Skocz do zawartości

Sturmgeschutz III Ausf.G [Tamiya 1:48]


Panzer Machine

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Taki Stug powstał w ostatni weekend. Model całkowicie z pudła. Brak jakiejkolwiek waloryzacji.

Trochę przesadziłem z czarnym pigmentem, a może nie? Jak oceniacie?

 

Stug-III_001.jpg

 

Stug-III_002.jpg

 

Stug-III_003.jpg

 

Stug-III_004.jpg

 

Stug-III_005.jpg

 

Stug-III_006.jpg

 

Stug-III_007.jpg

 

Stug-III_008.jpg

 

Stug-III_009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bengal, dzięki

michal0281, no właśnie... efekt wyszedł dobrze czy źle?

Taki Jeden, wizjery malowałem w tej kolejności pędzelkiem: X-32, X-23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że takie wizjery lepiej robić malując je na czarno i wykończyć je na połysk.

 

Mi się bardzo podoba, jak każdy StuG, ale przód wanny kadłuba jest chyba nieproporcjonalnie czysty. To samo się tyczy rantów błotników, bo bez błota wyglądają jak białe krechy dzielące model na pół

Okopcenie przy wlotach powietrza faktycznie jest dziwne, ale przy kolorze błota niżej można się bronić że tędy wchodziła załoga i tak nabłociła

No i jestem prawie pewien że MG nie zawisłby w ten sposób w powietrzu włożony w osłonę, tylko opadłby na lufę albo na kolbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Jeden, dlaczego wizjery zielone?

 

Michal0281, mozesz miec racje

 

filipsg, zgadzam sie. Miejsca ktore wymieniles moglyby byc ubrudzone/ublocone. Dopiero jak to napisales to to widze. Dzieki! Z karabinem pelna zgoda hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię takie efektowne prace, skala też wiele wybacza bo dużo mniejsza niż 1:35, zważywszy na tempo składania. Kolory się podobają, brudzenie "belissimo", nie lubię sterylności.

 

Popracowałbym tylko ewentualnie nad obiciami, no i MG taki jakiś płaski, zwashowałbym mocniej po przetarciu GunMetalem, ewentualnie na koniec pigmentem dojechał.

 

Ogólnie - bardzo przyjemny w odbiorze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Jeden, skoro tak jest to dlaczego tutaj są niebieskie?

Może trochę nijak się to ma do Stuga bo jednak to współczesny pojazd, ale ciekawi mnie to.

 

35th%2BPanda%2BHobby%2BT-15%2BArmata%2B-%2Bpic%2B03.jpg

 

bazylms, ta szpara to efekt wygięcia płyty wanny, która była z metalu. Nie wiedziałem jak na szybko ja wyprostować bo to jednak nie plastik i zostawiłem koniec końców.

 

Mattew, dzięki za podpowiedź w sprawie MG. Następnym razem spróbuję wykorzystać Twoją radę i zobaczymy jak wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Jeden, skoro tak jest to dlaczego tutaj są niebieskie?

Może trochę nijak się to ma do Stuga bo jednak to współczesny pojazd, ale ciekawi mnie to.

Nie wiem, może dlatego że współczesny. Niemniej mnie osobiście w odbiorze bardziej leży zielonkawy.

Ale ogólnie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Jeden, poszperałem trochę po internetach i peryskopy nie są ani zielone ani niebieskie. Wydają się być po prostu przeźroczyste, zobacz

 

 

stug-III-Tank-destroyer-replica-101-heidi.jpg

 

stug-III-Tank-destroyer-replica-101-heidi-rear.jpg

 

2006_53104561.jpg

 

download.php?id=26473&sid=fbc009d8108f188e025d4be5cf5bd442

 

Nie mniej, jakiś spec od Stugów musiałby się wypowiedzieć. W sumie chętnie bym usłyszał jak powinno to być zrobione prawidłowo

 

 

Markuz, zakupiłem nawet specjalnie siateczki oraz metalową lufę do tego zestawu. Zrezygnowałem z nich podczas składania.

 

Szymonek84, dziękuję miło słyszeć.

 

pedzelek, również dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Jeden, poszperałem trochę po internetach i peryskopy nie są ani zielone ani niebieskie. Wydają się być po prostu przeźroczyste, zobacz

Nie będę się upierał, po prostu wizualny odbiór w modelu bardziej mi pasuje zielonkawy niż taki niebieski jak u ciebie.

Miałem gdzieś na dysku zdjęcie zapasowych wkładek do wizjerów i tam odcień był właśnie zielonkawy. Ale nic to, ważne że model jest fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferret37, ja wizjery w swoim modelu pomalowałem na niebiesko bo taką farbkę miałem pod ręką. Nie zastanawiałem się nad tym tematem zbyt długo. W zasadzie przeglądając różne wątki modelarskie w przeszłości wiele razy widziałem w stugach niebieskie wizjery. Nie mniej nie chodzi o to kto ma racje i o gusta, tylko o fakty.

Macie na to jakieś źródło z tym zielonym szkłem pancernym?

 

Znalazłem kolejne zdjęcia referencyjne wizjerów, tym razem ze Stuga IV i (niewiem na ile to kwestia zdjęć) ani nie są niebieskie ani zielone tylko zwykłe transparentne.

 

5810.jpg

 

5819.jpg

 

13I34M293J40-1b5R.jpg

 

Cały walkaround: http://bigmodel1200.blogspot.com/2012/02/stugiv-walk-around.html

 

Tutaj zdają się być ciemnoniebieskie, ale zakładam ze w szybkach odbija się skydome.

13I34M2c13P-221O3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisałem wcześniej, warstwione szkło będzie miało zielony odcień. Jakich szyb użyto na tych odrestaurowanych Stugach nie wiem, nie wiem, czy tam w ogóle jest warstwione szkło czy tylko zewnętrzna i wewnętrzna szyba. Oczywiście nie będzie to butelkowy zielony, tylko zielonkawy odcień. Obejrzyj zdjęcia szyb samolotów szturmowych, limuzyn rządowych czy też innych czołgów. Do tego nie jest potrzebny walk-around Stuga.

 

Jak takie warstwione szkło wyglądało znajdziesz tutaj:

 

http://tiger1.info/EN/Direct-vision-blocks.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak takie warstwione szkło wyglądało znajdziesz tutaj:

 

http://tiger1.info/EN/Direct-vision-blocks.html

 

Dzięki za link. To wiele wyjaśnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.