas. Żadnych nadlewek czy "wypychaczy". Z czystym sumieniem polecam, składa się w zasadzie sam "pierwsza liga" ....

Kolega Adam ostatnio skończył wersję am, patrzyłem na zdjęcia wyszedł świetnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.