Skocz do zawartości

Tu-154 Plasticart 1/100


MAREK74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

model dosyć wiekowy i wymagał sporo pracy. Kilka detali przerobiłem, kilka dorobiłem (rewersery, kierownice strug na skrzydłach, antenki, światła: nawigacyjne, antykolizyjne, kołowania i lądowania, wykonałem też wgłębne linie podziału). Kilka razy musiałem od niego odpocząć i wyciszyć emocje (mogło dojść do "zabójstwa w afekcie"). Szczęśliwie dotarliśmy obaj do końca i na półce prezentuje się całkiem OK. Mam jeszcze sporą kolejkę Plasticartów ale zanim wezmę następnego myślę, że minie sporo czasu... Zapraszam do oglądania i komentowania.

DSC_9142.JPG

DSC_9126.JPG

DSC_9124.JPG

DSC_9122.JPG

DSC_9121.JPG

DSC_9120.JPG

DSC_9112.JPG

DSC_9111.JPG

DSC_9107a.jpg

DSC_9105ab.jpg

DSC_9096a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, czysto wykonany w przyszłości sam mam ochotę takiego wyskrobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać - pięknie Ci wyszedł.

Wielkie brawa

 

Jedna uwaga - szachownica z prawej strony statecznika ma odwrócone barwy.

DSC_9120.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny i czysto wykonany. Szkoda tylko, że bez washa ale przy takiej prezentacji z podstawką można to wybaczyć. Ja się za swoją Zvezdę jakoś nie mogę zabrać. Leży rozgrzebana i czeka...

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialny Ja mojego rozgrzebałem jesienią 2010 roku i tak leży bidula... Też jest zeszlifowany na gładko, na silnikach dorobiłem rewersy, coś tam przeryte na skrzydłach ma i mnie zmęczył Może czas go odkurzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze i uwagi. Z szachownicą wyszedł spory babol, jakoś mi to umknęło . Trudno, nie będę teraz tego ruszał i zobaczę jak bardzo będzie mnie to denerwowało. Może się jeszcze to poprawi...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, wszyscy.

Jestem tu nie nowy, ogólnie stary, ale zdecydowałem się napisać czasem to i owo, w postaci komentarza, bo mnie trafia, a w moim wieku schodzi się na zawał z byle powodu.

Osłabiają mnie komentarze, wychwalające pod niebiosa kompletnie schrzanione i zrobione "na odwal się" modele.

Sorry, MAREK 74, ale z szachownicą to taki babol, jak umieszczenie łuku i maczugi pod skrzydłami f-35. Tego, po prostu, nie wolno robić, bo wstyd nie znać historii, typu, konstrukcji i chwalić się tym przed kimkolwiek.

Poza tym: krawędzie spływu powinny być znacznie pocienione - w takiej postaci, w oryginale miałyby ok. 15 centymetrów grubości!

Model jest niezłą bazą wyjściową i wcale nie namawiam do przeliczenia łopatek pierwszego stopnia sprężarki, ale: kształt wlotu powietrza do środkowego silnika jest kompletnie do bani, a liczb i rozstaw okien wzięty z beretu. Podsumowując: ładnie i czysto wykonałeś model samolotu przypominającego Tu-154M, ale nie upieraj się przy zgodności z oryginałem i nie wierz niezrozumiałym pochlebcom!

"kowal76", może trochę wysiłku?! Kolor goleni i felg, to beżowo - brązowy! Resztę sobie znajdź w wzornikach i na zdjęciach, a jeśli nie potrafisz, znajdź inne hobby!

 

Nie wiem, czy długo moderatorzy strony wytrzymają moje uwagi, ale jeśli chodzi im tylko o "klikalność", to z tym większą chęcią i za obopólną zgodą się rozstaniemy. Zamierzam tępić również błędy i nieporozumienia językowe. Tak już mam, dodatkowo - nie wszystkie języki uznając za obce. Moderatorów, jak widzę, niewiele to obchodzi, a szkoda, bo młode kadry trzeba jednak troszkę "podchować". Od tego jesteście.

 

Ja też sklejam samoloty i wstawiam blaszki, z tym, że w skali 1:1, to gwoli uzupełnienia tła wymądrzania się.

 

Pozdrawiam prawdziwych miłośników lotnictwa, nie piszących "tylne skrzydła", tylko "usterzenie poziome".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Głównie z prymitywizmem, prostactwem i nieuzasadnionymi bluzgami. Nie tylko ja, ok. 15% ludzi pozytywnie nastawionych do innych i świata!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest złego w tym, że zapytałem Marka jakiego koloru użył ?. Wiem że można poszukać w necie, ale ja miałem kaprys i przy okazji zapytałem. Natomiast hobby jakie sobie znajduję, to wyłącznie moja sprawa. Dobra kończę te zaśmiecanie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Głównie z prymitywizmem, prostactwem i nieuzasadnionymi bluzgami.
Czytając Twój pierwszy post rozumiem, że z wymienionymi cechami masz problem u siebie?

 

ludzi pozytywnie nastawionych do innych i świata!
Jesteś tak pozytywnie nastawiony do ludzi, że gdy ktoś zapytał o kolor, każesz mu zmieniać hobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kowal76" skończył zaśmiecanie wątku, i słusznie, ale widzę, że wzajemne zagryzanie się jest ważne na tym forum...

Trudno, wyjaśnię.

Jeśli chodzi o nastawienie do świata, trudno wypowiadać się o ludziach, których się nie zna! Chyba, że kły swędzą... Zarzucanie komuś psychicznych problemów też przeważnie jest odbiciem osobowości zarzucającego.

 

Wracając do kolorów: "kowal76" się "napatoczył", sorry jeśli aż tak go to uraziło, ale mnie załamuje "chodzenie na gotowe", zwłaszcza wśród tzw. "modelarzy". Modelarz szuka własnej drogi. Dzielimy się oryginalnymi rozwiązaniami, a nie błahostkami, których wydobywanie to "obciach". Tyle.

 

Kończę idiotyczny spór. Jeśli mogę w czymś pomóc - proszę uprzejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny.Ma parę błędów jak szachownica.Ale kto robi bezbłędne modele?Widać włożony wkład pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowal76 - Do goleni i felg podwozia uzylem Humbrol 148 Radome tan.

 

Odnosnie wypowiedzi MacW - zgodnosc z oryginalem... wcale sie nie upieram - niech bedzie model przypominajacy Tu-154. Model w moim wykonaniu ma bledy, czesci z nich jestem swiadomy (krawedz splywu), a czesci z nich nie (blad z szachownica zauwazyl kolega Grzes - ja tego wczesniej nie widzialem). Oczywiscie jest to blad karygodny ale stalo sie...

Wielu rzeczy w ogole nie zmienialem w tym modelu, bo stwierdzilem, ze jestem na to za slaby (np. ksztalt nosa z oszkleniem w zlym miejscu).

 

Pozdrawiam i przepraszam za brak polskich liter - czasowo musze uzywac komputera bez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.