Skocz do zawartości

M1A2 Abrams Meng 1:35


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

fajnie

kuje w oczy lakier błyszczący na plecakach

ja bym zmatowił

 

pierwsza warstwa matu położona - chyba jeszcze jedna się przyda

 

Świetna robota, śledzę z zaciekawieniem kwestię warsztatową. Ale że temat Abramsów jest mi kompletnie obcy, pytanie ignoranta: czym jest to misternie pordzewiałe cholerstwo, uwieszone po lewej na wieży? I skąd tyle na nim rdzy w warunkach pustynnych, widocznej na wszystkich oryginalnych zdjęciach??

Dzięki

Nie wiem jak to się to nazywa fachowo, ale są zdjęcia iż jest to zardzewiałe

 

A koło zębate już przyklejone na amen? Jeśli tak, to jest w złym miejscu i wygląda jakby je załoga, super glutem przyfastrygowała

 

Oczywiście, że nie jest aż takim samobójcą nie jestem

Ale dzięki za zwrócenie uwagi, wiem już gdzie ma być

 

Zauważyłem jeszcze coś, ale zaraz będzie że się czepiam

Zauważyłeś tą krzywą lufę ?? ups wydało się

Pisz co zauważyłeś Grzegorzu, ja to i tak przyjmę na klatę i będę się starać poprawić (jeśli umiem)a jeśli nie to postaram się w następnym nie popełnić tego błędu

Każda wasza uwaga jest dla mnie bezcenna

 

Jeśli to możliwe, to zrób zdjęcia na białym tle.
Jeśli to możliwe, to zrób zdjęcia na białym tle.

O, to to to! I jeszcze przydałby się namiot bezcieniowy. Razem powinno to diametralnie zmienić jakość zdjęć.

Proszę bardzo, białe jest białe (a może białe to szare ), natomiast co do namiotu nie mogę namierzyć tej małej taniej chińszczyzny więc jutro zrobię nowy swój prywatny od 0

 

Aaa zdjęcia

 

fSaoJtC.jpg

Bkw8Pin.jpg

zpwXy92.jpg

GnuihNw.jpg

5Y1Rwwz.jpg

L0JjAcy.jpg

r10JkAv.jpg

4M32WIF.jpg

LN4hAYe.jpg

lhxDsQz.jpg

pdZtbgP.jpg

DLYCJKE.jpg

aGAesVy.jpg

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zauważyłem, znajduje się pomiędzy przeszkloną osłoną dowódcy a przeszkloną osłoną (ta z siatką) działonowego. Otóż wkleiłeś tam taką wąską osłonę bez szybki. To coś powinno znajdować się z tyłu na włazie działonowego. Widzę że za tym włazem masz nawet zawiasy do tego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zauważyłem, znajduje się pomiędzy przeszkloną osłoną dowódcy a przeszkloną osłoną (ta z siatką) działonowego. Otóż wkleiłeś tam taką wąską osłonę bez szybki. To coś powinno znajdować się z tyłu na włazie działonowego. Widzę że za tym włazem masz nawet zawiasy do tego elementu.

 

 

 

Cofam to co napisałem. Nie popełniłeś błędu. Zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toboły to rozumiem że ledwo zaczęte są.

 

Tak, będę je poprawiał

 

To co zauważyłem, znajduje się pomiędzy przeszkloną osłoną dowódcy a przeszkloną osłoną (ta z siatką) działonowego. Otóż wkleiłeś tam taką wąską osłonę bez szybki. To coś powinno znajdować się z tyłu na włazie działonowego. Widzę że za tym włazem masz nawet zawiasy do tego elementu.

 

 

 

Cofam to co napisałem. Nie popełniłeś błędu. Zwracam honor.

 

 

Nie musisz, nic się nie stało.

 

 

Jeśli to możliwe, to zrób zdjęcia na białym tle.

O, to to to! I jeszcze przydałby się namiot bezcieniowy. Razem powinno to diametralnie zmienić jakość zdjęć.

 

I zrobiłem namiot

0Fc3fr6.jpg

5qNIDRd.jpg

AGQd6R1.jpg

9OFmYg5.jpg

1q9XxYF.jpg

 

no i nowy namiot

oFtnGdS.jpg

 

UwbzNrE.jpg

i zdjęcia w takiej konfiguracji lamp

mymJqzv.jpg

uwgo0rA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło światła od góry by się przydało. Mocniejsze żarówki też by zrobiły trochę lepiej. No i poprawić poziomy i krzywe w fotoszopie ;)

W dalszym ciągu te toboły świecą się jak psu jajca Może ultra matt pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co 4 lampa ?

O ile mocniejsze żarówki ? teraz są 2x100W 1520ln (3 cieplejsza ale nie pamiętam jej mocy/lumenów).

Tzn poprawić poziomy i krzywe ? ocb ?

Do tobołów jeszcze wrócę, muszę je dokończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co 4 lampa ?

O ile mocniejsze żarówki ? teraz są 2x100W 1520ln (3 cieplejsza ale nie pamiętam jej mocy/lumenów).

Tzn poprawić poziomy i krzywe ? ocb ?

Do tobołów jeszcze wrócę, muszę je dokończyć

 

A temperaturę jaka masz?

 

Za 10 pln chyba w Leroy są 20W żarówki 6500K, choć byś miał 5 dobrych żarówek, jedna o innej temperaturze zawsze zmieni ci wszystko

Wszystkie żarówki musisz mieć te same by no i ustawienie temp. W aparacie tez ważne by nie kłamało kolorow

 

ca8c11d8aac3bb6626f16975ec5f780b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd mojej telenoweli

Ogarnąłem wszystkie 3 z jednej parafii osramy 6500k.

Posiedziałem troszkę nad bambetlami, chyba jeszcze raz je wezmę pod kredki i będzie lepiej.

qEiEfTb.jpg

x6JqUDF.jpg

EQ6swMO.jpg

LHf8gwO.jpg

3yIS1CD.jpg

c8D5ZPT.jpg

SXRRqzX.jpg

 

na żywo prezentuje się o wiele lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same zdjęcia tez o wiele lepiej się poprawiły do poprzednich

 

Ale jeszcze coś mi nie pasuje, nie mam 4 lampy by sprawdzić taką konfigurację.

 

Witam

Ogólnie fajnie się prezentuje, tylko czy ramki oszklenia na osłonach nie powinny być w kolorze bazowym?

 

Dzięki, powinny być - to jest w trakcie poprawiania, sprawdzam efekty na innych szybkach, które mogłem zdjąć i spokojnie poprawiać bez popsucia czegoś na modelu.

 

Gdzie kolega ma anteny? Całościowo to dobrze wygląda.

 

 

Anteny na samym końcu, zapewne będę kombinował z ramki wyciąganej nad zapalniczką

 

Już prawie koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powróciwszy do Abramsa po krótkiej przerwie

Hmmm od czego by tu zacząć, już prawie koniec ale jeszcze nie tak szybko (niestety).

Na pewno muszę zrobić anteny, jakaś kosmetyka (m.in. ogniwa gąsienicy) i właśnie co dalej.

Im dłużej siedzę nad nim to tym więcej nie wiem co mogę już zrobić

Jeden z ostatnich odcinków mojej telenoweli :

ov3C2WO.jpg

CWYzMyB.jpg

rXc4DhF.jpg

dDhW8DD.jpg

FSNNKDv.jpg

pEjEXVz.jpg

Cmj04pd.jpg

7Ds7KOr.jpg

jW7u5ns.jpg

5niDODQ.jpg

A8vTMEm.jpg

Mq8VhMs.jpg

 

i najważniejsze pytanie co następne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź na pytanie- co nastepne- może być tendencyjne, wiec jej nie udzielę.

 

Zawsze jej wysłucham

Wacham się pomiędzy :

RG-31

COUGAR 6X6 bądź Buffalo 6X6

albo polskiego T-55

 

Eeee....RG-31 chyba najciekawszy. Tez o nim myślałem. Może sobie wspólny warsztat zmajstrujemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz się za polską 55-kę ale to trudny temat bo T55 polskiej produkcji trochę się różniły od ruskich, a tym bardziej od czeskich,i wcale nie chodzi o tą skrzynkę na pokrywy reflektorów z lewej strony wieży ale masz muzeum na Powsińskiej, pojedziesz tam raz, obglądniesz i już będziesz wiedział.pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.